Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (22-26 серпня)

29 Серпня 2022

Чим жили українські банки протягом минулого тижня, скільки корисного та важливого зробили, як змінилися їхні фінансові показники, яка ситуація з клієнтами, продуктами та відділеннями – про це та інше вони розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Пресслужба ОТП Банку:

Минулого тижня ОТП Банк увійшов у першу п’ятірку фінансово надійних банків України у ренкінгу, який склала аналітична система з бізнес-розвідки YouControl за підсумками 2-го кварталу 2022 р.

Зокрема, на сайті YouControl зазначається, що вірогідність несприятливих фінансових наслідків у ОТП Банку є низькою, тоді як фінансова стійкість – на високому рівні.

Скоринговий індекс фінансової надійності банку, розрахований аналітичним відділом YouControl, базується на 25 індикаторах, серед яких нормативи НБУ та фінансові коефіцієнти, котрі комплексно відображають стан ліквідності, достатності капіталу, рентабельності, кредитних, інвестиційних та валютних ризиків банку.

Також ОТП Банк провів День донора у своєму головному офісі. Для забору крові у добровольців до банку завітала виїзна бригада медиків Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова.

Першим здав кров голова правління банку Володимир Мудрий. Крім нього, до заходу долучилися ще понад тридцять працівників.

За словами лікаря-трансфузіолога Інституту Амосова Альони Миги, за сьогоднішніх обставин така кількість донорів – це велика цифра. Через військові дії не всі штатні донори мають змогу приїхати особисто, а потреби були і залишаються досить високими.

помощь

Крім того, ОТП Банк у межах спільного з БФ «Благомай» проєкту OTP Bank Helps Ukraine оголосив збір коштів на підготовку до школи дітей-переселенців, які проживають у спеціальних містечках. Запланована сума коштів для благочинної ініціативи становить 100 тис. гривень.

Пресслужба Банку Альянс:

Щороку відбувається подія, що змушує завмирати банківські установи – церемонія FinAwards. І щороку ми вертаємось з новою нагородою. Так сталося і минулого тижня. Ми  посіли 1 місце у номінації «Кращий депозит». «В Альянс Банку ми заохочуємо клієнтів не лише вигідними ставками та повним гарантуванням депозитів, а й причетністю до спільної мети. Ми впровадили українську звичку донатити на ЗСУ в умови депозиту. Кожного разу, коли клієнт відкриватиме депозит «Переможний», ми будемо донатити 1% річних від суми вкладу з власного прибутку на ЗСУ, як і кожен українець. Формуємо звички правильно і заохочуємо вас приєднатись до нашої ініціативи», – прокоментував Директор з розвитку роздрібного бізнесу Альянс Банку Павло Макарєєв.

Також на тому тижні долучились до інформаційної кампанії «Отримайте 35$ на донат». Можна пройти опитування для власників бізнесу в Україні та отримати змогу зробити донат на 35$ за рахунок Університету Теннессі. Спонсори опитування пропонують українським власникам бізнесу розповісти свою історію у цій війні: і тим, які залишилися в Україні, і тим, які виїхали за її межі. Участь у цьому дослідженні допоможе  краще зрозуміти реальний стан справ та майбутні перспективи у відновленні.

монеты

По завершенню опитування бізнес отримає змогу відправити 35$ в один із благодійних фондів:

  • Благодійний фонд «Лідери змін»
  • Благодійний фонд Сергія Притули
  • Благодійний фонд «Повернись живим».

Пресслужба А-Банку:

На минулому тижні в додатку ABank24 відкрили можливість переказу коштів  на картку закордонного банку. Клієнти можуть в меню «Переказ на картку» переказати в доларах США або євро суму в еквіваленті 30 000 гривень. Послуга переказу доступна на картки Visa та Mastercard.

Пресслужба IBOX BANK:

Минулого тижня IBOX BANK запровадив новий тарифний план на розрахунково-касове обслуговування «Підприємець» для клієнтів фізосіб-підприємців.

Відтепер абонентська плата за гривневим рахунком  входить у вартість розрахункового обслуговування поточного рахунку, по валютному рахунку абонентська плата – 50 грн на міс.

За новим тарифним планом, стягнення комісії за розрахунково-касове обслуговування відбуватиметься щомісяця, не пізніше останнього операційного дня звітного місяця. Оплата здійснюватиметься окремим касовим/розрахунковим документом або шляхом договірного списання.

терминал

Комісія нараховується за умови наявності руху коштів на рахунку, окрім зарахування нарахованих відсотків на залишок коштів, що знаходяться на поточному. Комісія за видачу коштів з рахунку без ПДВ складатиме 0,4% від суми готівки.

Також для фізичних осіб-підприємців продовжує діяти тарифний план “Стандартний”.

Крім того, IBOX BANK оголосив конкурс цінових пропозицій.  Предметом закупівлі є послуга з діагностики окремих процесів фінансового моніторингу банку.

Головна мета проведення конкурсу – усунення недоліків наданих/виявлених, за результатами незалежної оцінки ефективності, здійснення незалежної оцінки та супроводження переказів з використанням електронних платіжних засобів.

Вимоги до учасників:

  • бути провідною компанією, яка надає аудиторські та консультаційні послуги;
  • мають відповідний досвід та дотримуються міжнародних стандартів;
  • мають компетенції щодо аналізу внутрішніх процесів та системи внутрішнього контролю у сфері ПВК/ФТ.

Строк подання заяв: до 23:59 8 вересня 2022 року.

Також IBOX BANK долучився до благодійної ініціативи «Лапка турботи». Спільно з мережею зоомаркетів MasterZoo та Благодійним фондом UAnimals за підтримки Visa ініційовано збір коштів на лікування та харчування постраждалих від війни тварин.

Умови дуже прості: купуйте наліпку у зоомаркетах чи інтернет-магазині MasterZoo за 10 грн карткою Visa, а Visa потроїть вашу допомогу.

Благодійна акція триватиме з 18 серпня до 18 жовтня 2022 року.

Пресслужба ПУМБ:

ПУМБ підвищив ставки за депозитами для фізичних осіб на минулому тижні. Відтепер дохідність вкладів в гривні збільшиться на 1-3% в залежності від виду депозитної програми та строку розміщення. Також на 0,1-0,9%, залежно від суми вкладу та строку депозитної програми, збільшується дохідність для депозитів у доларах США за програмами «Дохідний» та «Накопичувальний». Ще одним приємним сюрпризом серпня стане відновлення депозитних програм у валюті євро.

За результатами першого півріччя 2022 року, 80% клієнтів ПУМБ стабільно продовжують свої вклади в ПУМБ.

Відкрити депозит у ПУМБ можна як офлайн (у відділенні), так і онлайн (у мобільному додатку ПУМБ Online). Для нових клієнтів банку достатньо пройти процедуру ідентифікації через застосунок Дія. Після цього, користувач зможе відкрити та активувати дебетову віртуальну карту всеКАРТА та отримати доступ до послуг банку.

Також наприкінці минулого тижня ПУМБ було відзначено одразу у чотирьох номінаціях щорічної премії FinAwards 2022.

Банк став найкращим банком для малого та середнього бізнесу. Золото у категорії – відзнака банку як відповідального та надійного партнера для МСБ-клієнтів. Війна не стала виключенням, ПУМБ продовжив підтримку українців і створив новий тарифний пакет для вимушено переміщеного бізнесу – «ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА», умови якого враховують усі нагальні потреби релокованого бізнесу та сприяють якнайшвидшому відновленню діяльності МСБ на безпечній території.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: