Є попит – єОселя: чи популярна держпрограма іпотечного кредитування серед клієнтів українських банків?

28 апреля 2023

Володимир Клименко, начальник управління організації продажів Укргазбанку, спеціально для Banker.ua

Про те, наскільки держпрограма доступного іпотечного кредитування «єОселя» користується попитом серед українців, яким є портрет клієнта за цією програмою, про кількісні показники виданих кредитів і перспективи програми в 2023 році.

Главный Telegram-канал банкиров

Матеріал було підготовано для весняного номеру журналу Banker.

Укргазбанк приєднався до програми доступного іпотечного кредитування «єОселя» з моменту її впровадження Урядом у жовтні 2022 року, і наразі ми активно кредитуємо клієнтів. Окрім того, банк був одним із учасників розробки даної програми разом з УФЖК (ПрАТ «Українська фінансова житлова компанія»).

Слід нагадати, що з моменту впровадження та станом на сьогодні кредит за цією програмою може отримати тільки вичерпний перелік категорій громадян, яким даний кредит надається на пільгових умовах. До таких категорій громадян належать:

▪  Захисники України, силовий блок та члени їхніх сімей (військовослужбовці ЗСУ за контрактом, поліцейські, службовці СБУ, зовнішньої розвідки, ГУР МОУ, Нацгвардії, Держприкордонслужби, УДО, Держспецзв’язку, Держтрансслужби, військові прокурори Офісу Генерального прокурора, рядовий і начальницький склад ДСНС, співробітники Служби судової охорони, особи начальницького складу управління спеціальних операцій НАБУ);

▪  медичні працівники закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності;

▪  педагоги закладів освіти державної або комунальної форми власності;

▪  наукові (науково-педагогічні) працівники закладів освіти та наукових установ державної або комунальної форми власності.

Навіть серед цих «пільгових» категорій громадян ми спостерігаємо великий попит на іпотеку за держпрограмою «єОселя».

Щодо того, які категорії найбільше кредитуються в Укргазбанку за цією програмою, то серед пільгових категорій позичальників структура отриманих кредитів така:

▪ військові — 73%;

▪ медичні працівники — 19%;

▪ науковці — 2%;

▪ педагогічні працівники — 6%.

За гендерною характеристикою більшість кредитів отримують чоловіки: позичальники поділяються на 77% чоловіків і 23% жінок.

За віком 76% позичальників є молодшими за 40 років, а точніше:

▪ від 21 до 30 років — 44%;

▪ від 31 до 40 років — 32%;

▪ від 40 до 50 років — 20%;

▪ старші за 50 років — 4%.

За час дії програми станом на 14 лютого 2023 року Укргазбанк отримав майже 10 000 заявок — це доволі суттєва кількість, що свідчить про достатній попит на програму. При цьому, станом на 10 лютого Укргазбанк вже видав 93 кредити на суму 122,5 млн гривень.

Однозначно, «єОселя» має перспективи в Україні. За планами Уряду, в 2023 році ця програма буде розширена не тільки на пільгові категорії позичальників, а й на всіх бажаючих, які будуть відповідати затвердженим критеріям.

Враховуючи значну кількість пошкодженого нерухомого майна, переселень громадян в інші регіони, бажання покращити свої житлові умови, ми в Укргазбанку впевнені, що дана програма має великі перспективи на реалізацію та суттєве збільшення обсягів кредитування. Укргазбанк, у свою чергу, буде й надалі брати активну участь в цій програмі, оскільки ми повністю готові до розширення іпотечного кредитування за державними програмами.


Все самое интересное за неделю в нашей рассылке: