Урочистості в Нацбанку, проблема Starlink та масштабний збір на дрони: про що пишуть експерти у соцмережах

14 Жовтня 2022

Протягом тижня українські експерти та банкіри у своїх соцмережах обговорювали нового Голову Національного банку,  твіти одного з найбагатших людей у світі та запустили масштабний збір коштів на оборону. Banker.ua зібрав найцікавіші пости експертів за тиждень.

Головний Telegram-канал банкірів

Олег Гороховський про запуск коштів на системи «Ловці шахедів»

Співзасновник monobank та один із найвідоміших банкірів України Олег Гороховський, UNITED24, волонтер Лачен та голова Мінцифри Федоров запустили збір коштів на системи протидії дронам «Ловця шахедів». Вони допоможуть у протидії «іранським мопедам» та захисту повітряного простору України.

«Ми хочемо зібрати 100 млн.гривень для придбання «Ловця шахедів». Це така фігня, що робить дрон сліпим, він намагається піднятися на безпечну висоту, а далі збивається нашим ППО. Такі системи стоять на озброєнні країн НАТО. Один «Ловець» коштує ~50 млн грн, але ми, звичайно ж, хочемо купити щонайменше два! Точну назву та модель цієї системи наразі називати мені не дозволили.», – відзначив голова Моно.

Крім того, після донату можна отримати один з призів від організаторів збору.

«У нас є 1000 браслетів з металу останньої довоєнної партії Азовсталі з написом «ВІРЮ ЗСУ», які спеціально зроблені для цього збору обмеженим тиражем. 100 з них — з автографом Валерія Залужного.», –  зауважив Гороховський.

Більше подробиць про збір та донати у повній версії посту нижче.

Андрій Пишний про нову посаду

На цьому тижні сталося урочисте призначення нового Голови Національного Банку України Андрія Пишного. Воно проводилося в стінах НБУ, де новий голова виступив з промовою про майбутнє економіки країни.

«Я підтримую ту політику антикризового управління, яка застосовувалася раніше, і вважаю, що вона наразі приносить плоди. Ми контролюємо ситуацію. Я хочу подякувати команді Національного банку за ці вісім місяців стійкості і професіоналізму. Стійка, працездатна, банківська система – це здобуток. Це те, чим ви можете сміливо пишатися.», – заявив Пишний.

Також прозвучали пріоритети політики НБУ під правлінням нового голови.

«Тому мої пріоритети на чолі НБУ очевидні: макрофінансова стабільність, ефективність макроекономічної політики, конструктивні перемовини з нашими міжнародними партнерами, відкриття доступу до тих джерел, які сьогодні нам вкрай необхідні.», –  підкреслив Андрій Пишний.

Повна версія промови пана голови НБУ нижче.

Олексій Кущ про Starlink

Економіст і фінансовий аналітик Олексій Кущ цього тижня опублікував пост про те, чому зараз встало питання оплати системи Starlink та як вийти з цієї ситуації.

«Про истинную подоплеку действий Илона Маска я написал в своем посте сразу после его скандального заявления о “референдуме”. Возможная причина – контроль месторождений лития в Боливии и Украине. Литий – ключевой ресурс для бизнес-империи Маска, к тому же очень ограниченный в запасах. Но ситуация со старлинками для меня имеет другой контекст.», – сказав експерт.

Він підкреслив, що ця ситуація показує нам декілька уроків які потрібно засвоїти та займатися вирішенням певних питань.

Разом із тим, Олексій дуже емоційно «пройшовся» по українським олігархам, які не ведуть публічної допомоги країні в обороні.

«Где участие наших олигархов в проектах уровня старлинка? Жеваго, Пинчук, Коломойский, Ахметов и многие другие? Не в гуманитарке и не в финансировании отлельных подразделений (которые, при случае и офис могут “защитить”) а именно в больших военных проектах: покупка самолетов, беспилотников, ракет, средств связи» – емоційно висказався експерт.

Більше подробиць – у пості Олексія Куща.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: