Курс валют НБУ

Динаміка курсу

loading

Всі валюти

loading


Як встановлюється офіційний курс гривні?

Офіційний курс гривні до іноземних валют і курс банківських металів, щодо яких передбачено щоденне встановлення офіційного курсу, встановлюватися Національним Банком України (НБУ) в кінці робочого дня і починає діяти з наступного робочого дня. Курс валют НБУ, встановлений на останній робочий день тижня або в передсвятковий день, дійсний протягом наступних за ним вихідних або святкових днів, а також в перший робочий день.

Офіційний курс гривні по відношенню до долара США встановлюється Національним Банком України, і визначається як середній курс покупців і продавців на міжбанківському валютному ринку України з можливим відхиленням ± 2%.

Розрахунок офіційного курсу гривні до інших валют і банківських металів здійснюється на підставі офіційного курсу гривні до долара США і останньої наявної інформації про курси відповідних валют до долара США і ціни банківських металів на світових ринках.

НБУ щодня оновлює валютний курс по вільно конвертованим валютам, які застосовуються в міжнародних розрахунках, котируються на міжнародному ринку, а також за допомогою яких здійснюються розрахунки між центробанками СНД.

Курс валют НБУ на сьогодні публікується в день його встановлення до 18:00 на сайті НБУ, тоді як раніше офіційний курс гривні встановлювався і публікувався в середині робочого дня і діяв з моменту його встановлення. Офіційний курс гривні до долара США розраховується як середньозважене значення курсу гривні до долара США за всіма укладеними договорами його купівлі та продажу за день за даними Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку.

Де використовують офіційний курс гривні?

Для нормального функціонування валютного ринку досить три основних види курсів: офіційний курс центрального банку, курс на міжбанківському ринку і готівковий курс в касах комерційних банків.

Офіційний курс валют використовується для економічних цілей, зокрема в бухгалтерському, податковому обліку, а також для розрахунку митних платежів. Міжбанківський курс визначає вартість валюти, за яким банки її купують і продають на валютній біржі для задоволення потреб своїх клієнтів або отримання прибутку. Що стосується готівкового курсу, то саме його деякі банкіри вважають найбільш близьким до рівноважного. Розраховується готівковий курс як індикативний (офіційний, середньозважений на аукціоні НБУ) плюс / мінус 5%.

Курси валют Нацбанку використовуються при веденні обліку і здійснення митних платежів, без зобов’язань НБУ купувати і продавати валюту за встановленим ним курсом.