Banker.Тижневик: чим жив банківський сектор минулого тижня (18 – 22 грудня)

25 Грудня 2023

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, які події в них відбулися, про що говорили у фінансовому секторі – про це та інше українські банкіри розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Сергій Марченко про грант від ЄС

Минулого тижня Україна отримала 150 млн євро фінансової допомоги на безповоротній основі від Європейського союзу. Грант є частиною Угоди між Україною та ЄС щодо фінансування програми «Підтримка швидкого відновлення України».

«Грантове фінансування допоможе забезпечити відновлення критично важливих об’єктів, які постраждали внаслідок агресії росії, зокрема транспортної інфраструктури, комунальних об’єктів і послуг, соціальної інфраструктури та житлових приміщень», – прокоментував міністр фінансів Сергій Марченко.

Другий транш у розмірі 100 млн євро очікується вже в першому кварталі 2024 року.

Кошти будуть спрямовані як на фінансування заходів із відновлення, так і на підтримку малих фермерських господарств та інших представників сільського господарства.

ЄС надав Україні останній транш макрофіну

Єврокомісія перерахувала Україні останній транш на 1,5 млрд євро з пакету макрофінансової допомоги. Загалом Київ отримав у 2023 році 18 млрд євро у вигляді довгострокових пільгових кредитів. Про це повідомила голова Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн у Twitter.

Голова Єврокомісії наголосила на необхідності досягти угоди, щоб і надалі надавати Україні підтримку, необхідну їй для відновлення та реформ.

«Ми стоїмо на боці нашого сусіда, друга та майбутнього члена», — додала вона.

Раніше чиновниця заявляла, що ці гроші дозволять Україні протриматися, поки ЄС затвердить нову програму на 50 млрд євро.

«Це допоможе профінансувати витрати на початку 2024 року, створивши невеликий, але важливий міст», — додала вона.

Гривня йде на зниження

Протягом останнього тижня гривня продовжила потроху просідати, поступаючись долару та євро.

Так, долар станом на понеділок, 25 грудня, зріс до 37,55 грн/$, додавши в ціні 32 копійки за тиждень. У свою чергу, євро також продовжив упевнено дорожчати – наразі офіційний курс становить 41,38 грн/€ (+87 копійок).

До речі, актуальний курс валют та свіжі новини завжди є в нашому Telegram-каналі! Підписуйся!


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: