Технічно підковані: де вигідно взяти техніку для бізнесу в лізинг (жовтень 2021)

22 Жовтня 2021

Українські банки все частіше пропонують підприємцям можливість придбати потрібну для бізнесу техніку в лізинг. Клієнт може оформити рухоме та нерухоме майно: транспорт, приміщення, обладнання тощо. Banker.ua проаналізував пропозиції банків і вивчив, які умови лізингу в них є.

Що пропонують українські банки

У ТАСКОМБАНК об’єктом лізингу може бути будь-яке рухоме та нерухоме майно, яке може становити основні фонди підприємства відповідно до українського законодавства: транспортні засоби, сільськогосподарська чи будівельна техніка тощо.

Головний Telegram-канал банкірів

Серед переваг — гнучкий графік платежів і доступний податковий кредит на вартість предмета лізингу. Клієнт не несе додаткових витрат, пов’язаних із заставою майна, необхідні документи для реєстрації та страхування готує лізингодавець.

Альфа-Банк Україна пропонує лізинг на покупку вантажних автомобілів (нових і б/в) і сільськогосподарської техніки для представників малого та середнього бізнесу.

Термін фінансування становить від 1 до 3 років. Щоб оформити лізинг, потрібно заплатити авансовий платіж — від 30% вартості майна з ПДВ. Ще є разова комісія —  2% від вартості об’єкта лізингу.

Термін ведення діяльності від 1 року (для виробників сільськогосподарської продукції не менше 1 повного с/г циклу).

Представникам агросектора також є спеціальна пропозиція. Це покупка і передача в лізинг сільгосптехніки — від складних комбайнів, тракторів і самохідних машин до причіпного й навісного устаткування. Термін тут становить від 1 до 4 років, а авансовий платіж — 25%. Одноразова комісія також становить 2% від вартості об’єкта лізингу.

У ПриватБанку є кілька варіантів лізингу для бізнесу. Наприклад, придбання сільгосптехніки — ставка від 0,01% річних (залежно від партнерської програми). Термін лізингу — до 5 років. Адаптований графік погашення з урахуванням сезонності бізнесу.

Інший варіант — це транспорт/спецтехніка. Тут не потрібно додаткової застави, ставка — від 0,01% річних, рішення про надання фінансування приймається онлайн.

Третій варіант — покупка будь-якої іншої техніки. Банк гарантує індивідуальний підхід для потреб бізнесу, швидке рішення з фінансування.

Також є зворотний лізинг — швидке залучення інвестицій в бізнес дозволяє перетворити активи в ліквідні кошти (гарантовані інвестиції — 50-60% від вартості майна). Лізингові платежі відносяться до витрат підприємства і зменшують базу оподаткування. Немає необхідності в нотаріальних витратах і додаткових застави.

ОТП Банк пропонує оформити в лізинг легкові автомобілі, сільгосптехніку, важкий автотранспорт, вагони і будівельну техніку.

Термін лізингу складає до 5 років. Авансовий платіж від 20% в гривнях і від 25% в іноземній валюті. А ставка від 10,9% в гривні.

CREDIT AGRICOLE серед предметів лізингу пропонує нове (не введене в експлуатацію) з гарантією, офіційно імпортоване або місцевого виробництва рухоме майно (легкові авто, вантажівки, мікроавтобуси, вантажівки, самохідна і несамохідна с/г техніка, техніка для післязбиральної обробки врожаю, спецтехніка, автонавантажувачі і складські навантажувачі).

Термін становить від 1 до 5 років, а авансовий платіж — від 15%, мінімальна сума фінансування від 10 тис. євро в гривневому еквіваленті, річна ставка — за домовленістю з клієнтом, комісія за організацію — від 1,5% до 2,5% .

Укргазбанк пропонує придбання майна на замовлення клієнта (лізингоодержувача) і подальшу передачу в користування на певний термін з наступним переходом права власності на це майно.

Термін операції — від 1 до 5 років, авансовий платіж (мінімальний) — 20% ринкової вартості об’єкта лізингу з урахуванням ПДВ, об’єкт лізингу — сільгосптехніка, обладнання (в.т.ч. медичне), спецтехніка, комерційний транспорт (в.т. ч. легкові авто).

Комісія за управління кредитом — 1,0% від вартості предмета лізингу, сплачується одноразово при сплаті авансового платежу, за управління кредитними коштами — 0,2% від залишку заборгованості, сплачується щомісячно.

Банк ПУМБ пропонує лізинг на кілька категорій товарів. Серед них — вантажні автомобілі, спец- і сільгосптехніка, залізничні вагони і устаткування. Термін лізингу до 5 років (на спецтехніку — до 3 років), а розмір власного внеску — від 20%.

KredoBank також пропонує купити майно у фінансовий лізинг. Його вартість виплачується протягом певного терміну лізингу з подальшим переходом права власності лізингоодержувачу.

Об’єкт лізингу — нова сільськогосподарська техніка, причіпне/навісне обладнання, будівельна техніка, вантажні транспортні засоби, використана техніка. Авансовий платіж — від 20% вартості об’єкта лізингу, термін фінансування — від 12 до 72 місяців (6 років).

Процентна ставка — фіксована або плаваюча (в залежності від вибору клієнта). За партнерськими програмами процентна ставка може становити від 0,001% річних.

Укрексімбанк також пропонує скористатися лізингом. Серед його переваг — поставка, страхування та реєстрація техніки в рамках одного договору. Є можливість фінансового лізингу для державних і бюджетних підприємств. За необхідності також можна зробити заміну лізингоодержувача протягом дії договору. В наявності також спільні програми з виробниками за зниженими ставками.

Аванс становить від 18% на самохідну техніку, від 30% — на обладнання. Термін — від 1 року до 5 років. Ставка — від 19%.

КристалБанк пропонує лізинг на нову сільгосптехніку, обладнання, спецтехніку, комерційний транспорт (в т.ч. легкові авто), нерухоме майно житлового та нежитлового призначення.

Серед переваг програми: стабільні платежі, які дозволяє зменшити негативний вплив інфляції і зростання величини банківського відсотка; лізингові платежі включаються до складу валових витрат, зменшує оподатковуваний прибуток; відсутність додаткових витрат на оформлення застави, тому що предмет лізингу є заставою.

А пропозиція від МТБ Банкулізинг для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців усіх галузей і видів діяльності на строк до 5 років. Так, можна отримати легковий та комерційний транспорт, спец- і сільгосптехніку, медичне й промислове устаткування. Виплати відбуваються щомісячно рівними частинами.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: