Облікова ставка, продаж акцій та трудова міграція: огляд соцмереж експертів з 17 по 21 січня

21 Січня 2022

Упродовж усього тижня українські банкіри та експерти традиційно писали на різні теми і ділилися цим з підписниками в соцмережах. Серед них підвищення облікової ставки, трудова міграція та продаж акцій публічних компаній. Banker.ua зібрав найцікавіші посади експертів за тиждень.

Головний Telegram-канал банкірів

Кирило Шевченко про підвищення облікової ставки

Голова НБУ Кирило Шевченко цього тижня у себе у Facebook написав про підвищення облікової ставки до 10% річних:

«Облікова ставка підвищена до 10% річних з метою покращення інфляційних очікувань та забезпечення сталого зниження інфляції до мети 5%.

Чому посилення монетарної політики НБУ зараз потрібне? Інфляція знижується повільніше, ніж передбачалося раніше, а фундаментальний інфляційний тиск посилився. Серед низки проінфляційних факторів, зокрема:

  • найвищі світові ціни на енергоносії;
  • значний ціновий тиск із боку країн — торгових партнерів;
  • подальше зростання виробничих витрат бізнесу на сировину та оплату праці;
  • стійкий споживчий попит і натомість зростання доходів населення».

Більше деталей в його пості.

Олег Гороховський про продаж акцій

Співзасновник monobank Олег Гороховський розповів, як у них просувається робота над проєктом з продажу акцій:

«На сьогодні у нас близько 240 000 заявок на тестування, які ми оброблятимемо майже весь лютий, щоб вже в березні додаток став доступним для всіх клієнтів.

Єдиний нюанс, який мене турбує, — всі ринки майже на максимумах і будь-який «чорний лебідь» може призвести до ефекту доміно. Тому важливо пам’ятати, що спекуляції з акціями — це рулетка, в якій виграє лише казино. Якщо ви дійсно хочете купити акції, рекомендую розглядати ці вкладення як довгострокову інвестицію, а не легкий заробіток за пару днів».

Детальніше читайте у публікації автора.

Богдан Данилишин про бюджетну сферу та позики

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин пише, що за результатами перших двох аукціонів із розміщення державних цінних паперів у січні 2022 року Міністерством фінансів було залучено 4 млрд. гривень:

«Попит з боку потенційних інвесторів на гривневі ОВДП стриманий з огляду на очікування щодо рішення Правління НБУ за процентною ставкою, заплановане на 20 січня.

Найбільшим попитом у перші тижні 2022 року користувалися 2-річні ОВДП, за якими було залучено 2,1 млрд. гривень. За рахунок продовження середньозваженої терміновості та підвищення граничних ставок запозичень за окремими випусками середньозважена ставка нових розміщень зросла до 12,45%, що майже на 100 б. п. вище від середньозваженої ставки первинних розміщень у 2021 році».

Більше інформації — ось тут.

Віктор Скаршевський про зростання трудової міграції

Віце-президент Української спілки промисловців та підприємців (УСПП) Віктор Скаршевський розповів про трудову міграцію:

«У 2022 році, на тлі подальшої деіндустріалізації, зупинки та закриття промислових підприємств через високі ціни на енергоносії, трудова міграція продовжиться.

Продовжиться скочування української економіки в аграрно-сировинну з консервацією бідності на довгі роки вперед.

Не дивно, що програма під назвою «Повертайся і залишайся», анонсована Зеленським у грудні 2019 року, яка перетворилася плавно на програму 5-7-9%, — повністю провалена. Як я спочатку і прогнозував, без цілісної економічної політики, спрямованої на довгострокове економічне зростання (яка, на жаль, відсутня), масового створення нових робочих місць, а тим більше, повернення трудових мігрантів, реалізація цієї програми не призвела».

Докладніше — тут.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: