ico
Пт, 17 Вер
USD 26.6672 ico
EUR 31.37 ico
RUB 0.3681 ico
RU
USD 26.6672 ico
EUR 31.37 ico
RUB 0.3681 ico

Облікова ставка, Coca-Cola і газові борги: огляд соцмереж експертів з 14 по 18 червня

18 Червня 2021

Більшість українських експертів протягом минулого тижня обговорювали в соцмережах такі теми, як боргова яма газового ринку України, скандал навколо зниження акцій Coca-Cola, збереження облікової ставки НБУ на колишньому рівні і багато іншого. Banker.ua зібрав найцікавіші пости експертів за тиждень.

Кирило Шевченко про збереження облікової ставки НБУ

Нацбанк зберіг облікову ставку без змін на рівні 7,5%. На думку регулятора, незважаючи на те, що зараз інфляція перевищує прогноз НБУ, реагувати ще рано. Адже більшість чинників, що провокують інфляцію, мають тимчасовий характер, а монетарна політика впливає на споживчі ціни з певним лагом.

«Національний банк очікує, що в найближчі місяці інфляційний тиск буде залишатися значним, враховуючи переважно тимчасові чинники: фактори пропозиції і низьку базу порівняння минулого року. Але вже восени цього року інфляція почне сповільнюватися і повернеться до мети 5% в першому півріччі 2022 », – написав Кирило Шевченко.

Що в найближчому майбутньому буде з обліковою ставкою – в пості головного банкіра України

.

Богдан Данилишин про тенденції в секторі депозитних корпорацій

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин поділився статистикою зростання внутрішніх активів банків, розповів про підвищення рівня банківських заощаджень і скорочення грошового мультиплікатора.

«У сфері грошово-кредитних відносин продовжилася тенденція зростання грошових агрегатів: грошова маса М3 у річному вимірі виросла на 22%; готівка поза банками (М0) на 27%; депозити в національній валюті – на 28%, грошова база – на 21%. Готівка поза банками досягла рівня 28% в структурі М3, що є максимальним значенням за останні 3 роки. У той же час частка депозитів в національній валюті досягла рівня близько 45% від М3, що є максимальним значенням за останні 8 років », – написав експерт.

Детальніше в пості Богдана Данилишина.

Віктор Скаршевський про газовий борговий вузол

Фінансовий експерт і аналітик Віктор Скаршевський поділився думкою з питання боргів на газовому ринку України і прийняття законопроекту, який зможе вирішити проблему взаємних заборгованостей.

«На газовому ринку сумарна заборгованість вже перевищила 100 млрд грн. Кожен кожному винен: постачальники газу – оператору газотранспортної системи, оператор газотранспортної системи -Нафтогазу, оператори газорозподільних систем – оператору газотранспортної системи і Нафтогазу, виробники тепла – постачальникам газу і т.д. », – написав експерт.

Зокрема, Віктор Скаршевський виділив основні причини накопичення боргів:

– заниження Кабміном норм споживання природного газу побутовими споживачами;

– неприведення обсягів спожитого населенням природного газу до стандартних умов.

Більше – в пості Віктора Скаршевський.

Сергій Фурса про Роналдо і обвалі акцій Coca-Cola

Фінансовий експерт Сергій Фурса висловив думку про те, що обвал акцій Coca-Cola на 4 млрд доларів стався через прес-конференції з Кріштіану Роналду, – це фейк.

«Ну, по-перше, якщо для вас Кріштіану – авторитет, ви і так би кока-колу не пили. Але вся справа в іншому. Справа в тому, що в цей же день, 14 червня, у Кока-Коли був день виплати дивідендів. Відповідно, за день до цього в ціну акцій входила майбутня виплата дивідендів. А вже 14-го червня папір торгувався без них. От і все. В результаті чисто технічне подія. Ринок переставився після точки відсікання. Всі, у кого акції на цю дату, чекають платежу. Всі інші купують акції вже без урахування дивідендів. А у Кока-коли все добре. У Роналду теж », – написав Сергій Фурса.

Детальніше в пості.Авторизація

Ми використовуємо файли cookie для збору аналітичних даних про взаємодії з нашим веб-сайтом, щоб поліпшити взаємодію з Користувачем. Також для того, щоб скористатися деякими функціоналом і сервісом banker.ua Користувач може добровільно передавати персональні дані. До них можуть належати: ім'я, адреса електронної пошти, акаунти в соціальних мережах, поля форм можуть запитувати й інші дані. Детальніше про файлах cookie і персональних даних дізнайтеся в Політиці конфіденційності.
Прийняти
×