Banker.Тижневик: чим жив банківський сектор минулого тижня (19 – 23 лютого)

26 Лютого 2024

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, які події в них відбулися, про що говорили у фінансовому секторі – про це та інше у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Сергій Марченко про фінансову допомогу від Японії для України

З лютого 2022 року Японія надала підтримку Україні на суму понад $4,6 млрд, у тому числі близько $372 млн — у формі грантів. Під час повномасштабної російської агресії Японія є одним із лідерів у підтримці України в усіх можливих напрямах.

“Ця допомога є життєво важливою для забезпечення економічної та фінансової стабільності України. Я вдячний за продуктивну співпрацю у межах Платформи донорів України, а також за лідерство у консолідації зусиль міжнародної спільноти, яке Японія продемонструвала під час головування в G7 у 2023 році”, — зазначив міністр фінансів України.

Кошти від Японії на бюджетну підтримку були залучені через п’ять проєктів Світового банку: PEACE in Ukraine, INSPIRE, ARISE, HOPE та Development Policy Loan. А також через Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA).

У 2024 році Україна розраховує залучити 37,3 млрд доларів США від міжнародних партнерів на соціальну та гуманітарну сфери. У перші місяці року Японія є найбільшим донором фінансової допомоги. Загалом у першому кварталі очікується, що допомога сягне близько 2,2 млрд доларів США. Кошти буде залучено через рамкові проєкти Світового банку.

Міністр фінансів також зауважив, що розширення співпраці з Японією, у тому числі державно-приватної – пріоритет України для ефективного відновлення.

Horizon Capital залучив $350 млн для фонду підтримки українського бізнесу

Американсько-українська інвестиційна компанія Horizon Capital змогла залучити $350 млн для інвестицій в українські компанії через свій фонд Horizon Capital Growth Fund IV.

Horizon Capital Growth Fund IV, який був запущений у 2022 році досягнув $350 млн під час остаточного закриття, яке відбулося в Токіо 19 лютого 2024 року. Тепер загальна сума під управлінням компанії складає $1,6 млрд.

Зазначається, що компанія на 40% перевищила початковий цільовий розмір фонду у $250 млн. Інвестори двічі підтримали збільшення максимального розміру фонду: спершу з $250 млн до $300 млн, а потім до $350 млн.

Фонд надає капітал для зростання, співпрацюючи з підприємцями-візіонерами, котрі очолюють швидкозростаючі, переважно технологічні та експорт-орієнтовані підприємства, а також обраних чемпіонів внутрішнього ринку в Україні та Молдові, маючи в пайплайні понад 80 інвестицій.

Horizon Capital Growth Fund IV вже здійснив інвестиції у перші інноваційні технологічні компанії, зосередившись на розширенні їхніх науково-дослідних платформ в Україні та збільшенні їхньої міжнародної присутності. Першими трьома інвестиціями фонду стали Preply, GoIT та Viseven.

Долар і євро продовжують дорожчати

Минулого тижня гривня продовжила трохи просідати у вартості відносно офіційного курсу долара та євро.

Так, долар станом на понеділок, 26 лютого, додав у ціні 38 копійок і зріс до 38,35 грн/$ – тиждень тому він коштував 37,97 грн/$.

Крім цього, євро також продовжило дорожчати, наразі офіційний курс становить 41,56 грн/€, хоча минулого понеділка офіційний курс становив 40,89 грн/€, тобто на 67 копійки менше.

До речі, актуальний курс валют та свіжі новини завжди є в нашому Telegram-каналі! Підписуйся!


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: