На користь клієнтів: хто з банків вже відновив кредитування та які кредитні продукти пропонують

06 Липня 2022

Банки в Україні почали відновлювати кредитування фізичних осіб ще з квітня, але через достатньо високі ризики цей процес наразі просувається не так швидко, як би того хотілося клієнтам. Попри це, українці вже можуть скористатися певними кредитними продуктами.

Banker.ua проаналізував, хто з банків вже відновив кредитування: чи то споживче готівкою, чи то цільове, чи у партнерстві з ритейлерами, або навіть автокредитування, та які умови наразі пропонуються клієнтам.

Головний Telegram-канал банкірів

КРЕДИТИ ГОТІВКОЮ

ОТП Банк відновив споживче кредитування фізичних осіб ще у квітні. Наразі кредити надаються на споживчі цілі строком від 30 днів до 12 місяців. Кошти перераховують на поточний/картковий рахунок позичальника, відкритий в ОТП Банку, або готівкою через касу банку. Забезпеченням повернення таких кредитів виступають строкові депозити у гривні або доларах США, які розміщено позичальником в ОТП Банку. Сума кредиту становить від 100 тис. грн до 1,15 млн грн, утім не повинна перевищувати 90% суми депозиту, під заставу якого надається кредит.

Процентна ставка за кредитом під заставу депозиту фіксована протягом усього строку дії договору. Зокрема, якщо депозит розміщено у доларах США, вона становитиме 13,49% річних, якщо депозит відкрито у гривні – 10,5% річних. Разова комісія за оформлення кредиту варіює залежно від строку користування кредитом і валюти депозиту –  від 0,5% до 2,5% від суми кредиту.

гривна

У ТАСКОМБАНКУ знову можна взяти кредит за програмою «Зручна готівка Максимум». Наразі банк видає суму від 1 тис. грн. до 30 тис. грн. на термін від 6 і аж до 60 місяців. При цьому процентна ставка за кредитом становить 0,01% річних без додаткових комісій. Крім того, тут не потрібна застава та поручителі.

Ощадбанк надає цільові кеш-кредити українцям на суму до 250 тис грн та термін до 5 років, без застави та поручителів. При цьому банк розширив перелік товарів, які можна придбати за цим кредитом. До переліку відтепер входять двері, вікна, покрівлі, каркасні та модульні споруди, бойлери, котли, генератори та інші товари.

Скористатися цієї пропозицією можуть діючі клієнти, які отримують зарплату або пенсію через Ощадбанк. Після підтвердження цільового використання придбаного в кредит товару відсоткова ставка знижується  на 16 в.п. – з 56% до 40% річних.

ПАРТНЕРСТВО З МЕРЕЖАМИ: РОЗСТРОЧКИ, ОПЛАТИ ЧАСТИНАМИ

monobank у травні відновив кілька своїх кредитних програм – «Розстрочка» та «Покупка частинами». За словами співвласника банку Олега Гороховського, це близько 600 000 клієнтів, сумарно на 18 млрд грн кредитних лімітів.

Скористатися Покупкою частинами онлайн та офлайн клієнти банку можуть у таких магазинах та мережах: Sport Life, Цитрус, Фокстрот, Алло, Ельдорадо, Розетка, Comfy, Telemart.ua, MOYO та Золотий Вік. Послуга дозволяє розбити суму покупки на декілька рівних платежів без переплат.

Що стосується Розстрочки, то тут комісія складає 1,9% на місяць від суми покупки. Мінімальний платіж складає 1000 грн, кількість платежів – від 3 до 24.

Оформити розстрочку можна перед купівлею, якщо не бажаєте платити всю суму одразу, а також після покупки, якщо не залишилося грошей на інші покупки,  – тоді кошти повернуться на вашу картку.

З 1 червня клієнтам Ощадбанку стало доступним придбання товарів у розстрочку під 0,001% річних за кредитними картками «Моя кредитка» та MORE у партнерських мережах Comfy, Ельдорадо, Алло, МобіЖук, Teal та Золотий вік.

Можна оформити розстрочку одразу на POS-терміналі в магазині під час придбання товару на суму в чеку від 1500 грн. Максимальна сума кредиту – 100 тис. грн, але не  більше встановленого ліміту по картці. Клієнти отримають повідомлення про можливість користування розстрочкою. Строк кредитування становить також від 3 до 24 місяців.

ОТП Банк пропонує переводити покупки в розстрочку «Скибочка». Для цього потрібно перевірити ліміт розстрочки, оплатити покупку своєю кредитною карткою в будь-яких магазинах або в інтернеті, після чого ви отримаєте пропозицію «Скибочки» в push, viber або sms-повідомленні. Активуйте розстрочку, натиснувши «переключити».

Сума, на яку можна придбати товар у розстрочку, становить від 300 грн до 100 тис. грн. Клієнт може обрати термін, протягом якого сплачуватиме кошти – 3 або 6 місяців. Ставка за розстрочкою становить 0,01% річних, комісія – 0,5% на місяць.

Серед переваг «Скибочки» є те, що оформлення покупки в розстрочку не перевищує кількох хвилин та не потребує жодних кредитних заявок чи документів.

Крім того, ОТП Банк розширив перелік партнерів-ритейлерів, де клієнти – фізичні особи можуть оформити розстрочку «Скибочка». Тепер до списку додалася мережа магазинів Eldorado, але наразі оформлення можливе тільки офлайн.

cashless

Ідея Банк відновив співпрацю з партнерами – онлайн та офлайн магазинами – у кредитуванні на придбання товарів.

Відтепер споживачі знову можуть придбати необхідні товари та техніку у магазинах мереж Ябко, Жжжук, Техноеж, Yabloki.ua, Stylus, AVIC, Denica, F.ua, iStore та ще 100 онлайн магазинів та понад двох тисяч офлайн.

Банк пропонує такі умови кредитування: сума кредиту — від 1 тис. грн до 30 тис. грн на строк до 12 місяців зі сплатою щомісячної комісії 2,5%. При цьому реальна річна процентна ставка складає від 78,6% до 85,6%.

Зазначається, що наразі кредитні кошти доступні для громадян, котрі перебувають у західних та центральних областях.

АВТОКРЕДИТИ

УКРГАЗБАНК відновив надання кредитів на придбання автомобілів: нових, електро- та автівок з пробігом. При цьому власний внесок складає 30%, строк кредитування – до 7 років зі ставкою від 0,01% річних у гривні і без разової комісії, а сума кредиту – до 2,5 млн грн.

Ощадбанк поновив програму «Ощад Драйв», за якою кредитуватиме придбання нових авто, у тому числі електрокарів. Відсоткові ставки для позик стартують від 0,01% річних, мінімальний власний внесок – 30% вартості авто, максимальний строк кредитування – 7 років.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: