Banker.Тижневик: чим жив банківський сектор минулого тижня (20 – 24 листопада)

27 Листопада 2023

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, які події в них відбулися, про що говорили у фінансовому секторі – про це та інше українські банкіри розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Юлія Свириденко про гранти для українського бізнеса

Держава інвестувала в розвиток малого та середнього бізнесу через гранти 5 млрд грн від початку дії урядової грантової програми єРобота. Про це повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Гранти на започаткування або розширення власної справи вже отримали 8 753 українці.

“Гранти від держави на старт або розвиток бізнесу за проєктом єРобота вже отримали майже 9 тисяч українців. Понад 2 тисячі з них взяли грантові кошти саме на відкриття власної справи, інші – на масштабування бізнесу, нарощування виробництва, розробку й запуск нових напрямків. Загалом держава інвестувала в активізацію підприємництва через гранти 5 млрд грн. Ці інвестиції не лише в розвиток малого й середнього бізнесу, це й інвестиції в покращення ситуації на ринку праці, адже отримувачі грантів, реалізуючи свої проєкти, створять близько 35 тисяч нових робочих місць”, – зазначила Юлія Свириденко.

Загалом з початку запуску проєкту єРобота у липні 2022 року за програмою “Власна справа” видано 8 013 мікрогрантів на 1,9 млрд грн.

Держбюджет поповнився на 1,3 трлн грн із внутрішніх джерел

У січні-вересні 2023 року із внутрішніх джерел до загального фонду держбюджету надійшло 1,3 трлн грн, що перевищило видатки на національну безпеку й оборону,

“Таким чином уряд дотримав вимоги міжнародних партнерів щодо здійснення видатків на нацбезпеку за рахунок внутрішніх джерел без спрямування на те зовнішніх запозичень і грантів”, − зазначив т.в.п. голови Рахункової палати Андрій Майснер.

Загалом ресурси держбюджету становили 3,3 трлн грн, зокрема загального фонду – 2,5 трлн грн.

При цьому від міжнародних партнерів до загального фонду держбюджету надійшло 831 млрд грн кредитів (позик) та 363 млрд грн грантів (дарунків).

“Це дало можливість забезпечити здійснення решти першочергових витрат, насамперед на оплату праці працівникам (крім військових) бюджетних установ, соціальний захист і охорону здоров’я”, − уточнив очільник Рахункової палати.

Він також додав, що у звітному періоді перевиконано план доходів держбюджету на 2023 рік за рахунок отримання грантів на бюджетну підтримку, що не планувались.

Гривня демонструє непогані показники

Протягом останнього тижня дві ключові іноземні валюти трохи змінили свої позиції. Так, долар станом на понеділок, 27 листопада, впав до 36,05 грн/$ за курсом НБУ, знизившись в ціні на 9 копійок за тиждень.

У свою чергу, євро зріс в ціні – наразі офіційний курс становить 39,36 грн/€ (+ 0,10 копійок).

Що відбувалося в банківському сегменті

Наталя Буткова-Вітвіцька, членкиня правління Ощадбанку, відповідальна за мікро-, малий та середній бізнес:

Ощад розробив спеціальні умови кредитування для підприємців на японські автомобілі Тойота і Лексус від офіційних дилерів «Тойота-Україна». Тільки цього року ми надали позики на придбання авто цих брендів на 62,2 млн грн. Фактично ми є лідером кредитних продажів Тойота і Лексус для бізнесу. Понад третину автомобілів – позашляховики – закуплено для агропромислового сектору, де надійність та довговічність автомобілів є одними з головних критеріїв. Наші умови кредитування і за комісією, і за терміном – найкращі на ринку. Також спрощено пакет документів, які потрібно надати до банку для прийняття рішення. Процентна ставка за автокредитами становить від 0,01% річних і залежить від терміну кредитування та авансового платежу. Зі зниженням відсоткової ставки за кредитом автомобілі всесвітньо відомих брендів стають для українських підприємців ще доступнішими.

Катерина Мелеш, Директорка з роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро:

21 листопада ми відкрили перше відділення Банку на Закарпатті. Воно оформлене у новому дизайн-форматі, що інтегрує традиційні українські мотиви в сучасний дизайн-проєкт та створений у співпраці з українською мисткинею Ольгою Гайдамакою. Живописні  історії мисткині, що презентовані в відділенні, та їхня сутність створюють особливу національну атмосферу, яка наповнена духовною культурою, багатою на традиції та є великою частиною українського духовного спадку.

Наша команда працює для усіх клієнтів, надаючи високий рівень сервісу.  Для фізичних осіб пропонуємо депозити, кредити, картку чи здійснити валютоообмін. Наш  банк активно кредитує українців та надає привабливі ставки за депозитами, тож наші клієнти зможуть отримати усі необхідні послуги у новому відділенні.

Для підприємців чи юридичних осіб у відділенні наших клієнтів чекатиме менеджер з питань розвитку бізнесу та зручна кімната переговорів для підписання угод та вирішення фінансових питань. Ми підтримуємо український бізнес та продовжуємо надавати фінансування на ведення господарської діяльності та інвест-проєкти, супроводжуємо валютні операції.

Ми забезпечуємо безперервне обслуговування клієнтів. Відділення банку входить у Power Banking — об’єднану мережу  відділень банків України, які  забезпечені  альтернативними джерелами енергії та резервними каналами електропостачання і зв’язку, зокрема комплексом Starlink.

Банк Кредит Дніпро займає активну соціальну позицію: фінансує благодійні проєкти у напрямку медицини, розвиває корпоративне волонтерство та підтримує українське мистецтво.

Олександр Дячина, керівник центру по роботі з партнерами izibank:

Минулого тижня izibank підключив послугу безкоштовної розстрочки. Тепер стане можливим миттєво отримати бажаний товар, а оплатити частина потім, обравши кількість щомісячних платежів. Така послуга є досить актуальною, особливо в період свят. Зараз її тестує фокус-група клієнтів izibank. Аби відпрацювати та налагодити усі процеси. На  етапі пілоту співпрацюємо із мережею магазинів Ельдорадо. В роботі ще кілька торгових мереж та магазинів. Закінчуємо інтеграції наших систем та узгоджуємо умови співпраці. Відкриті до пропозицій партнерів. На початку грудня плануємо, аби послуга стала доступною всім клієнтам.

І нагадуємо, що продовжуємо підтримувати українські бренди та розміщуємо їх у своєму застосунку. Клієнти можуть отримувати 5% з кожної покупки товарів від вітчизняних виробників. Робіть свій шопінг приємним та вигідним. Живіть на ізі.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: