Banker.Тижневик: чим жив банківський сектор минулого тижня (18 – 22 березня)

25 Березня 2024

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, які події в них відбулися, про що говорили у фінансовому секторі – про це та інше у рубриці-дайджесті “Банківський тижневик” на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Сергій Марченко про транш ЄС на 4,5 млрд євро

Минулого тижня до держбюджету України надійшов перший транш в рамках перехідного фінансування обсягом 4,5 млрд євро відповідно до фінансового інструменту Європейського Союзу Ukraine Facility.

“Вже два роки поспіль активна робота Уряду України та європейських партнерів сприяє фінансовій стійкості держави в умовах повномасштабної війни. Вдячний партнерам з ЄС за лідерство у підтримці України та надважливе рішення щодо виділення першого траншу в рамках Інструменту. Залучені кошти допоможуть своєчасно та у повному обсязі профінансувати першочергові соціальні та гуманітарні видатки державного бюджету”, – сказав міністр фінансів України Сергій Марченко.

У рамках перехідного фінансування перед Україною на порядку денному стоїть 5 реформ у наступних сферах: управління державними фінансами, боротьба з корупцією, та розвиток бізнес-середовища тощо.

Наступний транш обсягом 1,5 млрд євро в рамках перехідного фінансування Україна може отримати вже у квітні за результатами задовільного виконання таких реформ, та позитивної оцінки Європейської Комісії.

У Міністерстві фінансів України додають, що на сьогодні фінансова підтримка міжнародних партнерів відіграє надзвичайно важливу роль як у забезпеченні макроекономічної стабільності, так і виступає фундаментом для подальшого економічного зростання, в тому числі за рахунок впровадження структурних реформ в рамках таких програм розвитку.

ВВП України зріс на 3,6%

У січні-лютому 2024 року зростання українського ВВП оцінюють на рівні 3,6% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

За словами першої віцепрем’єрки – міністерки економіки Юлії Свириденко, зростанню ВВП сприяв інвестиційний попит, сприятливі погодні умови для будівельних робіт, експорт сільськогосподарської продукції, робота українського морського коридору, розширення виробничих потужностей у сфері видобувної промисловості та стабільність в енергетиці.

Юлія Свириденко також зазначила, що завдяки позитивним показникам у ключових галузях економіки, в Мінекономіки очікують на стійке зростання за підсумками всього першого кварталу.

Долар і євро пішли різним курсом

Після минулого тижня ситуація з курсом трохи змінилася. Долар продовжив дорожчати в ціні, а євро навпаки подешевшало.

Так, долар станом на понеділок, 25 березня, подорожчав на 11 копійок і становить 38,91 грн/$ – тиждень тому він коштував 38,80 грн/$.

Крім цього, євро почало дешевшати – наразі офіційний курс становить 42,13 грн/€, хоча минулого понеділка офіційний курс становив 42,25 грн/€, тобто на 12 копійок більше.

Що відбувалося в банківському сегменті

ТаскомбанкПресслужба ТАСКОМБАНКУ:

З 18 березня 2024 року ТАСКОМБАНК запровадив нову акційну пропозицію для вкладників. Для участі клієнтам банку потрібно розмістити або перерозмістити депозит «Строковий» у відділені банку на суму від 150 000 грн і строком на 12 місяців. Це дозволить вам отримати у подарунок монету «Українська мова».

Це пам’ятна монета з нейзильберу номіналом 5 гривень. Національний банк України ввів в обіг монету 29 листопада 2023 року. Вона належить до серії «Духовні скарби України».

Акція діє з 18.03.2024 по 17.05.2024 на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій та зони проведення бойових дій.

Крім цього, нещодавно ТАСКОМБАНК відкрив нове центральне VIP-відділення в Києві за адресою: вул. С. Петлюри, 30. Тож запрошуємо клієнтів Private banking та VIP-корпоративного напряму завітати для обслуговування до оновленого відділення закритого типу.

Сьогодні цінність особистого спілкування набуває особливого значення, тому ТАСКОМБАНК розширює мережу преміальних відділень для обслуговування VIP-клієнтів.

Затишна та комфортна атмосфера відділення задовольняє вимоги найвибагливіших поціновувачів. Тут можна вирішити фінансові питання та організувати бізнес-зустріч з партнерами. Персональні менеджери забезпечать обслуговування приватних і корпоративних інтересів клієнтів на найвищому рівні: універсальні експерти в фінансово-банківській сфері допоможуть в управлінні активами, розвитку бізнесу та інвестуванні власних коштів. Завітайте до нового VIP-відділення у Києві та відчуйте переваги Private banking від ТАСКОМБАНКУ.

До речі, актуальний курс валют та свіжі новини завжди є в нашому Telegram-каналі! Підписуйся!


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: