Гліб Костарєв (Вinance): “Україна – одна з лідерів в Європі за кількістю людей, які торгують криптовалютами»

06 Жовтня 2020

Нещодавно Мінцифри подало законопроект, який може узаконити криптовалюти в Україні. Така необхідність дійсно існує, враховуючи, що це допоможе створити прозорий регульований крипторинок, позитивно вплине на економіку, а також сприятиме швидкому поширенню технології. Про те, чим живе кріптовалютне ком’юніті в Україні, про проблеми в законодавстві і тренди кріптоіндустріі Banker.ua розповів директор біржі Binance в Україні Гліб Костарєв.

– Нещодавно в Україні відкрилося офіційне представництво Binance. Які завдання ставляться перед представництвом в нашій країні (чи є вже конкретні результати)? Офіс відкритий для відвідувань і запитань українських користувачів або ж мова все ж про офіс закритого типу?

Г.К.:Україна є одним з пріоритетних ринків для біржі Binance і, безумовно, результати нашої присутності в країні є. Ми постійно працюємо над новими фіатними інтеграціями. Влітку 2020 року ми підключили новий фіатний шлюз SettlePay для введення і виведення української гривні. Завдяки цьому у користувачів Binance з’явилася можливість внесення депозитів і виведення коштів у гривні, використовуючи банківські картки Mastercard і Visa з комісією 1%. Крім того, ми приділяємо велику увагу питанням локалізації наших продуктів. Нещодавно запустили наш мобільний додаток українською мовою.

Окремо можна відзначити нашу співпрацю з Мінцифрою в Україні. Найближчим часом ми анонсуємо ряд спільних ініціатив, які спрямовані на популяризацію криптовалюти в країні.

– Мінцифри України подало законопроект «Про віртуальні платіжні активи”,  який фактично узаконить криптовалюти в Україні. Яку роль у процесі формування законодавчої бази приймала ваша компанія?

Г.К.: Ми позитивно ставимося до прагнення нового уряду України створити регульований кріптовалютний ринок в країні. На наш погляд, прийнятий закон може позитивним чином відбитися на українській економіці і залучити в країну додатковий капітал, а також сприятиме  діловому клімату для місцевої крипто-спільноти і поширенню технології.

Минулого року Binance підписала меморандум про взаєморозуміння (MoU) з Міністерством цифрової трансформації України. Метою співпраці є розробка ініціатив для масового впровадження криптовалют в країні, а також для консультацій з нашого боку в області створення і розробки нормативної бази для використання криптовалют. Однак треба розуміти, що в рамках роботи над законопроектом Binance виступала виключно в ролі консультанта.

– Але навіть і без легалізації криптовалюти українці торгують цифровими монетами. Скільки користувачів біржі Binance з України і який обсяг торгів по країні?

Г.К.: Згідно з останнім аналітичним звітом від компанії Chainalysis, Україна займає перше місце в світі за індексом Global Crypto Adoption. Ми можемо з упевненістю підтвердити цей тренд. Україна займає одне з лідируючих місць серед країн Європи за кількістю людей, знайомих з кріптоіндустрією і торгуючих  криптовалютами.

– Останні дослідження говорять, що українці найчастіше інвестують в альткоіни. З чим це пов’язано? Наприклад, Україна увійшла в топ-10 країн світу за кількістю власників ETH. Як би ви пояснили любов українців до альткоінів?

Г.К.: Однозначної відповіді тут немає. Можна припустити, що це пов’язано з бажанням швидкого заробітку, альткоіни все ж є більш волатильними валютами, ніж біткоіни.

Україна займає одне з лідируючих місць серед країн Європи за кількістю людей, знайомих з кріптоіндустрією і торгуючих криптовалютами

– Можете пояснити простими словами, що таке DeFi? І чому на даний момент на ринку криптовалют це найпопулярніший тренд?

Г.К.: DeFi  – децентралізовані фінанси, які здатні стати альтернативою банківському сектору, замінити традиційні технології, які на даний момент застосовуються у фінансовій системі, на протоколи з відкритим вихідним кодом. DeFi покликані зробити фінансову систему більш прозорою. Розробки в сфері децентралізованих фінансів зможуть стати основою для майбутнього фінансових відносин в більш глобальному масштабі.

Однак нинішня популярність і зростання сегмента DeFi більше пов’язані з бажанням інвесторів швидко заробити, а це сприяє формуванню міхура, тому до проектів з цієї області треба ставитися з особливою обережністю. З цієї ж причини велика частина проектів можуть зазнати невдачі, а на ринку залишаться тільки найсильніші, за якими, безсумнівно, майбутнє фінансової індустрії. Вже зараз спектр послуг, що надаються в додатках DeFi, вражає: кредитування, позики, страхування, стейблкоіни і, звичайно ж, децентралізовані біржі.

– Нещодавно платформа Binance створила фонд з капіталом $100 млн для підтримки проектів на Binance Smart Chain (BSC). Чи були запити від українських розробників?

Г.К.: Ми бачимо інтерес до отримання фінансування від команд з України та інших країн Східної Європи, оскільки в цьому регіоні традиційно велика кількість розробників і проектів з сильною технологічною складовою.

Окремо можна відзначити нашу співпрацю з Мінцифрою в Україні. Найближчим часом ми анонсуємо ряд спільних ініціатив, які спрямовані на популяризацію криптовалюти в країні
img
Гліб Костарєв, директор біржі Binance в Україні

– Наскільки частіше українці стали інвестувати в криптовалюти в період кризи? Чи бачите ви зростання користувачів з України?

Г.К.: Так, ми бачимо досить сильне зростання. Економічна ситуація в Україні вже довгий час нестабільна, а ситуація з коронавірусом явно не відбилася на ній позитивно. Молоде покоління прагне і навіть, скоріше, змушене шукати додаткові джерела доходу в такі непрості часи. На наш погляд це відіграє велику роль у зростанні інтересу українських користувачів до цифрових активів.

– Україна збирається будувати потужний дата-центр на 3мВт. Чи зможе країна залучити майнерів? І які є перспективи розвитку майнінгу в Україні? Чи зможе він стати індустріальним або так і залишиться роздрібним?

Г.К.: Законного статусу у майнінгу в Україні поки немає. Проект закону « Про віртуальні активи» ніяк не зачіпає майнінг, але регулює сферу криптовалют. У разі його прийняття, швидше за все, практичне застосування майнінгу в країні буде прописано в додаткових актах. У разі легалізації майнінгу  Україна, безумовно, може стати привабливим місцем для майнерів.

У разі легалізації майнінгу  Україна, безумовно, може стати привабливим місцем для майнерів

– Як буде розвиватися крипторинок в найближчі 3 роки? Які ваші прогнози?

Г.К.: Робити такі довгострокові прогнози можливо, але чи є в цьому сенс? Подивіться на DeFi. Чи говорив хтось про такий бум минулого року? Криптовалютний ринок розвивається дуже стрімко, і точно можна сказати тільки одне – в найближчому майбутньому криптовалюти надійно займуть важливе місце в житті кожної людини в усьому світі.

– Які з численних сервісів Binance зараз найбільш популярні серед українців?

Г.К.: Найбільш популярними продуктами Binance в Україні є спотова торгівля, торгівля ф’ючерсами, staking і savings.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: