Продолжая пользоваться данным сайтом или нажав "Принимаю", Вы даёте согласие на обработку файлов cookie и принимаете условия Политики конфиденциальности.
Мінфін показав, як витратив майже 500 млрд грн зовнішньої допомоги
Йдеться про проєкт «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні»
Міністерство фінансів опублікувало аналітичний дашборд з інформацією про видатки державного бюджету 2022 року, які компенсували іноземні партнери у рамках проекту Світового банку, передає Banker з посиланням на пресслужбу Мінфіну.
У 2022 році Україна отримала $14,5 млрд (це 495,3 млрд грн в гривневому еквіваленті) зовнішнього фінансування у рамках цього Проєкту, зокрема на фінансування пенсій, допомоги для ВПО, житлових субсидій, допомоги при народженні дитини, зарплат медпрацівників, учителів шкіл, викладачів закладів вищої освіти.
Найбільша сума отримана від США у вигляді гранту – $11,7 млрд (це 80,5%). В трійці також Світовий банк (кредит на $1,22 млрд) та Велика Британія (кредитні гарантії на $1 млрд).
У вигляді грантів було отримано 83,1% суми ($12,03 млрд), кредитів – 16,9% ($2,45 млрд).
Із цих отриманих 495,3 млрд грн зовнішнього фінансування держава найбільші суми в 2022 році витратила на фінансування:
– пенсій для понад 9 млн пенсіонерів (199,5 млрд грн);
– допомоги для 1,6 млн внутрішньо переміщених осіб (40,5 млрд грн);
– житлових субсидій для 1,6 млн сімей (15,9 млрд грн);
– допомоги при народженні дитини для 750 тис сімей (8,9 млрд грн);
– зарплат для 515 тис. медпрацівників (45,2 млрд грн);
– зарплат для 503 тис. учителів шкіл (69,9 млрд грн);
– зарплат для 140 тис. викладачів закладів вищої освіти (18,5 млрд грн).
“Фінансова підтримка від партнерів у рамках Проекту Світового банку PEACE in Ukraine стала вирішальною у забезпеченні гуманітарних та соціальних видатків під час війни. Водночас для Мінфіну безперечним пріоритетом є відповідальне використання коштів донорів, оскільки довіра партнерів є нашим головним активом”, — зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.
Читайте також: Андрій Грігель, СЕО РАДАБАНК: «Війна – не причина зупинятися в розвитку»
За його словами, конструктивна співпраця з командами Світового Банку та USAID допомагає оптимізувати та зміцнити системи моніторингу, верифікації та звітності Уряду України щодо використання донорських коштів.
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що ТАСКОМБАНК відзвітував щодо результатів роботи у 2022 році та отримав підтвердження фінансової звітності аудитором.
Комментарии (0)