Сімейний банкінг. Комфортні фінансові рішення для всієї родини

21 Червня 2024

Зазвичай ті, хто будують сталий бізнес, серед іншого ставлять за мету не просто дати продукт, бути не просто інструментом, а стати практично частиною життя для своїх клієнтів та навіть їхніх родин. Українські банки також прагнуть надавати широкий спектр послуг, пропонуючи цікавий продукт – пакетні рішення для всієї родини. Варто сказати, що таких фінустанов не дуже багато, але вони є і розвиваються. Banker.ua дослідив, які пакетні банківські рішення для всієї родини пропонують українські банки, кому це підходить, скільки коштує і чим вони відрізняються.

Головний Telegram-канал банкірів

Як це працює?

Послуга сімейного банкінгу переважно пропонується заможним клієнтам, до преміальної картки яких можна підключити інших членів родини. В таких пакетах передбачається комплексне обслуговування особистих, сімейних та бізнес-фінансів в одному банку, в одного персонального менеджера та в одному відділенні.

Наприклад, ТАСКОМБАНК пропонує концепцію сімейного офісу Family Office від Private banking з пакетом елітних карток «ТАС-Еліт Сімейний».

«Враховуючи стан клієнтського рахунку та його вподобання, особливості сімейних бізнесів, кількість та вік кожного члена сім’ї, персональний менеджер пропонує клієнтам Private banking вигідні та зручні фінансові рішення задля заощадження та примноження особистих коштів та для зростання сімейного бізнесу», — зазначив у коментарі для Banker.ua заступник Голови Правління ТАСКОМБАНКУ Олег Поляк.

Зокрема, користуючись пакетом «ТАС-Еліт Сімейний», клієнт отримує елітні картки для кожного члена родини, включаючи дітей, а також заощадження для наймолодших членів родини — спеціальний дитячий депозит, яким можна скористатися у визначений батьками термін; сервіс DragonPass від Mastercard, що дозволить значно скоротити час на аеропортові процедури та приємно провести час між рейсами в кафе та ресторанах, скориставшись ексклюзивними бонусними програмами та знижками; вигідний шопінг і приємні бонуси, а також знижки та привілеї від міжнародних платіжних систем тощо.

Пакетне обслуговування, розроблене для задоволення потреб всієї родини, пропонує своїм клієнтам і ПРАВЕКС БАНК. До такого пакету входять картки рівня преміум, які дають змогу комфортно подорожувати із сім’єю та користуватися ексклюзивними пропозиціями та перевагами. Крім того, в рамках пакетного обслуговування представлені й програми страхування, які додають впевненості як під час подорожі, так і в повсякденному житті.

«Картка, оформлена в рамках сімейного пакету, — це практичний та вигідний подарунок рідним. Вона дає змогу оплатити обслуговування лише власного рахунку, а решту (включно з окремими рахунками для рідних) оформити безкоштовно», — розказав Banker.ua начальник відділу по роботі з фізичними особами головного управління роздрібного бізнесу ПРАВЕКС БАНК Олег Заяць.

Отримавши таку картку, клієнт та його родина знайомляться з персональним менеджером банку, який завжди на зв’язку та добре знає потреби конкретного клієнта — саме він допоможе у вирішенні фінансових питань. Також клієнт отримує доступ до цілодобової послуги консьєрж-сервісу, яка надає допомогу у вирішенні побутових та бізнес-питань. Наприклад, підготовка до сімейної подорожі, замовлення ліків для рідних чи організація важливих заходів.

Отримавши картку в рамках сімейного пакету, клієнт та його родина знайомляться з персональним менеджером банку, який завжди на зв’язку – саме він допоможе у вирішенні фінансових питань

Щодо ПУМБ, то його преміальні пакети максимально орієнтовані на обслуговування всієї родини. В пакеті можна відкрити рахунок в національній валюті та додатково в будь-якій з основних іноземних валют. До цих рахунків можливо випустити безкоштовно до п’яти додаткових карток, і цю можливість активно використовують клієнти установи, випускаючи картки для подружжя або дітей.

Як зазначили у банку, послуга випуску додаткових карток дуже поширена, адже так зручно контролювати залишок на рахунку, а в мобільному застосунку можна з легкістю встановити необхідні ліміти на розрахунки або зняття готівки.

«Для більш комфортного обслуговування можна встановити родинні зв’язки, надавши в банк відповідний документ. Це можна зробити як в мобільному застосунку, так і через свого персонального менеджера. Встановлення родинних зв’язків надає багато переваг, а саме: абсолютно безкоштовний онлайн-переказ іноземної валюти в межах банку, комплексні пропозиції для всієї родини», — розказала Євгенія Півень, керівниця відділу управління продажем заможним та VIP-клієнтам ПУМБ.

UKRSIBBANK BNP Paribas Group вже багато років будує свої відносини з преміумклієнтами, керуючись принципом «банк для всієї родини».

«Ми пропонуємо нашим клієнтам оформлення преміальних пакетних пропозицій двох рівнів: All inclusive De Luxe та Black Edition. У пакетних пропозиціях клієнт може оформити преміальні картки Platinum та Black Edition як для себе, так і для членів своєї родини, що також отримують доступ до всіх преміумсервісів», — поділилася з Banker.ua Елла Назаренко, керівник центру розвитку преміум­сегмента та індивідуального бізнесу UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Разом із послугами, передбаченими у преміумпакетах, клієнт UKRSIBBANK і його сім’я отримують поміж іншими привілеями виділену лінію в інформаційно-довідковій службі банку, безкоштовне бронювання кімнат переговорів та використання лаунж-зон у відділеннях для персональних зустрічей, доступ до індивідуальних сейфів для зберігання цінностей, участь у закритих заходах, семінарах тощо.

Плата за преміумобслуговування цілком виправдана низкою розширених функцій, що розблоковують можливості, до яких звичайні базові банківські продукти не надають доступу

Кому це підходить?

Пакетні банківські сервіси для всієї родини підходять для заможних клієнтів, їхніх родин та дітей. Плата за преміумобслуговування цілком виправдана низкою розширених функцій, що розблоковують можливості, до яких звичайні базові банківські продукти не надають доступу.

«Сімейний пакет банківських послуг підходить людям, які ведуть активний спосіб життя, подорожують, люблять комфорт та потребують простих фінансових рішень; людям, які хочуть економити час на етапі розрахунків та дбати про рідних в повсякденному житті», — вважає начальник відділу по роботі з фізичними особами головного управління роздрібного бізнесу ПРАВЕКС БАНК Олег Заяць.

Заступник Голови Правління ТАСКОМБАНКУ Олег Поляк наголошує на тому, що «це комплексне обслуговування особистих, сімейних та бізнес-фінансів в одному банку, в одного персонального менеджера та в одному відділенні, що заощаджує час клієнтів і спрощує організацію капіталу родини».

Скільки коштують сімейні послуги

Річне обслуговування для всієї родини в ТАСКОМБАНКУ в рамках пакету послуг «ТАС-Еліт Сімейний» коштує 5 000 грн (на момент написання статті — ред.).

Для клієнтів ПУМБ пропонуються два преміальні пакети з такими умовами:

  1. Black Platinum вартістю 500 грн/місяць або 0 грн за умови транзакцій на загальну суму 10 000 грн щомісяця. Також можна одразу сплатити 5000 грн/рік.
  2. Premiere вартістю 1 000 грн/місяць або 0 грн за умови транзакцій на загальну суму 30 000 грн щомісяця. Також можна одразу сплатити 10 000 грн/рік.

У мобільному застосунку можна контролювати онлайн суму здійснених транзакцій у поточному місяці. Відповідно до умов пакету, можна обрати оформлення для членів родини додаткових послуг, таких як туристичне страхування, консьєрж-сервіс та Priority pass.

Якщо протягом місяця власник сімейного пакету ПРАВЕКС БАНКУ розраховується картками, включно з картками рідних, відкритих до його рахунку, на суму від 7000 грн, він не сплачує за обслуговування навіть основного рахунку. Водночас клієнт та його родина цілком безкоштовно користуються перевагами преміальних карток. Або ж можна сплатити 2500 грн/рік чи 300-450 грн/місяць та користуватися картками без прив’язки до торгових операцій та/або середньоденних залишків.

Щомісячна комісія за пакетною пропозицією All inclusive De Luxe в UKRSIBBANK складає 450 грн, але за умови щомісячних розрахунків від 10 000 грн або залишку на накопичувальному чи депозитному рахунку від 400 000 грн пакет буде безкоштовним, без комісій.

Аналогічно, за пакетною пропозицією Вlack Edition щомісячна комісія 850 грн не буде нараховуватись за умови щомісячних розрахунків від 15 000 грн або залишку на накопичувальному чи депозитному рахунку від 500 000 грн, і пакет для клієнта буде безкоштовним.

Таким чином, користуючись родинними пакетними пропозиціями банків, клієнти мають можливість керувати власними витратами на банківське обслуговування та заощаджувати на тарифах, активно розраховуючись карткою чи накопичуючи кошти.

У пошуках особливостей

В чому ж тоді відмінності подібних пропозицій в різних банках?

Картки преміального рівня у ПРАВЕКС БАНКУ можна отримати цілком безкоштовно, навіть для дітей віком від 4 років (в UKRSIBBANK — від 6 років). Такі картки стануть у пригоді під час сімейних поїздок, коли вся родина матиме можливість відвідати комфортні зали очікування, при цьому не сплачуючи додатково за перебування дітей, а також пройти аеропортові формальності окремою чергою.

Також, якщо ви власник картки ПРАВЕКС БАНК, можете скористатися послугою Tax Free, яка дає змогу повернути до 20% вартості покупок, здійснених за кордоном, або ж орендувати індивідуальний сейф для збереження своїх цінностей на вигідних умовах. А ще за потреби клієнт може скористатися сервісом онлайн-консультації з лікарем.

І невеличкий цікавий факт: картки ПРАВЕКС БАНК виготовляються із переробленого пластику, а це важливий крок у зменшенні пластикового сліду та охороні навколишнього середовища.

Користуючись пакетом «ТАС-Еліт Сімейний» від ТАСКОМБАНКУ, клієнт отримує елітні картки для кожного члена родини, зокрема для дітей, а також надійний захист сімейних цінностей у сучасних сейфах, спеціальні депозитні програми з високим рівнем дохідності, ексклюзивні інвестиційні пропозиції з партнерами ТАСКОМБАНКУ (репутація яких перевірена багаторічною співпрацею), сприяння у проведенні конфіденційних ділових зустрічей у кімнатах переговорів по всій країні у комфортних преміальних відділеннях Private banking ТАСКОМБАНКУ.

Перевагами преміальних пакетних рішень для всієї родини від UKRSIBBANK є можливість додатково замовити віртуальну картку та валютний рахунок без відвідування відділення, аналізувати доходи та витрати з сервісом ПФМ (Персональний Фінансовий Менеджер) у додатку UKRSIB onlinе, керувати накопиченнями на мрію з сервісом Dreams або використовуючи накопичувальний рахунок у пакетній пропозиції.

Також доступні програма лояльності для клієнтів «ЕКСТРА більше», можливість відкрити додатковий сімейний рахунок Family для спільного використання рахунку і сервісів до нього через накопичення транзакцій всією сім’єю, безкоштовне відкриття рахунку у цінних паперах та можливість дистанційного проведення операцій з ними, безкоштовне зняття готівки за кордоном у банкоматах банків-членів фінансової групи BNP Paribas Group та об’єднання Global ATM Alliance (у рамках лімітів), а ще участь у спеціальних програмах, різноманітні акції, знижки та бонуси від партнерів (знижки на оренду житла до 10% на Booking.com, знижки на оренду авто за кордоном, тощо).

З пакетом Black Edition клієнти UKRSIBBANK отримують ширше покриття по деяким послугам, порівняно з De Luxe, а також додаткові сервіси:

  • Безкоштовне та безлімітне відвідування залів LoungeKey у 1200 аеропортах світу (за умови виконання обсягу транзакцій за карткою);
  • Кешбек без кордонів (10-15%) — часткове повернення витрачених коштів на картку в разі купівлі за межами України;
  • Глобальний роумінг даних (електронна SIM-карта) — 1 ГБ даних і 15% знижки на подальші покупки тарифного плану в мобільному застосунку Flexiroam X;
  • Mastercard Travel experience: Fast Track + Ресторанна програма в аеропортах — знижки від 10% до 25% з переліку ресторанів у додатку + Трансфер з/до аеропорту — доступ до низки автомобілів по всьому світу, які допоможуть дістатися з/до аеропорту вчасно, комфортно та за фіксованою ціною проїзду.
До цих рахунків можливо випустити безкоштовно до п’яти додаткових карток, і цю можливість активно використовують клієнти установи, випускаючи картки для подружжя або дітей

Когось забули?

Сімейний банкінг дозволяє банкам розвивати довгострокові відносини з клієнтами, особливо з молодою демографічною групою. Коли діти починають користуватися послугами банку, вони знайомляться з самою фінустановою, з її фінансовими продуктами, що зменшує потребу шукати фінансові послуги деінде, коли вони дорослішають. Лояльність до бренду та постійна підтримка клієнтів завдяки рішенням для сімейного банківського обслуговування — це чудовий спосіб для фінустанов сприяти своїй довгостроковій прибутковості.

Добре, що сімейні банківські рішення передбачають наявність окремого «дитячого» рахунку, але складається враження, що поза увагою лишилася інша важлива демографічна група — люди похилого віку. Тотальне оцифрування фінансових послуг залишило багатьох старших за віком людей позаду у розвитку навичок цифрового банкінгу та обізнаності про фінансові онлайн-продукти і пов’язані з ними ризики. Кількість кіберзлочинів і фінансового шахрайства доволі велика у всьому світі, причому багато з цих злочинів спрямовані саме на цю уразливу демографічну категорію користувачів.

Перспективним способом вирішення цієї проблеми може стати надання послуг, концептуально подібних до дитячих карток у рамках сімейного банкінгу, де можна спільно керувати рахунками клієнтів похилого віку під наглядом члена сім’ї, який буде мати доступ до цифрового огляду балансів і транзакцій. Завдяки такому підходу можна буде своєчасно сплатити рахунок батьків, про який, можливо, вони забули, або вжити певні заходи, коли на рахунках літніх людей відбуваються нетипові, підозрілі транзакції.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: