Banker.Тижневик: чим жив банківський сектор минулого тижня (17-21 липня)

25 Липня 2023

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, які події в них відбулися, про що говорили у фінансовому секторі – про це та інше українські банкіри розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Віцепрезидентка Групи Світового банку про підтримку України

Минулого тижня в рамках свого першого офіційного візиту до Києва прибули віцепрезидент Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Антонелла Бассані та віцепрезидент IFC в країнах Європи, Латинської Америки та Карибського басейну Альфонсо Гарсія Мора.

Антонелла Бассані сказала, що Група Світового банку та її міжнародні партнери єдині у своїй непохитній підтримці уряду та народу України.

Оплата у POS-терміналах залишається найпопулярнішим видом безготівкових платежів

За даними Українського процесингового центру (UPC), за перші пів року 2023 року кількість операцій зі зняття готівки у банкоматах зменшилася на 26,2%, якщо порівнювати з аналогічним періодом 2022 року. Українці знімають приблизно 1 раз на місяць готівку у банкоматах, однак суми зняття знатно збільшились. Загальні витрати за картками та кількість оплат у POS-терміналах теж зросли на 11,6%.

Долар залишився незмінним, а євро за тиждень подешевшав

Динаміка курсу долара протягом минулого тижня була спокійною і практично без змін. А от євро з минулого понеділка і станом на понеділок 24 липня продемонстрував невелике просідання в ціні.

Що відбувалося в банківському сегменті

Юрій Каціон, заступник голови правління Ощадбанку:

Ощадбанк збільшив портфель сектору АПК та торгівлі сільгосппродукцією на 91% у корпоративному бізнесі, а кількість клієнтів подвоїв (з початку 2022 року). На сьогодні Ощадбанк займає близько 14% ринку працюючих кредитів аграрного сектора.

Є три причини, що вплинули на стрімкий приріст клієнтської бази Ощаду. Це насамперед зростання об’єктивної потреби бізнесу в залученні зовнішнього фінансування, що пов’язана зі збитками, спричиненими війною.

Це неготовність багатьох комерційних банків і міжнародних організацій до кредитування під час війни без жодних страхових гарантій.

І це здатність Ощаду в якнайкращий спосіб використати свій досвід і державний статус для відповіді на виклики, що постали перед агросектором.

Володимир Малий, Член Правління, Директор з розвитку бізнесу АТ «Ідея Банк»:

Минулого тижня Ідея Банк приділив особливу увагу покращенню умов онлайн-кредитування. Ми удосконалили процес оформлення й отримання коштів і збільшили максимальну суму кредиту до 150 000 грн. Завдяки цьому, відтепер наші клієнти можуть отримати кредит з комфортом, навіть дома, лежачи на дивані, переглядаючи улюблений серіал або під час обідньої перерви.

Процес оформлення кредиту побудований таким чином, що для отримання коштів клієнту необхідно лише заповнити заявку, дочекатися дзвінка оператору та повідомити про бажання отримати гроші на картку в мобільному застосунку O.Bank 2.0, офіційному мобільному застосунку Ідея Банку.

Пріоритет нашої команди – допомогти мріям українців про ремонт у квартирі, новий смартфон, побутову техніку або подарунки близьким здійснюватися ще швидше!

Як-от здійснились мрії 12 переможців третього етапу розіграшу призів в рамках акції «Літній призопад», що також відбувся минулого тижня.
19 липня ми розіграли 5 ноутбутків Lenovo IdeaPad 3 та 7 брендованих парасольок.

Для участі в акції клієнтам-держателям кредитних карток Ідея Банку необхідно накопичити покупки за рахунок кредитного ліміту на суму 2500 грн. З кожним наступним накопиченням клієнту додається +1 шанс на перемогу.

Нагадаю, попереду на учасників чекає безліч призів, серед яких 4 iPhone 14 Pro, 5 ноутбуків Lenovo IdeaPad 3 і брендовані парасольки. Встигніть взяти участь!

Олександра Єгорцева, керівник продажів в агробізнесі Банку Кредит Дніпро:

Минулого тижня ми розпочали вручати відзнаки нашим незламним агроклієнтам, зокрема нагороди вже отримали ПСП «Зарічне» та ТОВ «АГРОРЕСУРС». Такі індивідуальні нагороди поїдуть по всіх регіонах України у знак нашої поваги.

Наші Агро клієнти – нестримні, відроджуються як птах фенікс, розвиваються з потрійною жагою, наполегливо розширюють горизонти можливостей, бо працюють на Перемогу! Ми безмежно цінуємо та поважаємо кожного з них за стійкість, рішучість та міцність духу.

На сьогодні Банк Кредит Дніпро вже видав 1,5 млдр грн кредитів українським агрокомпаніям. Приєднуйтесь! Ми завжди готові підставити своє фінансове плече!

Нам 30 років. Ми достойно захищаємо фінансовий фронт і пишаємося нашими клієнтами!
Працюємо в Україні та заради України!

Олександр Дячина, керівник центру  по роботі з партнерами izibank:

Команда izibank продовжує пропонувати клієнтам цікаві та вигідні умови обслуговування.

Наприкінці червня в застосунку izibank з’явився новий продукт – партнерський кешбек. Першим прийняв пропозицію магазин техніки та електроніки MOYO, який є одним із лідерів на ринку з великою мережею та широким асортиментом – понад 40 тис. товарів.  Тепер клієнти банку можуть отримати 3% кешбеку за придбання товарів у цьому магазині. А ще матимуть можливість взяти участь в розіграші павербанків від izibank.

Минулого тижня партнером стала мережа магазинів Фора. При замовленні товарів онлайн на сайті Shop.Fora та розрахунку карткою izibank можна отримати 15% кешбеку. Ми не обмежуємось лише цим партнерством. В роботі ще кілька цікавих проектів з різних сфер: медицина, страхування, FMCG, транспорт. До речі, незабаром клієнтів приємно здивують ексклюзивні партнери, яких немає в інших необанках. Часто запитують, як стати нашим партнером. Відповідаю: компанія має надавати якісний сервіс; доставку товарів та послуг мають здійснювати по всій підконтрольній території України.

До речі, актуальний курс валют та свіжі новини завжди є в нашому Telegram-каналі! Підписуйся!


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: