Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (18-22 липня)

25 Липня 2022

Чим жили українські банки протягом минулого тижня, скільки корисного та важливого зробили, як змінилися їхні фінансові показники, яка ситуація з клієнтами, продуктами та відділеннями – про це та інше вони розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Пресслужба ОТП Банку:

Минулого тижня ОТП Банк перерахував 1 млн грн Всеукраїнському благодійному фонду «Патріот» для закупівлі автомобілів, балістичних окулярів, рацій для Збройних Сил України.

Перший звіт уже отримано – 500 комплектів форми було придбано й доправлено на передову.

У свою чергу, ОТП Лізинг – універсальна лізингова компанія, що входить до складу ОТП Групи в Україні – на таку ж суму закупив імпортне електро-хірургічне обладнання для стабілізації поранених та швидкої зупинки кровотечі для Краматорської лікарні №1.

Загальна сума допомоги , витрачена групою ОТП Банк в Україні, досягає на сьогодні 75 млн грн.

Крім того, ОТП Банк Україна запускає благодійний проєкт «OTP Bank Helps Ukraine», спрямований на збір пожертв для нагальних потреб країни під час військового стану.

Проєкт розроблено у співробітництві з давнім партнером банку – українським благодійним фондом із 10-річною історією «Благомай» та провайдером платіжних послуг iPay.ua. У межах ініціативи волонтери з ОТП Банку обиратимуть проєкти, що потребують фінансової підтримки з боку благодійників, за такими напрямами: нагальні потреби шпиталів і лікарень, підтримка дитячих будинків, допомога внутрішнім переселенцям. Для цього на сайті «OTP Bank Helps Ukraine» буде розміщено окрему форму, що дозволить надсилати відповідні запити онлайн.

Обрані проєкти буде опубліковано на сайті, де одразу можна буде переказати гроші у будь-якій валюті у декілька кліків.

ОТП Банк, Україна популяризуватиме благодійний сайт «OTP Bank Helps Ukraine» серед банків OTP Group в інших країнах Європи. Тому очікується, що основними надавачами благодійної допомоги будуть саме працівники цих фінансових установ, хоча долучитися до збору пожертв зможуть усі охочі.

Також було прийняте рішення, що ОТП Банк припиняє діяльність відділень в Бердянську та Мелітополі з метою оптимізації мережі відділень та її подальшого ефективного розвитку.

Зокрема, обслуговування клієнтів відділення в м. Мелітополь за адресою: Запорізька обл., м. Мелітополь, просп. Б. Хмельницького, 39, з 01 серпня 2022 року здійснюватиметься за адресою: м. Запоріжжя, пр. Соборний, 66.

Обслуговування клієнтів відділення в м. Бердянськ за адресою:  Запорізька обл., м. Бердянськ, просп. Азовський, 12/22, з 08 серпня 2022 року здійснюватиметься за адресою:

  • юридичні особи – м. Запоріжжя, просп. Соборний, 66;
  • фізичні особи – м. Запоріжжя, бул. Шевченка, 18.

Пресслужба ПУМБ:

Перший Український Міжнародний Банк (ПУМБ) на минулому тижні запропонував ринку спеціальний тарифний пакет для вимушено переміщеного бізнесу «ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА». Банк  подбав, аби умови тарифного пакету враховували всі нагальні потреби релокованого бізнесу та сприяли якнайшвидшому відновленню його діяльності на безпечній території.

Пакетом передбачено мінімальні тарифи за послуги в гривні, а також додаткові можливості за валютообмінними операціями. Скористатись його перевагами на користь свого бізнесу можуть як нові, так і діючі клієнти банку, які долучились до програми релокації підприємств, здійснивши повне або часткове їх переміщення з регіонів, що постраждали від ворожих дій.

Минулий тиждень для ПУМБ відзначився і черговим діджитал-досягненням: користувачами нового банківського мобільного додатку ПУМБ Digital Business стало більше 12 тисяч клієнтів, а сума їх сукупних транзакцій вже перевищила 1 млрд грн.

Мобільний додаток ПУМБ Digital Business увібрав у себе найважливіший функціонал, здатний значно полегшити клієнтам ведення їх діяльності в період воєнного стану, не тільки не відвідуючи відділення, а й навіть не відкриваючи лептоп для входу у веб-версію свого банкінгу.

экономисты

Окрім класичних функцій, мобільний додаток пропонує клієнтам такі дистанційні зручності, як:

  • підписувати документи одним єдиним електронним ключем (КЕП) на зовнішніх державних та приватних платформах через зчитування QR-коду;
  • легко купувати військові облігації;
  • робити свій вклад у наближення перемоги нашої держави, надсилаючи благодійні платежі на підтримку ЗСУ та гуманітарні платежі для допомоги українцям.

ПУМБ Digital Business доступний одразу для двох операційних систем – iOS та Android.

Пресслужба РАДАБАНКУ:

Минулого тижня РАДАБАНК анонсував другу пам’ятну монету НБУ «Ой у лузі червона калина», що введена в обіг з початку війни. А вже наприкінці тижня ми отримали перший транш монет, присвячених українській пісні, яка на сьогодні вже вважається новим символом України у протистоянні російській агресії.

Також значною подією стало значне зменшення РАДАБАНКом своїх зобов’язань перед Національним банком України за отриманими раніше довгостроковими кредитами рефінансування.

Достатній рівень ліквідності Банку дозволив нам погасити 95 млн грн 20 липня 2022 року та 22 липня 2022 року дозволив погасити ще 75 млн грн від суми рефінансування.

Таким чином, обсяг залучення від НБУ на сьогодні становить 190 млн грн, і це свідчить про те, що ми впевнено дотримуємось встановленого плану остаточного погашення залишку заборгованості до початку вересня поточного року.

Пресслужба Альянс Банку:

Минулого тижня Альянс Банк отримав нову оцінку від рейтингового  агентства «Рюрік» та продовжує займати сильні позиції на ринку. Так, кредитний рейтинг підтвердили на рівні uaААА інвестиційної категорії з прогнозом «в розвитку».

Крім того, на постійній основі наразі працює 28 із 30 наших відділень. Ми розуміємо, що велика кількість наших клієнтів тимчасово змінили місцезнаходження та проводять вимушену релокацію бізнесу до західних регіонів країни. Тому відкриваємо чотири нових відділення у містах Івано-Франківськ, Рівне, Луцьк та Тернопіль до кінця 2022 року.

Цифрова трансформація Банку Альянс також триває згідно з довгостроковою стратегією, що включає запуск великого диджитал-продукту наприкінці 2022 року – проєкт залишається актуальним, тож ми продовжуємо працювати над його запуском.

Мужність та сміливість ЗСУ неоцінена і варто не забувати своїх героїв. Тому наш обов’язок підтримувати тих, хто повернувся з фронту. Олександр Сосіс, акціонер Альянс Банку, спільно з Інститутом розвитку громадянського суспільства ім. Голди Меїр та Ізраїльською медичною місією в Україні допомагають з забезпеченням медзакладів Києва, які займаються реабілітацію тяжкопоранених бійців. 80 бійців, що зараз перебувають у медзакладі, були забезпечені гуманітарною допомогою у вигляді солодощів, ліків, дезенфікуючих засобів та засобів гігієни. Будемо підтримувати медзаклади і в подальшому.

Пресслужба IBOX BANK:

Розуміючи актуальність підтримки наших клієнтів та українців загалом, які потребують якісної та достовірної інформації щодо фінансів, IBOX BANK запустив власний одноіменний YouTube-канал.

Експерти банку мають ті знання і той ресурс, який буде корисний кожному українцеві, тому створено канал про управління фінансами, де фахівці фінустанови ділитимуться не тільки інформацією про те, як контролювати свій гаманець під час війни, а й після нашої Перемоги.

Звичайно, сюжети каналу будуть і про актуальні послуги, які пропонує IBOX BANK.А про те, як змусити гроші працювати на вас, розкажуть не лише експерти банку, а й визначні бізнесмени, фінансисти та економісти України, кейси яких стануть у нагоді не тільки діючим підприємцям, а й українцям, які мають розпочати свою справу, а таких має бути багато – нам ще країну відбудовувати!


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: