Цифрова трансформація AML-процесів за допомогою рішень VKURSI: кейс страхової компанії «ОРАНТА»

Страхова компанія «ОРАНТА», що входить у топ-10 найкращих страхових компаній України, використовує цифрові продукти та рішення платформи великих даних VKURSI для виконання задач департаменту фінансового моніторингу.

«Компанія успішно здійснила цифрову трансформацію AML-процесів. Це дозволило Департаменту фінансового моніторингу зменшити у 2,5 рази кількість запитуваних документів у клієнта, а також на 75% скоротити використання паперу для їх друку. При цьому середній час збору документів скоротився із 7 до 2 днів. Внаслідок цих змін додаткове навантаження на працівників компанії, що залучені до процесів фінансового моніторингу, зменшилось орієнтовно на 50%», — розповідає Інеса Лозенко, директор Департаменту фінансового моніторингу страхової компанії  «ОРАНТА».

Рис.1. Результати цифрової трансформації процесів фінмоніторингу НАСК «ОРАНТА»

AML-фахівці страхової компанії, яка представлена на ринку головним офісом і 400 відділеннями по всій країні, для проведення KYC-процедури постійно стикались із проблемою отримання повного комплекту запитуваних у клієнта документів. Доводилось постійно повертатись по щось ще, і це, звичайно, викликало невдоволення і клієнтів, і співробітників.

Наприклад, у клієнта зазвичай немає «на руках» актуального витягу з ЄДР. Є дворічної давності, але не актуальний. Це ускладнювало процес перевірки клієнта, оскільки інформація в таких витягах зазвичай є неактуальною. Тому фахівці витрачали багато часу на отримання чинних документів. Це впливало і на прибуток компанії, адже спеціалісти займалися абсолютно не тими процесами, на які варто було б звернути увагу.

Рис.2. Завантаження витягу з ЄДР, установчих документів і структури власності з ЄДР з РНОКПП бенефіціара та засновника у досьє юросіб на платформі VKURSI

Насамкінець зберігати силу-силенну документів у головному офісі та в регіонах – теж дорого. Витрачалися значні ресурси на папір, зберігання, транспортування, сканування документів та їх знищення після закінчення термінів зберігання. Тож компанія вирішила осучаснити процеси.

Завдяки можливості формування і завантаження на платформі VKURSI установчих документів, витягів з ЄДР у реальному часі з електронною печаткою ДП «НАІС», а також моніторингу реєстраційних дій у ЄДР, страхова компанія суттєво мінімізувала паперовий документообіг.

Рис.3. Моніторинг реєстраційних дій у ЄДР на платформі великих даних VKURSI

Крім зазначених рішень, НАСК «ОРАНТА» спростила роботу з фінансовою звітністю контрагентів. Так, клієнти часто вважають таку інформацію конфіденційною і відмовляються її надавати. На VKURSI фахівці з AML можуть отримати фінансові дані самостійно та не витрачати час на переконання клієнта у правомірності запиту.

Рис.4. Фінансові показники та їх аналітика на платформі VKURSI

Корисним є і майже одночасне оновлення даних на платформі після публікації санкційних списків РНБОУ. Тож працівники страхової компанії не витрачають час на оновлення цих даних у корпоративних системах вручну.

Рис.5. Санкційний скринінг фізичних осіб на платформі VKURSI

Важливо, що у 2023 році Держфінмоніторинг у своєму дослідженні «Ризики та загрози легалізації й відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом, в умовах військової агресії рф» визначила платформу VKURSI інформаційним ресурсом, де містяться актуальні відомості щодо діяльності та даних суб’єктів господарювання, зареєстрованих в Україні.

Як суб’єкт первинного фінансового моніторингу, НАСК «ОРАНТА» також повинна перевіряти розбіжності між даними про кінцевих бенефіціарних власників у державних реєстрах і фактично наданими клієнтом. І якщо вони мають місце, повідомляти про це Мін’юст. Для цього Департамент фінансового моніторингу використовує візуалізацію структури власності на VKURSI, а також продукти для виявлення групи пов’язаних контрагентів і пов’язаних осіб на основі пошуку за РНОКПП у ЄДР.

Рис.6. Визначення зв’язків фізосіб на основі пошуку за РНОКПП у ЄДР, отриманому зі структури власності, на платформі великих даних VKURSI


Все самое интересное за неделю в нашей рассылке:

Комментарии (0)