Іпотека

Сума, грн
0 грн
Термін, лет
0

Купівля житла в іпотеку – один з реальних способів обзавестися власною квартирою для багатьох українців. Але пропозиції банків по іпотеці під 20% і більше річних мало приваблюють надійних клієнтів.

В якому банку краще взяти кредит на житло в Україні залежить від підходу – що саме для вас є найбільш важливим? Одні позичальники орієнтуються на кредитні рейтинги фінустанови в рейтингах, інші – на наявність безлічі кредитних програм, треті – на розмір процентних ставок. Але щоб уникнути непотрібних ускладнень рекомендується звертати увагу на всі ці параметри, тому що їх сукупність і визначає надійний банк.

Щоб вибрати відповідну іпотечну програму доводиться дивитися майже на кожне речення: оцінювати при якому варіанті буде найменша переплата по кредиту, де мінімальний початковий внесок, на який період можна розтягнути виплати по кредиту.

На вартість іпотеки криза впливає суттєво, знижується купівельна спроможність населення і зростання курсу гривні до долара роздуває ціни на нерухомість, а отже і на кредити під покупку нерухомості. На придбання вторинного житла економічна кон’юнктура мало впливає, іпотечні кредити не дорожчають на цю категорію квартир і будинків, цілком реально знайти порівняно недорогі кредити з 10-20% початкового внеску. Ставки іпотеки на нове житло зростають на пару відсотків, до того ж банки можуть вимагати додаткової застави під такі програми.

У державних банків є переваги перед комерційними в зменшенні іпотеки для покупця житла, часто пропонуються пільгові та цільові держпрограми з лояльними процентними ставками. Також дешевше буде взяти іпотеку у самого забудовника. Це варто враховувати при виборі іпотечного кредитора.