Banker.Тижневик: чим жив банківський сектор минулого тижня (13 – 17 листопада)

20 Листопада 2023

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, які події в них відбулися, про що говорили у фінансовому секторі – про це та інше українські банкіри розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Валерія Іонан про програму підтримки українського бізнесу

Минулого тижня стало відомо, що Міністерство цифрової трансформації разом з Офісом з розвитку підприємництва та експорту й національним проєктом «Дія.Бізнес» розширює пілотну програму підтримки малого та середнього бізнесу, щоб допомогти підприємцям масштабуватися та вийти на закордонні ринки.

За даними Мінцифри, у межах програми відберуть 30 малих і середніх бізнесів, які зможуть додати інформацію про свою компанію та товари до Каталогу українських виробників, що планують експортувати до Польщі.

«У 2022 році майже кожна десята компанія, створена в Польщі, була українською. Наша ціль — підтримувати бізнес українців, які перебувають за кордоном, та розширити можливості для їхнього розвитку. А підтримка експорту в Польщу допомагає зміцнити позиції українських виробників та представити їх міжнародній арені», — зазначила заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Цей безоплатний онлайн-інструмент розміщено на сайті центру підтримки підприємців «Дія.Бізнес» у Варшаві. Це допоможе українським виробникам встановити прямі ділові контакти з польськими компаніями.

Банки видали пільгових кредитів на 1,8 млрд гривень

З моменту старту Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» суб’єкти підприємництва отримали від уповноважених банків 75 673 кредити на загальну суму 249,4 млрд грн, з яких 51 233 – від банків державного сектору економіки на загальну суму 108,3 млрд гривень.

За минулий тиждень у межах Програми видано 342 пільгових кредити на загальну суму 1,8 млрд грн, у тому числі банками державного сектору економіки укладено 199 кредитних договорів на суму 0,4 млрд гривень.

За час дії воєнного стану в Україні у рамках Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» укладено 40 851 кредитний договір на загальну суму 159,8 млрд грн (у тому числі банками державного сектору – 30 757 кредитних договорів на суму 81,6 млрд грн).

Гривня демонструє непогані показники

Протягом останнього тижня дві ключові іноземні валюти трохи посилили свої позиції. Так, долар станом на понеділок, 20 листопада, зріс до 36,14 грн/$ за курсом НБУ, піднявшись в ціні на 8 копійок за тиждень.

У свою чергу, євро також зріс в ціні – наразі офіційний курс становить 39,26 грн/€ (+ 0,72 копійки).

Що відбувалося в банківському сегменті

Юрій Каціон, заступник голови правління Ощадбанку, відповідальний за корпоративний бізнес:

Ощадбанк уклав перший кредитний договір із муніципалітетом з початку повномасштабної агресії проти України: фінансування отримала Запорізька міська рада. Сума угоди становить 200 млн грн терміном на 5 років.

Ощадбанк є лідером на ринку кредитування муніципалітетів.  Станом на 01 жовтня 2023 року частка банку в обсязі кредитного портфеля муніципалітетів становить 63% ринку. Починаючи з 2018 року Ощад профінансував понад 760 проєктів для муніципалітетів.

Водночас протягом повномасштабної війни, через зрозумілі причини, муніципалітети не були готові до здійснення кредитних запозичень. Якщо у 2021 році обсяг здійснених місцевих запозичень становив понад 18 млрд грн, то у 2022 році – лише 974 млн грн. А за 2023 рік, за даними міністерства фінансів, видано вже три кредити на загальну суму понад 1 млрд грн, враховуючи наш. Я впевнений, що ця угода є передвісником повернення муніципалітетів на фінансовий ринок.

Ми маємо давні партнерські стосунки з Запорізькою міською радою. Це вже п’ятий кредит, наданий Ощадом за 6 років співпраці, загальний обсяг фінансування перевищує 1,1 млрд грн. Нові отримані міськрадою кошти, за їх даними, будуть спрямовані на капітальні ремонти, реставрацію житлових будинків, пошкоджених внаслідок ракетних ударів, а також капітальний ремонт та облаштування укриттів в установах соціальної сфери та житлово-комунальному господарстві.

Володимир Малий, Член Правління, Директор з розвитку бізнесу АТ «Ідея Банк»:

Минулого тижня Ідея Банк сумісно з Mastercard оголосив про старт акції казковий «Cash back 5-7%%» з нагоди Чорної п’ятниці та Кіберпонеділка. Акція проводитиметься тільки 4 дні та діятиме з 24.11.2023 р. по 27.11.2023 р.

Для участі в акції необхідно замовити нову / скористатися діючою кредитною карткою Mastercard від Ідея Банку – оплатити покупки за рахунок кредитних коштів та отримати кешбек 7% за покупки онлайн та 5% за покупки офлайн.

Кешбек розповсюджується на покупки онлайн та офлайн в категоріях ремонт та меблі, техніка, маркетплейс, одяг та взуття, та є безлімітним, тобто загальна сума виплати залежить лише від суми витрачених кредитних коштів.

Отримайте подвійну вигоду в сезон розпродажу – купуйте потрібні товари в онлайн чи офлайн та отримуйте безлімітний казковий кешбек від Ідея Банку!

Тетяна Чебукіна, Заступник Голови Правління з питань розвитку роздрібного бізнесу, малого та середнього бізнесу БІЗБАНКУ:

БІЗБАНК долучився до єВідновлення, – це державна програма грошової допомоги для відновлення житла. Кошти надаються, якщо житло пошкоджене через бойові дії після 24 лютого 2022 року, розміщене на неокупованій території, де не ведуться активні бойові дії, підлягає відновленню, не було відремонтоване самостійно.

Сума грошової допомоги визначається індивідуально та залежить від складності пошкоджень. Максимальна сума компенсації становить 200 тисяч гривень.

Додатково до карти єВідновлення ми пропонуємо Клієнтам оформити кредитну карту БІЗЕШКА, для покриття додаткових витрат на ремонт і відновлення житла. Маючи БІЗЕШКу, клієнт зможе користуватись кредитним лімітом до 200 000 гривень з пільговим періодом до 56 днів.

Окрім того, ми даємо 10% кешбеку на категорію “Все для дому” за покупки з карткою єВідновлення та кредитною карткою БІЗЕШКА. Це стосується покупок товарів для дому, будівництва та облаштування житла. Тому впевнені, що клієнти позитивно оцінять нашу пропозицію.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: