Байден в Україні, санкції проти фінсектору рф та промова путіна: про що пишуть експерти у соцмережах

24 Лютого 2023

Протягом тижня українські експерти та банкіри у своїх соцмережах обговорювали актуальні та нагальні теми. Голова НБУ розказав про санкції проти російського фінансового сектору, співзасновник monobank згадав про приїзд президента США в Україну, а економіст Віталій Шапран поділився враженнями від перегляду промови володимира путіна. Banker.ua зібрав найцікавіші пости експертів за цей тиждень.

Головний Telegram-канал банкірів

Андрій Пишний про санкції про фінсектору рф

Голова Національного банку України Андрій Пишний написав про те, що цього тижня Рада національної безпеки і оборони України врахувала пропозиції НБУ. Вони лягли в основу рішення РНБО від 22 лютого 2023 року «Про застосування секторальних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до фінансових установ російської федерації», яке підтримав своїм Указом і Президент.

«Це повне обмеження доступу фінансових установ російської федерації до ринків та активів в Україні. Повний блок! Чи ви локальна компанія, чи міжнародний холдинг з філіями в Україні та рф – не важливо, підхід не вибірковий і не спрямований на когось одного, ні! Правила для всіх одні – жодної співпраці з фінансовими установами рф», – написав Пишний.

Голова регулятора додав, що обмеження поширюватимуться на банки, кредитні організації, операторів платіжних систем, професійних учасників фондового ринку, страхові компанії, інвестиційні фонди та інших надавачів фінансових послуг, що зареєстровані чи мають місцезнаходження в російській федерації. Тобто на весь фінансовий сектор рф.

«Ми маємо ослаблювати його усіма доступними способами. Саме фінансовий сектор є стратегічним «донором» цієї війни. Доки він функціонує, доти російська фінансова система ефективно виконує свої функції, зберігає стійкість до криз, залишається захищеною від суттєвого впливу санкцій країн – партнерів Групи семи, адже дає простір для маневрів та обходу цих санкцій», – зауважив Голова НБУ.

Він підкреслив, що останній крок – за Верховною Радою. Також розказав про те, якої моделі санкційного підходу Україна очікує від західних країн. Про це читайте у пості Андрія Пишного на його сторінці.

Олег Гороховський про приїзд Байдена в Україну

Співзасновник monobank та один із найвідоміших банкірів країни Олег Гороховський написав короткий, але як завжди, повний іронічного змісту пост про відвідини Президента США Джо Байдена України цього тижня.

Так, він жартома розказав, що mono пропонували Байдену оформити у них картку, але президент США обрав державний Ощадбанк.

«Ми, звичайно, пропонували Джо отримати карту mono, не виходячи з Білого Дому, але він твердо вирішив особисто отримати картку в Ощаді. Той випадок, коли ми лише ЗА. Ощад – гарний банк», – написав Гороховський.

Але найцікавіше почалося в коментарях. Ощадбанк зі свого боку відреагував також із гумором. Зокрема, заступник Голови правління банку Антон Тютюн розмістив цікаві фото Байдена біля Ощаду.

Шукайте більше на сторінці Олега Гороховського.

Віталій Шапран про промову путіна

Економіст, екс-член Ради НБУ Віталій Шапран цього тижня поділився думками після перегляду промови президента рф володимира путіна. З допису зрозуміло (як, власне, і з самої промови), що враження вона викликала в аудиторії доволі жалюгідне.

«Просто старий дід, в якого їде дах, він тягне за собою цілу країну та ще намагається з собою забрати сусідів», – пише Шапран.

Він також додав, що йому було цікаво спостерігати за реакцією слухачів з економічного блоку уряду, підкресливши, що це ті, хто не спав під час промови.

«Економічна частина взагалі неприкрита брехня, санкції не діють, рубль міцний, з бюджетом все добре…», – заявив економіст.

Більше аналітики читайте на сторінці Віталія Шапрана у Facebook.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: