Banker.Тижневик: чим жив банківський сектор минулого тижня (22 – 26 січня)

29 Січня 2024

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, які події в них відбулися, про що говорили у фінансовому секторі – про це та інше у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Андрій Пишний про збереження облікової ставки НБУ

Правління Національного банку 25 січня ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 15%, передає Banker.ua з посиланням на брифінг НБУ.

“Це рішення узгоджується з необхідністю подальшого підтримання курсової стійкості, збереження помірної інфляції у 2024 році та її приведення до цільового діапазону 5% ± 1 в. п. на горизонті монетарної політики”, – зазначив голова правління НБУ Андрій Пишний.

Очільник регулятора зауважив, що торік інфляція суттєво сповільнилася, у тому числі завдяки послідовній монетарній політиці НБУ.

“Попри продовження російської агресії, минулого року інфляційний тиск суттєво знизився. У листопаді інфляція сповільнилася до 5,1% у річному вимірі та залишалася на цьому рівні в грудні”, – додав Пишний.

За його словами, послабленню цінового тиску значною мірою сприяли високі врожаї та зниження світових цін на енергоносії. Також важливу роль відігравав мораторій на підвищення тарифів на окремі житлово-комунальні послуги.

Водночас сповільнення базової інфляції до 4,9% за підсумками року свідчить і про вагомий вплив послідовної монетарної політики Нацбанку, зокрема заходів із забезпечення курсової стійкості та привабливості гривневих активів. Ці заходи сприяли поліпшенню курсових та інфляційних очікувань.

У Нацбанку очікують, що попри очікуване пришвидшення інфляції у 2024 році, вона залишатиметься помірною та повернеться до цільового діапазону вже в 2025 році.

DDoS-атака на monobank досягла історичного піку

В ніч на 22 січня відбулася чергова, але ще потужніша DDoS-атака на мобільний застосунок monobank, ніж в п’ятницю. Про це минулого тижня повідомив співзасновник проєкту Олег Гороховський.

“На сьогодні Монобанк одна з найбільш атакованих ІТ-цілей у країні. DDoS-атаки йдуть просто безперервно. Щойно закінчилася атака загальним навантаженням 580 мільйонів запитів на сервіс. Це просто космос… Ось поки писав почалася нова хвиля”, – зазначив він.

Ще минулої п’ятниц йшлося про 50 мільйонів запитів.

Курс долара трохи підскочив протягом тижня

Минулого тижня гривня почала трохи просідати у вартості відносно офіційного курсу долара та євро, тим самим розвернувши свій тренд до зростання, який передував цьому.

Так, долар станом на понеділок, 29 січня, додав у ціні 25 копійок і зріс до 37,78 грн/$ – тиждень тому він коштував 37,53 грн/$.

Крім цього, євро також змінив тренд, перейшовши до зростання – наразі офіційний курс становить 41,06 грн/€, хоча минулого понеділка офіційний курс становив 40,84 грн/€, тобто на 22 копійки менше.

До речі, актуальний курс валют та свіжі новини завжди є в нашому Telegram-каналі! Підписуйся!


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: