A
A
 

МНЕНИЕ ЭКСПЕРТА:

03.02.2015
Согласование меморандума по реструктуризации валютных кредитов завершится на текущей неделе. Национальный банк решил перевести валютные ипотечные кредиты в гривне по курсу 7,99 за доллар. Однако законопроекты по решению вопросов о расчете по валютным кредитам Верховная Рада должна рассмотреть в феврале. Какие реальные механизмы работы с заемщиками используют банки и какой возможен эффективный и справедливый способ решения проблемы?
 
Заместитель председателя правления
Укргазбанк
Укргазбанк

Реструктуризацію валютних кредитів можна провести як завгодно і по якому завгодно курсу. Головне питання тут – хто за це заплатить? Комерційні банки несуть зараз серйозні збитки: це і загальна ситуація в економіці, і анексія Криму, і війна на Сході. Державний бюджет, в свою чергу, теж не може дозволити собі такі витрати. Особисто я впевнений, що переговори між банком та позичальником на цю тему  – абсолютно нормальний процес, що широко застосовується у всьому цивілізованому світі. Але базуватися він має виключно на взаємному, продуманому балансі інтересів сторін.

Тому зараз, насамперед, потрібно створити умови в яких банкам було би вигідно піти на реструктуризацію таких кредитів. Адже тільки банки адекватно можуть увійти в становище своїх позичальників, зрозуміти причину виникнення заборгованості та власне фінансовий потенціал клієнта. А, найголовніше, банки не менше боржників зацікавлені в реструктуризації такої проблемної заборгованості і щонайшвидшому початку процесу по її ліквідації.

А от власне тенденція до публічного «з’ясування стосунків», вже навіть більш скандалізованого  характеру по сценарію: або по-моєму, або ніяк», я б не оцінив як продуктивний підхід до вирішення цієї соціальної проблеми. Особливо мене насторожують спроби сторін перетягнути на чиюсь сторону Національний банк України, який в принципі не може приймати участь у такого роду конфліктах. Максимум, що від нього можна вимагати – створення певних умов, при яких банки сідатимуть за стіл переговорів щодо реструктуризації валютних кредитів на більш лояльних для позичальника умовах.


 1868 

*Ваше имя:

(максимально 40 символов)
E-mail:
*Текст:

(максимально 4000 символов)
Введите код с картинки:

Электронный адрес друга:

КОММЕНТАРИИ:


 

Новости Svitnews
Новости JOIN