У будь-яку точку світу: у якому банку можна вигідно зробити міжнародні перекази

16 Лютого 2022

Українські банки надають можливість не лише переказувати гроші всередині країни, а й надсилати їх за кордон, а також отримувати звідти перекази. Banker.ua проаналізував ці варіанти та розповідає, де і як це можна зробити.

Головний Telegram-канал банкірів

Пропозиція від Ідея Банку — міжнародні перекази, що здійснюються до 15 хвилин. Банк співпрацює з компаніями MoneyGram та Western Uniоn. Перекази доступні у доларах США, євро та інших валютах. Є також програми лояльності. При цьому отримати переклад можна безкоштовно.

Наприклад, щоб відправити гроші за допомогою Western Uniоn або MoneyGram, потрібно мати при собі паспорт (або документ, що його замінює та ІПН), знати прізвище, ім’я та по батькові одержувача переказу, його країну та місто, внести суму переказу та сплатити послуги Western Union, отримати код перекладу та повідомити одержувача. А для отримання переказу — мати при собі паспорт або документ, що його замінює, та ІПН, знати код переказу, ПІБ відправника переказу та суму.

ПриватБанк дає можливість своїм клієнтам у режимі онлайн швидко та надійно здійснювати міжнародні перекази. Ось що можна зробити:

  • переказувати близьким за кордон або отримувати від них гроші;
  • оплачувати товари чи послуги іноземних компаній через SWIFT;
  • переводити із закордонної картки на картку ПриватБанку або з картки ПриватБанку на картку будь-якого банку світу тощо.

Для цього можна використовувати такі міжнародні системи грошових переказів: Western Union, MoneyGram, RIA, PrivatMoney, IntelExpress, Welsend (тільки отримання), Meest (тільки отримання), Sigue.

Переклад доступний для отримання через кілька хвилин після надсилання. Щоб отримати або надіслати переклад через Приват24, скористайтесь меню «Переклади» → «Міжнародні». Далі виберіть «Надіслати переклад» або «Отримати переклад». Наприкінці потрібно внести реквізити з переказу та вибрати картку для оплати або отримання.

ПРАВЕКС БАНКу має мережу прямих кореспондентських рахунків у закордонних банках. Вона допомагає їхнім клієнтам отримувати іноземну валюту з-за кордону та переводити гроші у будь-яку точку світу.

Так, кореспондентські рахунки банку відкриті у 6 іноземних валютах, у 10 зарубіжних банках, у 5 країнах світу.

Прийом та відправлення банківських переказів проводиться за системою S.W.I.F.T., яку в банку називають найсучаснішим, швидким та захищеним засобом міжбанківських комунікацій.

Валютні перекази здійснюються на поточні, депозитні та карткові рахунки клієнтів ПРАВЕКС БАНКу, а також на користь фізичних осіб до запиту (за паспортними даними) без відкриття рахунку. Комісія за зарахування коштів у рахунок не береться.

Відправлення валютних переказів провадиться в день прийому від клієнта платіжного доручення. Гроші надходять на рахунок отримувача протягом 1-3 банківських днів.

ТАСКОМБАНК здійснює грошові перекази по Україні та за її межі. Щоб перевести валюту за кордон потрібно прийти у відділення банку з паспортом та ІПН, вибрати систему переказів, вказати ПІБ одержувача, країну отримання, валюту, суму переказу. Після того як перевели гроші, повідомте контрольний номер переказу одержувачу. Для того, щоб отримати самому гроші, потрібно також відвідати відділення з паспортом та ІПН, назвати систему переказів, повідомити контрольний номер переказу, ПІБ відправника, країну відправлення, валюту та суму переказу.

ТАСКОМБАНК пропонує здійснення грошових переказів за системами Western Union, MoneyGram, Ria та Welsend.

Укргазбанк пропонує перекази Welsend, Western Union, MoneyGram, RIA, а також перекази іноземної валюти через мережу кореспондентських рахунків банку. Час перекладу останнього варіанта становить від 2 до 24 години. Для здійснення переказу відправнику необхідно знати назву, адресу (країну, місто) та SWIFT-код банку одержувача, номер поточного рахунку одержувача, а також його ПІБ.

OTP Bank дає можливість оформити міжнародні перекази в будь-яку країну світу за допомогою систем Western Union та MoneyGram.

Так, перекладати можна долари та євро. Western Union пропонує переклади більш ніж у 200 країн (450+ пунктів), а MoneyGram — у 192 (267 пунктів).

Щоб надіслати або отримати переказ, потрібно прийти до каси банку зі своїми документами.

monobank пропонує надсилати та отримувати міжнародні перекази в іноземній валюті до різних країн світу за допомогою систем термінових грошових переказів.

Окрім традиційних варіантів типу MoneyGram, Western Union, S.W.I.F.T. і тд, банк дає можливість зробити P2P-переклад. У разі переказу особистих коштів комісія становить 1%, але не менше ніж 1 дол./1 євро/30 грн. За кредитні кошти 4% (Platinum – 3,5%, IRON – 3%), але мінімум 2 дол./2 євро/50 грн. Валюту виплати переказу обирає відправник. Це може бути як гривня, так і долар чи євро. За одну операцію можна перевести до 30 тисяч гривень еквівалент (вимоги НБУ), але не менше 1 дол./1 євро/1 грн. Також є обмеження на кількість угод: 3 на тиждень, 10 на місяць. Переклади p2p здійснюються миттєво, якщо картка одержувача підтримує цей тип операції. Якщо картка не підтримує миттєві операції, можна зробити переклад, який буде доступний отримувачу протягом 3-х днів. Інтерфейс повідомить про це перед відправкою платежу.

Банк Південний також дає можливість переказати за кордон гроші за допомогою популярних систем переказів: Western Union, MoneyGram, RIA Money Transfer, Welsend та S.W.I.F.T.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: