ico
Вт, 27 Лип
USD 26.9805 ico
EUR 31.8087 ico
RUB 0.36502 ico
RU
USD 26.9805 ico
EUR 31.8087 ico
RUB 0.36502 ico

Міжбанківський курс валют

Динаміка курсу

loading
Хто бере участь в торгах на міжбанку?

Брати участь в торгах на міжбанківському ринку можуть тільки комерційні банки. Вони подають заявки для покупки або продажу валюти для своїх клієнтів (імпортерів або експортерів), а також для розрахунку за власними зобов’язаннями в іноземній валюті.

Банки, які мають право торгувати валютою на міжбанківському валютному ринку України (МВРУ) пропонують своїм клієнтам проведення всіх видів валютно-обмінних операцій, в тому числі покупку / продаж готівкової та безготівкової іноземної валюти, обмін (конверсію) валюти однієї іноземної держави на валюту іншої країни.

Для юридичних осіб банки здійснюють операції на міжбанківському валютному ринку України та міжнародних валютних ринках, а також операції з залучення та розміщення валютних коштів на ринку міжбанківських кредитів і депозитів (МБК).

Досвід банку в проведенні конверсійних операцій і активна взаємодія з агентами міжбанківського кредитного та валютних ринків забезпечують укладання угод по кращим поточним котируванням.

Контроль на міжбанківському валютному ринку

Час функціонування системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України в робочі дні, протягом якого банки проводять операції купівлі-продажу валюти і / або банківських металів, починається з 9-00.

Робота міжбанку строго регламентується часовими рамками. Так, є поняття торговельної сесії (з 09:00 до 17:00), є регламент внутрішніх операцій (з 09:00 до 14:00) і регламент операцій між банками (також з 09:00 до 17:00).

Роботу міжбанку контролює і регулює Національний Банк України (НБУ) своїми постановами та іншими документами. НБУ займається моніторингом виконання своїх інструкцій комерційними банками. НБУ закріпив за собою право оперативно попереджати учасників ринку про зміну часу роботи валютного міжбанку, при тому що раніше було передбачено попередження не пізніше ніж за два робочих дні до змін.

Крім того, НБУ за рахунок своїх ресурсів підтримує баланс на ринку. Якщо на міжбанківському ринку виникає надлишок валюти, Нацбанк як правило її викуповує, якщо ж виникає дефіцит – продає.

Як визначаються курси валют?

На міжбанківському валютному ринку України закладається курс валюти, від якого банки відштовхуються при визначенні готівкового обмінного курсу.

За підсумками торгів НБУ вираховує середній курс валют на міжбанку, який є основою для розрахунку офіційних курсів НБУ на наступний день.

Обсяги міжбанківського валютного ринку в багато разів перевищують операції на готівковому ринку, тому динаміка курсу на міжбанківському ринку, як правило, є визначальною і для готівкового ринку валют.

Міжбанківський курс валют оновлюється в режимі онлайн.

Авторизація

Ми використовуємо файли cookie для збору аналітичних даних про взаємодії з нашим веб-сайтом, щоб поліпшити взаємодію з Користувачем. Також для того, щоб скористатися деякими функціоналом і сервісом banker.ua Користувач може добровільно передавати персональні дані. До них можуть належати: ім'я, адреса електронної пошти, акаунти в соціальних мережах, поля форм можуть запитувати й інші дані. Детальніше про файлах cookie і персональних даних дізнайтеся в Політиці конфіденційності.
Прийняти
×