ico
Пт, 26 Лют
USD 27.9301 ico
EUR 34.1459 ico
RUB 0.37782 ico
RU
USD 27.9301 ico
EUR 34.1459 ico
RUB 0.37782 ico

Хочу відкрити депозит, але страшно. Чи можна зараз довіряти банківській системі?

6 карток, 26 Лютого 2021
1
Що трапилось?

Сьогодні банківська система України переживає певний спад, викликаний поширенням коронавирусної інфекції. Щоб підтримати працездатність фінансових установ і уникнути масштабних грошових втрат, банки України всіляко мотивують клієнтів відкривати депозитні вклади в гривні. На початку квітня практично всі банки країни підняли процентні ставки по депозитних вкладах. Середньозважена пропозиція по розміщенню депозиту вже наблизилася до 14% річних, окремі ж банки знову пропонують солодкі 18%. Звісно, на тлі зростання ставок почав потроху активізуватися акуратний попит, хоча досвід попередніх криз показав, що високі ставки можуть бути тільки разом з високими ризиками.

2
Ок, тобто можна більше заробити?

Так, дійсно, заробити можна більше, але є й істотні ризики. Наприклад, багато банків нараховують відсотки за депозитом тільки в кінці терміну. Тому, якщо захочеш вивести гроші раніше, нічого не отримаєш.
Другий нюанс: гривневі депозити не захищені від інфляції, а, за прогнозами, в Україні цей показник складе 11,6%. В кінці терміну дії депозиту, а це не менше 85 днів, твій дохід буде здаватися не таким значним: різницю з’їсть інфляція.

3
Зараз відкривати депозит краще в гривні або доларі?

З одного боку, зараз вигідно відкривати депозити в гривні. По-перше, ставки по депозитах збільшилися, а значить, заробити можна більше. По-друге, на курс долара чиниться серйозний тиск світовою фінансовою кризою: падінням цін на американську нафту WTI, а також після додатковї емісії на 1,7 трлн.долларов. З іншого боку, світові тренди навряд чи врятують гривню від девальвації в разі загострення наших внутрішніх економічних проблем. Тому короткі депозити в гривні – оптимальний варіант для швидкого заробітку, а доларовий депозит в усі часи кращий спосіб зберегти капітал, принаймні, в наших широтах.

4
Добре, з валютою зрозуміло, а як вибрати найкращі умови по депозиту?

При виборі депозитного вкладу необхідно звернути увагу на ряд умов. По-перше, на суму депозиту. Багато банків встановлюють ліміт на суму вкладу. Більшість банків мають обмеження як на нижню, так і на верхню межу суми. Розміщуючи депозит з шістьма нулями, вам як VIP- клієнту звичайно буде простіше виторгувати у банка кращі умови по розміщенню своїх коштів і скористатися іншими “плюшками”. По-друге, є різні умови нарахування відсотків. У більшості банків нараховують відсотки щомісяця, але є і варіанти нарахування в кінці терміну дії депозиту. Звісно, безпечніше обирати пропозиції з щомісячним нарахуванням відсотків. По-третє, важливо користуватися бонусними програмами. В умовах карантину багато фінансових установ ввели додаткові ставки на вклади, зроблені онлайн. І, звичайно ж, враховуйте податки. З доходу, отриманого в результаті депозитного вкладу, утримають податок на дохід – 18%, військовий збір – 1,5%, податок на дохід з бонусу (якщо такий передбачений) – 18%, військовий збір з бонусу (якщо такий передбачений) – 1 , 5%.

5
Гаразд, з цим можна розібратися, а як бути з вибором банку?

Існує кілька універсальних способів перевірити надійність банку. По-перше, вивчіть структуру власності. Дізнайтеся, хто є акціонерами і чи все гаразд у їхньому бізнесі зараз. Оцініть репутацію банку, промоніторьте останні інформаційні приводи – це озброїть вас необхідними знаннями і дозволить оцінити ризики.

По-друге, потрібно вивчити рейтинги надійності банків, які часто публікуються в профільних ЗМІ. Не знайшли банк у списку? Тоді не поспішайте вкладати гроші.

По-третє, просто погуглите. Обов’язково зверніть увагу на відгуки, якщо більшість з них негативні, є привід задуматися про стабільність фінансової установи.

По-четверте, порівняйте депозитні ставки. Якщо якийсь із банків обіцяє нереально високу ставку за депозитом в 20% і більше річних, при тому, що середня ставка по країні не перевищує 13-14%, це привід задуматися.

По-п’яте, підходіть до вибору, виходячи з власних уподобань. Якщо ви діджіталізовані, зверніть увагу на онлайн-банки. Якщо вам все ще важливо, щоб поруч з вашим будинком було відділення і хороше обслуговування, – до ваших послуг банки з розгалуженою інфраструктурою. Ви айтішник – знайдіть вигідну профільну пропозицію по вашій спеціальності. Підприємець – подивіться, чим вас крім депозитних програм може здивувати банк в частині МСБ. Ви довіряєте фінустанові свої гроші, тому головне, щоб вам було комфортно.

6
Супер, і де ж порівняти банки і зробити вибір?

Підбір кращих депозитних пропозицій на сайті Banker.ua завжди до ваших послуг. Крім того, ви можете заглянути в каталог банків і ознайомитися з повною інформацією про кожну фінансову установу. Пам’ятайте, чим більше ви проінформовані, тим краще захищені ваші гроші!Авторизація

Ми використовуємо файли cookie для збору аналітичних даних про взаємодії з нашим веб-сайтом, щоб поліпшити взаємодію з Користувачем. Також для того, щоб скористатися деякими функціоналом і сервісом banker.ua Користувач може добровільно передавати персональні дані. До них можуть належати: ім'я, адреса електронної пошти, акаунти в соціальних мережах, поля форм можуть запитувати й інші дані. Детальніше про файлах cookie і персональних даних дізнайтеся в Політиці конфіденційності.
Прийняти
×