Відсотки та ліміти: що змінилося в умовах кредитування. Огляд банківських пропозицій (жовтень-2022)

05 Жовтня 2022

Банківське кредитування в Україні не просто відновлюється, але і потроху демонструє зміни в умовах кредитних програм. За останній місяць ринок споживчих кредитів демонструє динаміку, особливо у бік збільшення максимальної суми кредиту. Banker.ua традиційно проаналізував пропозиції українських банках у жовтні та порівняв їхні умови.

Головний Telegram-канал банкірів

УКРГАЗБАНК надає клієнтам споживчий кредит під заставу депозиту. Мінімальна сума кредиту становить 1000 грн, а максимальна – 90% від розміру депозиту. Строк – від 1 до 12 місяців (строк дії депозиту має перевищувати строк дії кредиту мінімум на 5 днів). При цьому відсоткова ставка залежить від ставки по депозиту, яким забезпечений кредит. За видачу коштів з поточного рахунку готівкою банк бере 0,7% від суми, що видається.

У ПриватБанку можна отримати кредит максимально до 300 тис. грн, але сума розраховується індивідуально для кожного клієнта. При цьому строк кредиту складає 10, 20 або 36 місяців. Процентна ставка становить 1,5% річних, а реальна річна ставка за умови, що клієнт взяв 50 тис. грн на будь-який з указаних термінів, – 37% річних.

ТАСКОМБАНК пропонує кредит «Зручна готівка Максимум». Зараз банк видає клієнтам кошти у розмірі від 1 тис. до 50 тис. гривень строком від 6 до 60 місяців. При цьому відсоткова ставка за кредитом становить 0,01% річних. Щомісячна комісія за кредитом становить 4,9% і нараховується на суму кредиту за договором. Плюс ще 4,9% разової комісії нараховують на початкову суму кредиту. Є можливість дострокового розірвання договору без додаткових комісій. Крім того, банк не вимагає при оформленні надавати заставу та поручителів.

Кредит готівкою у Райффайзен Банку, як і раніше, доступний тим клієнтам, які отримують заробітну плату на картку банку. Фінустанова залишила незмінними умови кредитування, але існує декілька варіантів залежно від рівня зарплати клієнта. Якщо дохід складає до 15 тис. грн, дозволений розмір кредиту становить від 5 тис. до 100 тис. грн строком від 6 до 48 місяців. Відсоткова ставка складе 51,9% річних, з них обов’язкове страхування життя 0,41% на місяць (сплачується одноразово за рахунок кредитних коштів).

Якщо дохід клієнта складає до 30 тис. грн, сума кредиту підвіщується до 250 тис. грн на аналогічний період. При цьому ставка знижується до 41,9% річних + 0,3% за страховку.

При доході вище 30 тис. гривень, клієнт може отримати від 10 тис. грн до 300 тисяч. Відсоткова ставка складе 29,9% річних + одноразово 0,17% за страхування.

При цьому в будь-якому варіанті банк не вимагає заставу та поручителів.

Банк Креді Агріколь надає гроші на будь-які бажання без застави та поруки. Фінустанова кредитує до 1 млн гривень, але на суму до 100 тис. гривень діють спрощені умови надання документів. Наприклад, якщо взяти у кредит 50 тис. грн на 12 місяців, відсоткова ставка при цьому складає 36% річних, плюс 1,8% щомісячної комісії, а реальна річна відсоткова ставка при цьому складе 98,39% (98,71% – у вересні).

В ОТП Банку видають споживчі кредити від 300 грн до 50 тисяч гривень. Для цього достатньо паспорту та ІПН. Строк кредитування становить від 3 до 9 місяців. Процентна ставка – 0,01% річних, щомісячна комісія відсутня, а разова складає від 0% до 2% від суми кредиту. Реальна річна процентна ставка становить від 0,01% до 8,24% річних (залежить від параметрів обраної програми кредитування). Наприклад, якщо взяти кредит на 50 тис. грн строком до 9 місяців, реальна ставка складе 4,89% річних.

ПУМБ пропонує «Кредит готівкою ВСЕЯСНО» до 300 тис. грн без страхування та разової комісії. Для отримання потрібні лише паспорт та ІПН. Проте реальна ставка доволі висока, хоч і трохи знизилася за місяць. Так, 50 тис. грн на 12 місяців можна взяти з реальною відсотковою ставкою 115% річних (116% – у вересні).

В Альфа-Банк Україна (Сенс Банк) також можна оформити кредит готівкою – в додатку Sense SuperApp або у відділенні банку. Сума кредиту починається від 5 тис. грн. Стосовно максимальної суми, то наразі доступна сума ліміту онлайн-кредиту готівкою або цифрової картки RED в цифровому банку Sense SuperApp становить 50 000 грн. У разі, якщо клієнт бажає збільшити ліміт максимально до 100 000 грн, потрібно відвідати відділення. Строк – від 6 до 48 місяців. Річна ставка складає 19,99-21,99%, а комісія за обслуговування кредиту варіюється у діапазоні 1,75-2,29%.

Кристалбанк також видає споживчі кредити, але під заставу нерухомості. Клієнт може отримати кредит на суму від 50 тис. грн, але не більше 70 % від вартості нерухомості (максимум 20 млн грн). Строк кредитування сягає 10 років. Процентна ставка залежить від обраного варіанту кредитування та складає 12-23% річних.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: