Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Нова Пошта планує створити банк з обмеженою ліцензією
Верховна Рада ухвалила закон, який надає можливість будь-якій великій компанії відкривати банки з обмеженою ліцензією. Як повідомляє Banker.ua з посиланням на інтерв’ю голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ради Данила Гетманцева, «Нова Пошта» планує скористатися цією можливістю.
Що відомо
Депутат зазначив, що новий закон передбачає створення банку для обслуговування людей у прифронтових і важкодоступних регіонах, де традиційні банки відмовляються працювати через нерентабельність.
«Цей банк може відкрити й „Нова Пошта“. Вони брали участь у всіх наших обговореннях і, наскільки мені відомо, мають намір реалізувати це», — підкреслив Гетманцев. Він додав, що аналогічну ініціативу теоретично може реалізувати будь-яка велика мережева компанія, наприклад, АТБ. «Обмежена ліцензія і обмежений обсяг операцій — я тут нічого поганого не бачу», — зауважив депутат.
Він також прокоментував претензії Нацбанку щодо «Укрпошти», яка також планує отримати таку ліцензію: «Не знаю деталей, але дискусія навколо банку фінансової інклюзії більше політична. Позиція НБУ залишається для мене незрозумілою, хоча закон був погоджений у всіх деталях».
Читайте також: НБУ радить не передавати PINbank у розпорядження «Укрпошти»
Депутат додав, що комерційні банки залишають Херсонську область не через безпеку, а з комерційних міркувань.
«Якби Ігор Смілянський прийшов із пропозицією створити банк, і банківська система справді виконувала соціальну функцію, ми б сказали: „Займайтеся поштою, проблеми немає“. Але проблема існує», — підкреслив Гетманцев, додавши, що державні банки закривають відділення через нерентабельність — статистика при цьому вражаюча
Коментарі (0)