Тетяна Путінцева, CEO ComInBank: «Наше спільне завдання — перемога!»

18 Квітня 2022

Тетяна Путінцева, CEO ComInBank

Як би ти не готувався до війни – до неї неможливо бути повністю готовим. Безумовно, ще до початку агресії ми розуміли, що така ймовірність існує, і формували бізнес-модель банку з урахуванням цього ризику.

Але, тим не менш, одна справа – підготувати все необхідне для роботи в умовах воєнного стану, а інша – прокинутися під звуки обстрілів. Але я вдячна всім ключовим людям нашого банку: членам правління, наглядової ради, начальникам департаментів, які не піддались паніці та знайшли в собі мужність вийти на роботу під час невизначеності перших днів війни.

Головний Telegram-канал банкірів

Перше, що ми зробили на нараді вранці 24 лютого, – активували наш кризовий протокол дій. Пандемія covid-19 навчила нас дистанційній роботі, і ці навички дозволили нам протягом дня перейти на видалений режим роботи. При цьому, враховуючи обмеження воєнного стану, ми продовжували здійснювати всі необхідні операції, виконуючи свої зобов’язання перед клієнтами.

Перші тижні нашої роботи, у тісному співробітництві з регулятором та всією банківською спільнотою, були присвячені стабілізації ситуації у банківській сфері.  Сьогодні можу з упевненістю сказати: разом нам це вдалось! Більше того, ми закладали набагато більший резерв для нашої кризової моделі й були готові до набагато гіршого сценарію, ніж той, з яким ми зіштовхнулись на практиці.

Песимістичні прогнози не виправдались завдяки нашим клієнтам. Наші клієнти-позичальники зрозуміли свою відповідальність перед нами та вкладниками. Тому навіть незважаючи на оголошені кредитні канікули, багато наших клієнтів продовжили обслуговувати свої зобов’язання, за що я їм щиро вдячна! Більше того, наші клієнти відкривають нові депозити, поки що здебільшого короткострокові на 1-3 місяці. Також фіксуємо попит серед клієнтів на військові облігації України. Все це дозволяє з упевненістю дивитись у майбутнє попри всі виклики сьогодення.

Ми прекрасно розуміємо, що жодні наші зусилля по стабілізації економіки нічого не варті без головного – перемоги над нашим ворогом. Саме тому ми активно почали співпрацювати з волонтерськими організаціями. Так, ми уклали меморандум про співробітництво з ГО «ВГО «Лицарський Хрест», волонтерською організацією, до складу якої входять і наші співробітники, які у вільний від роботи час займаються волонтерською діяльністю. У співпраці з цією та іншими волонтерськими організаціями ми закупили необхідне обладнання для організації зв’язку підрозділами ЗСУ, а також плануємо нові спільні проекти з підтримки нашого війська.

Маю окремо подякувати тим нашим співробітникам, які наразі захищають Україну в рядах Збройних Сил України та Територіальної оборони ЗСУ. Коли справжня інтелектуальна еліта змінює ділові костюми на військовий камуфляж,  – ворог безсилий, а наша перемога гарантована. Вірю, що вона буде вже скоро.

Слава Україні!


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: