Підсумки року в цифрах і подіях: про що писали банкіри в період з 21 по 25 грудня‌

28 Грудня 2020

Останній тиждень перед Новим роком – це час підведення підсумків і постановки планів і цілей на наступні дванадцять місяців. Українські банкіри не стали винятком. Практично кожен з них підводив підсумки роботи і писав про результати, досягнуті в кризовий 2020 рік. Про що саме повідомляли банкіри, дізнавався Banker.ua.

Олена Коробкова, виконавчий директор Національної асоціації банків України

2020 рік, що минає, став для банківської сфери дуже складним і напруженим. Епідемія коронавірусу повністю змінила підходи до роботи фінустанов, змусила переглянути плани і завдання. Разом з тим, банки несли збитки через непрацюючі і прострочені кредити, кількість яких істотно зросла. НБУ зробив максимум зусиль, щоб допомогти фінорганізаціям пережити кризовий рік. Про один з таких заходів повідомила Олена Коробкова.

“Незважаючи на поширення випадків захворювання серед населення і з метою недопущення зростання проблемної заборгованості за кредитами, НАБУ звернулася до регулятора з проханням продовжити терміни реструктуризації кредитів строком до 01 квітня 2021 року. # НБУ пішов назустріч банкам і прийняв рішення не поширювати окремі ознаки дефолту на кредити, які будуть реструктуризовані для боржників – фізичних і юридичних осіб до 30 квітня 2021 р. і 31 травня 2021 р.відповідно”, – написала вона.

 

Андрій Павлушин, генеральний директор ” ОТП Лізинг”

Поки банківський сектор переживав складні часи, лізингові компанії виявилися, навпаки, на вершині. Про це повідомляє Андрій Павлушин. За інформацією експерта,”ОТП Лізинг” не тільки не втратив клієнтів, але і наростив обороти.

“Розповів про ринок лізингу , який стоїчно проявив себе, 101% до минулого року. В інших країнах, де є OTPL, 80% від результатів 2019. Збільшили проникнення: OTPL share: 41% of the lease market”, – написав він.

Віталій Шапран, член Координаційної ради НБУ

Фінансовий аналітик і член Координаційної ради НБУ Віталій Шапран впевнений, що Україна закінчує складний 2020 рік на позитивній ноті. Незважаючи на те, що дрібний бізнес зазнав збитків через введені карантинні заходи, на світовому рівні наша країна проявила себе досить непогано, чим привернула увагу міжнародних інвесторів.

“Втім українська влада отримала переконливу підтримку наших міжнародних партнерів, її дії належним чином оцінили глобальні інвестори на ринку євробондів та ОВДП, певну експертизу в міжнародних інституціях пройшов і державний бюджет 2021 р.”, – написав Віталій Шапран.

При цьому, експерт ще раз звертає увагу, що депутати Опозиційного блоку продовжують лякати українців. Як пише сам Віталій Шапран, таким чиновникам варто пошукати натхнення в кінематографі, а не вправлятися в своїх прогнозах на населенні країни.

 

Андрій Пишний, екс-голова правління ” Ощадбанку”

У передноворічний період Андрій Пишний перестав говорити про цифри, події, тенденції і тренди, а написав про духовне, про людське. Банкір підкреслив, що рік, що минає, показав, якою вразливою може бути людина перед обличчям невідомості.

“Рік, що минає, з усією і нітрохи не менш яскравою очевидністю показав, якою сильною, сміливою, стійкою, винахідливою, самовідданою, милосердною може бути людина, наскільки потужною може бути людська солідарність і єдність у прагненні допомогти і в боротьбі один за одного. Мені здається, що головним словом цих новорічних і різдвяних свят є НАДІЯ”, – підкреслив Андрій Пишний.

 

Віктор Скаршевський, фінансовий аналітик

Експерт Віктор Скаршевський завжди піднімає важливі та актуальні теми. Цього разу він говорив про жалюгідний стан українського Пенсійного фонду. Тільки в 2020 році установа недоотримала 19,4 млрд грн, що штовхає чиновників швидше прийняти рішення про введення обов’язкової накопичувальної пенсії.

“У 2020 році спостерігається значне недоотримання коштів до Пенсійного фонду України. За 11 місяців 2020 року Пенсійний фонд України недоотримав 19,4 мільярда гривень надходжень від єдиного соціального внеску. У листопаді розбіжність з планом склала 1,5 мільярда гривень. На цьому тлі все частіше чути ініціативи держави про введення обов’язкової накопичувальної пенсійної системи в Україні”, – написав він.

Детальніше про проблему і варіанти вирішення – в пості експерта.

 

 


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: