Інвестувати в нерухомість без її купівлі – чи реально це і до чого тут інвестиційні фонди?

29 Березня 2024

Факт того, що гроші мають працювати, аби забезпечувати стабільне сьогодення і безпечне майбутнє, вже усвідомлює кожна людина, яка має певний капітал. Зазвичай для інвестування розглядають варіанти, які не потребують високої експертизи від самого інвестора: банківський депозит, стартапи, цінні папери або нерухомість. І саме останній варіант є найзрозумілішим способом отримання пасивного доходу для українців. Та чи знали ви, що заробляти на нерухомості можна навіть без її придбання?

У чому особливість інвестиційних фондів

Найпопулярнішим інструментом довгострокового інвестування у світі є вкладення в інвестиційні фонди. Це працює доволі просто: інвестфонд акумулює активи приватних і юридичних осіб, і надалі розпоряджається ними так, щоб вони приносили прибуток. Такі фонди можуть приносити дохід, який перевищує прибутковість багатьох інших варіантів інвестування.

Інвестиційний фонд blago.invest відкриває можливість інвестувати і отримувати хороші прибутки від ринку нерухомості в Україні.

Фонд акумулює кошти багатьох інвесторів та інвестує одночасно в декілька проєктів комфорт- і бізнес-класу провідної будівельної компанії Івано-Франківська blago. За більше ніж 20 років діяльності компанія blago трансформувалися з девелопера на urban tech company. Зараз blago реалізує понад 10 масштабних будівельних проєктів.

Варто зазначити, що нерухомість зазвичай більше захищена від різних потрясінь, зокрема економічних криз. А розташування об’єктів, в які інвестує blago.invest, у відносно безпечному регіоні країни, створює додаткову перевагу.

Інвестувати в нерухомість можна без її придбання

Інвесторами фонду blago.invest можуть стати фізичні і юридичні особи із сумою від $10 000, що забезпечить чисту прибутковість від 8% річних. Ключова особливість такої інвестиції – ви інвестуєте гроші і отримуєте назад також гроші, а не квадратні метри, з якими надалі треба щось робити.

Фонд інвестує в будівельні проєкти у доларах (USD) у формі корпоративного фінансування. За користування інвестиційними ресурсами Фонду будівельні проєкти сплачують відсотки. Процентний дохід blago.invest забезпечує виплату дивідендів інвесторам і покриває витрати на управління та підтримку діяльності Фонду. При цьому, дивіденди виплачуються інвесторам щорічно.

У 2023 році Фонд випустив цінні папери – інвестиційні сертифікати, які засвідчують право власності інвестора на частку в пайовому інвестиційному фонді та право на отримання частини прибутку фонду. Обсяг емісії становить 140 млн грн., що складає 1.4 мільйони штук інвестиційних сертифікатів,  номінальною вартістю 100 грн за один сертифікат. Відповідно до вимог законодавства, інвестиційні сертифікати blago.invest випускаються виключно в електронній формі.

Чим гарантований прибуток?

Будь-який інвестор хоче мати гарантії для своїх капіталовкладень. І ці гарантії є – активи Фонду та кошти інвесторів забезпечені введеною в експлуатацію інвестиційною нерухомістю. Тобто Фонд інвестує в проєкти, будівництво яких триває та отримує в іпотеку готову, вже побудовану та введену в експлуатацію інвестиційну нерухомість із благо устроєм – офісні і торговельні центри, іншу комерційну нерухомість, вартість яких на 30% перевищує інвестиції Фонду в будівельні об’єкти. При цьому фонд інвестує кошти лише після того, як стане співвласником будівельних об’єктів з часткою не менше 10% статутного капіталу.

blago.invest повертає кошти інвесторам через механізм викупу власних цінних паперів на вимогу інвесторів. Термін розрахунку при викупі не перевищує 15 робочих днів.

Фонд робить інвестиції в ринок нерухомості простішими, доступнішими та надійним джерелом прибутку. А головне, що це інвестиції у економіку своєї країни.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: