Автокредитування буде стрімко розвиватися: опитування банкірів

27 Січня 2021

Кризовий 2020 рік став не найкращим часом для авторинку України. Українці масово відмовлялися від купівлі авто, оскільки не знали, чи буде у них робота після скасування карантину. Та й сам ринок не поповнювався новими автомобілями через закриття кордонів. В результаті автокредитування стало не найпопулярнішим банківським продуктом. Однак у 2021 році ситуація, швидше за все, зміниться. Banker.ua з’ясовував, які програми автокредитування сьогодні пропонують вітчизняні банки.

Олександр Кутас, начальник управління розвитку карткового бізнесу та споживчого кредитування ПуАТ «КБ «АКОРДБАНК»:

Припускаю, що у 2021 році співвідношення продажу нових та авто, які були у використанні, залишиться без змін. Вже у 1-му кварталі цього року очікуємо зростання попиту на автомобілі різних категорій, що обумовлене ростом пропозицій з продажу авто у Європі та США. Ринок електрокарів буде набирати оберти дещо повільніше, тому що для його активізації потрібен більш стрімкий розвиток інфраструктури.

АКОРДБАНК орієнтується саме на ринок  авто, які були у використанні, тому що він в рази більше, а конкуренція значно менша. Для купівлі таких авто клієнти зазвичай користуються беззаставними споживчими кредитами, оскільки у них здебільшого не має можливості оформити заставу. Реальна річна процентна ставка в інших фінансових установах коливається від 40% до 110%. Ми пропонуємо клієнтам спеціальні умови на купівлю авто будь-якого року випуску без застави та КАСКО, на термін до 5 років. Максимальна сума, яку можна отримати в нашому банку, становить 500 тис. грн., а реальна річна процентна ставка за такими кредитами коливається від 37,8% до 52,7%, що є доволі привабливою пропозицією на цьому ринку.

Щодо ринку автокредитування нових авто – наразі існує достатньо високий рівень відкладеного попиту. Звісно, банки продовжать розвиток партнерських програм з дилерами. Припускаю, що зростання об’єму кредитування нових авто варто очікувати лише після закінчення пандемії.

Номінальні ставки за кредитами на нові авто знаходяться в діапазоні від 0,1% до 14%, вони напряму залежать від терміну фінансування та розміру першого внеску. Здебільшого клієнтам пропонують лояльні умови протягом першого року користування кредитом і збільшення ставки з наступного. Протягом цього року максимальне їх значення ймовірно знизиться до 10%. Це можливе завдяки партнерським програмам, за якими частину ставки банку компенсують автосалони та страхові компанії. Термін надання фінансування за такими програмами зазвичай не перевищує 7-ми років.

Віолетта Дікфідан, керівник центру маркетингу та прямих продажів споживчого кредитування UKRSIBBANK BNP Paribas Group:

– Найбільше кредитів, як і в 2020 році, будуть видані на нові авто, оскільки там існує структурований ринок і зрозумілі всі гравці на цьому ринку. Кредитування б/у-авто має величезний потенціал, і в 2021 році банки будуть максимально розвивати цей напрямок. Продажі електрокарів також зростатимуть, оскільки вже багато імпортерів заявили, що завезуть на наш ринок нові електрокари.

UKRSIBBANK BNP Paribas Group ввів у вересні 2020 року програму кредитування готівкою на придбання автомобілів з пробігом. Ми бачимо позитивну тенденцію в цьому напрямку кредитування, тому постійно вдосконалюємо наш продукт.

Що стосується умов, то все буде залежати від політики НБУ і на скільки буде змінюватися облікова ставка. Зараз кредити готівкою на покупку автомобіля з пробігом доступні тільки для клієнтів UKRSIBBANK, але найближчим часом плануємо змінити цю умову і кредитувати всіх бажаючих, адже ціна і умови дуже привабливі.

На сьогоднішній день досить багато клієнтів цікавляться продуктом, ми бачимо, що попит зростає, тому що кредит можна оформити без застави, обов’язкового страхування КАСКО або страхування життя, з простим пакетом документів і при цьому рішення отримати всього через 30 хвилин після оформлення заявки.

Кредит видається на термін до 60 місяців на суму до 300 000 грн готівкою. Отже, відразу після оформлення договору клієнт може придбати бажане авто.

Клієнт отримує кредит, самостійно вибирає продавця і автомобіль і не чекає процесу оформлення договору застави або перерахування коштів продавцю, що є досить зручною перевагою на відміну від інших програм кредитування.

Сплеску ми не очікуємо, але такі сегменти, як б/у і електрокари, продовжать своє зростання в 2021 році.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: