Місія МВФ, ставка ФРС і 7 млн клієнтів mono: про що пишуть експерти у соцмережах

10 Березня 2023

Протягом тижня українські експерти та банкіри у своїх соцмережах обговорювали актуальні та нагальні теми, як, наприклад, початок роботи чергової місії МВФ щодо програми з фінансування України, прогноз ставки ФРС, а також семимільйонний клієнт одного з провідник банків країни – monobank. Banker.ua зібрав найцікавіші пости експертів за цей тиждень.

Головний Telegram-канал банкірів

Андрій Пишний про роботу місії МВФ

Голова Національного банку України Андрій Пишний написав про те, що чергова місія МВФ розпочинала роботу. Предмет дискусій – потенційна розширена програма з фінансуванням для України.

«Етап Моніторингової програми ми пройшли швидко та ефективно, продемонструвавши свої силу та відповідальність і головне – дотримання курсу на реформи попри все. Нам можна довіряти, з нами можна співпрацювати, Україна – надійній партнер. Ми розпочинаємо обговорення уже з певним конкретним баченням параметрів програми і маємо аргументи по кожному з них», – написав голова регулятора.

Він  уточнив, що формат роботи буде змішаний: частина команди НБУ вже працює у Варшаві, зокрема, заступники Пишного – Сергій Ніколайчук, Юрій Гелетій та Дмитро Олійник, а сам голова НБУ приєднається до них за декілька днів.

«Я вдячний МВФ за те надзвичайне заглиблення у нашу проблематику, яке я бачу упродовж усього нашого спілкування, за готовність шукати нові нестандартні рішення, за розуміння величезного значення успіху України – і на фронті, і у економічному секторі – для Європи та світу», – подякував очільник Нацбанку.

Повний текст допису ви можете прочитати на сторінці Андрія Пишного.

Олексій Кущ про базовий фінансовий прогноз

Економіст та фінансовий аналітик Олексій Кущ цього тижня написав коментар щодо власного базового фінансового прогнозу.

«Значна частина індикаторів є похідними від одного маяка – ставки ФРС. Політика дорогого або дешевого долару, вартість сировини, глобальна інфляція, темпи економічного зростання. Мій прогноз щодо ставки ФРС: її будуть збільшувати і протягом 2023 року вона опиниться у діапазоні 5,5-6%. Тобто, 5,5-5,75%, чи 5,25-5,5% або 5,75-6%», – прогнозує експерт.

Він додав, що після досягнення такого екстремуму буде взята пауза в 1-2 квартали для оцінки дезінфляційних ефектів.

Крім того, Кущ прогнозує можливе зниження ставки з 2024 року, більш вірогідно – з другої половини року.

«Але є також ймовірність, що 2024 рік захопить тренд зростання ставки і ту саму паузу у 1-2 квартали, вказану вище. Можемо записати прогноз для перевірки», – зауважив економіст.

А більше корисної аналітики можна прочитати на сторінці Олексія куща у Facebook.

Олег Гороховський про 7 млн клієнтів monobank

Співзасновник monobank Олег Гороховський поділився радісною подією. Написати допис його спонукало очікування станом на сьогодні семимільйонного клієнта.

«У нас сьогодні відкриє картку 7’000’000-ний клієнт! З 24.02.22 до нас приєдналося понад півтора мільйона українців, і це означає, що ми не зупинилися, комусь потрібні і щось робимо правильно, а деякі речі, можливо, робимо краще за інших», – написав Гороховський.

Він також розказав, що після 24 лютого минулого року у команди банку, крім любові до клієнтів, з’явилася ще одна важлива мотивація – роблячи сьогодні успішний бізнес в Україні, банки, зокрема і mono, тримають економічний фронт, показують ворогам і союзникам, що нашу країну не зламати та не зупинити.

«Ми мріємо хоч трохи відповідати тому рівню, який показує наше доблесне ЗСУ на полі бою – ми боремося за фінансовий, економічний, волонтерський тил. Немає слів, щоб висловити нашу вдячність і повагу сміливості та подвигу наших воїнів. Дякую їм за все і за те, що маю можливість написати цей пост», – підсумував співзасновник monobank.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: