ico
Пт, 17 Вер
USD 26.6672 ico
EUR 31.37 ico
RUB 0.3681 ico
RU
USD 26.6672 ico
EUR 31.37 ico
RUB 0.3681 ico

ЄБРР, інфляція та деолігархізація: огляд соцмереж експертів з 12 по 16 липня

16 Липня 2021

Поточний тиждень став спекотним не тільки в плані температури за вікном, а також на події в країні і за її межами. У соцмережах банкіри та експерти обговорювали зустріч глав НБУ та ЄБРР, інфляцію і реформування судової системи. Banker.ua розбирався, про що писали експерти в період з 12 по 16 липня.

Кирило Шевченко про зустріч глави НБУ з ЄБРР

Під час зустрічі глави Нацбанку Кирила Шевченка з президентом Європейського банку реконструкції і розвитку обговорили основні питання двостороннього співробітництва ЄБРР і НБУ, а також ініціативу створення спеціалізованої фінансової суду.

«Пані Бассо зазначила, що Україна – важливий партнер ЄБРР. Зокрема, сьогодні в Україні 205 активних проєктів ЄБРР на загальну суму 4 009 млн євро. Вона підтвердила, що ЄБРР продовжуватиме підтримувати нашу державу та Національний банк, зокрема на шляху здійснення реформ», — написав голова НБУ.

Про подальші плани розвитку співпраці ЄБРР з НБУ – в пості Кирила Шевченка.

Богдан Данилишин про поточну інфляцію

Богдан Данилишин поділився експертним коментарем щодо немонетарної інфляції, зростання продовольчих цін і деформації економіки України. Також він розповів, чому підвищення облікової ставки для стримування інфляції відразу зумовило підвищення ставок по кредитах, проте процентні ставки по депозитах, навпаки, продовжували знижуватися.

Підпишись на наш Telegram
Тільки найважливіше і цікавіше

«Поточна інфляційна динаміка відображає структурні деформації економіки України. Теперішній сплеск інфляційної динаміки пов’язаний з абсорбуванням економічними агентами структурних шоків та є природнім ефектом в процесі посткризового відновлення економічного зростання та адаптації економіки до умов нової структури витрат», — написав експерт.

Детальніше в пості Богдана Данилишина.

Михайло Кухар про деолігархізацію

Економіст Михайло Кухар висловив свою думку щодо деолігархізації в Україні, великі можливості чиновників в плані застосування санкцій до великого бізнесу, а також про заборону бізнесменам займатися політикою.

«Всі щиро обурені драконівським штрафом чиновників «Нової Пошти»! Один чиновник, виявляється, здатний «поховати» будь-яку велику компанію, незважаючи на її роль у розвитку національної економіки і кількість тисяч створених робочих місць!», — написав Кухар.

Детальніше в пості експерта:

Сергій Фурса про очищення судової системи

Фінансовий експерт Сергій Фурса висловився про затвердження Верховною Радою пакету законів, які передбачають радикальне очищення судової системи з вирішальною роллю міжнародних експертів.

«У це важко повірити, але парламент проголосував пакет законів, які передбачають радикальне очищення судової системи. З вирішальною роллю міжнародних експертів. Які потрібні нам для того, щоб добропорядність суддів оцінювали люди без конфлікту інтересів», — написав Сергій Фурса.

Більше в пості експерта.Авторизація

Ми використовуємо файли cookie для збору аналітичних даних про взаємодії з нашим веб-сайтом, щоб поліпшити взаємодію з Користувачем. Також для того, щоб скористатися деякими функціоналом і сервісом banker.ua Користувач може добровільно передавати персональні дані. До них можуть належати: ім'я, адреса електронної пошти, акаунти в соціальних мережах, поля форм можуть запитувати й інші дані. Детальніше про файлах cookie і персональних даних дізнайтеся в Політиці конфіденційності.
Прийняти
×