Banker.Тижневик: чим жив банківський сектор минулого тижня (21 – 25 серпня)

28 Серпня 2023

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, які події в них відбулися, про що говорили у фінансовому секторі – про це та інше українські банкіри розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Шарль Мішель про фінансову підтримку України

Європейський Союз готує багаторічний план фінансової підтримки України вартістю понад 50 млрд євро. Про це минулого тижня заявив президент Євроради Шарль Мішель, виступаючи відеозв’язком на третьому саміті Кримської платформи.

Він зазначив, що жорстока тактика рф пов’язана з атакою на українські порти, спрямованою на поширення голоду у світі. Тому Єврорада схвалює зусилля України з пошуку нових шляхів експорту зерна, зокрема із залученням Туреччини. За його словами, ЄС підтримує наші спроби виходу на нові ринки, і вони розуміють, що це боротьба за майбутнє країни.

Минулого 2022 року, сказав президент Євроради, Україна отримала перспективи європейського майбутнього, і в ЄС зараз уже впевнено говорять, що це не питання, чи буде Україна членом ЄС. Це скоріше питання, коли це станеться. Мішель додав, що вже йде підготовка до початку переговорів про вступ.

Україна отримала сьомий транш від ЄС

На початку минулого тижня до держбюджету України надійшов сьомий транш у розмірі 1,5 млрд євро в межах масштабної програми макрофінансової допомоги ЄС (МФД).

Цьогоріч Україна отримала вже 12 млрд євро пільгового кредитного фінансування в межах МФД із передбачених 18 млрд євро. Термін погашення кредиту становить 35 років, проте відсотки та інші платежі за обслуговування кредиту замість України сплачуватиме ЄС.

Також зазначається, що кошти у межах МФД спрямовуються на фінансування пріоритетних видатків держбюджету, зокрема соціальних та гуманітарних.

Наступні транші очікуються до кінця 2023 року з урахуванням виконання Україною узгоджених сторонами умов структурної політики.

НБУ тримає долар, а євро помітно знизився

Долар продовжує вже традиційно утримуватися на рівні 35,57 грн/$ за курсом Національного банку. Щодо євро, то на сьогодні, 28 серпня, він ще трохи знизився в ціні за тиждень – до 39,66 грн/€.

Що відбувалося в банківському сегменті

Юрій Каціон, заступник голови правління Ощадбанку, відповідальний за корпоративний бізнес:

Минулого тижня Ощадбанк та ТОВ «ОМЕГА», власник національної мережі супермаркетів VARUS, уклали кредитний договір на 297 млн грн. Це вже четверта торговельна мережа, що отримала фінансування від Ощаду в період з лютого 2022 по травень 2023 року.

З початку повномасштабної війни Ощадбанк уклав договорів кредитування для продуктового рітейлу в сегменті корпоративного бізнесу на 1,6 млрд грн. Таким чином банк майже в 3,5 разу збільшив обсяг фінансування рітейлу за цей період.

Ми співпрацюємо з мережею VARUS з 2014 року. Нинішній договір – це продовження нашого майже десятилітнього надійного партнерства. Ощадбанк на період війни одним з основних завдань для себе визначив сприяння забезпеченню продовольчої безпеки країни. Ми раді можливості запропонувати нашим партнерам найкращі умови та свою експертизу.

Загалом у 2022 році Ощад уклав з великими корпоративними клієнтами кредитні угоди на суму майже 14 млрд грн, причому відповідний кредитний портфель збільшився на 24% та на початок 2023 року становив 56,6 млрд грн. З початку 2023 року обсяг таких кредитних угод сягнув 14,7 млрд грн.

Олександр Мришук, директор Департаменту роздрібного цільового кредитування Банку Кредит Дніпро:

Відтепер нашим клієнтам ми пропонуємо партнерський кредит — швидке отримання коштів на цільові покупки в магазинах наших партнерів. Завдяки кредитній програмі клієнт перестане вагатися перед купівлею. Адже він має можливість оформити кредит на бажаний товар прямо на місці без зайвих зусиль.

Щоб отримати кредит, клієнт сканує QR-код у представництв наших партнерів, заповнює коротку заявку на сайті банку та отримує попереднє рішення за кредитом. За позитивного рішення ми одразу підбираємо найближче відділення банку, де клієнт оформлює кредит, і товар одразу відправляється до замовника.

Кредит можна взяти на строк на 12-60 місяців, на суму від 3 000 до 300 000 грн. Розмір періодичної комісії за обслуговування кредиту — 0% протягом пільгового періоду та 2,99%/3,2% — після пільгового періоду. Пільговий період складає 3 або 6 місяців.Процентна ставка за користування кредитом — 0,0001%, реальна відсоткова ставка складає від 53,8% до 74,4%, одноразова комісія – 5%. Щоб отримати кредит, клієнту необхідно мати мінімальний пакет документів — паспорт та ІПН при сумі до 75 тис. грн.

Володимир Малий, член Правління, директор з розвитку бізнесу АТ «Ідея Банк»:

Минулого тижня Ідея Банк, в рамках серії заходів до Дня Незалежності України, провів флешмоб містами країни. Подія відбулась під гаслом «Ідея Банк єднає Україну» в Києві, Львові, Дніпрі та Одесі. В День Незалежності біля відділень Банку лунали українські пісні та гімн у виконанні дітей та дорослих. Подивіться як це було на нашій сторінці в Facebook.

Окрім цього ми оголосили про старт конкурсу дитячих малюнків “Моя ідея – Незалежність”, присвяченого Дню Незалежності України та 34-му Дню народження Ідея Банку. 61 учасник конкурсу малюнків, що підписався (поставив “Подобається” сторінці Ідея Банку в Facebook) і отримав найбільшу кількість лайків за свій малюнок, отримує шанс виграти сертифікат номіналом 200 грн на придбання книжки, настільну гру «Монополія по ЗСУшному» або планшет Apple iPad 10. Акція триватиме до 31 серпня. Запрошуємо приєднатися!

До речі, актуальний курс валют та свіжі новини завжди є в нашому Telegram-каналі! Підписуйся!


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: