Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (26-30 вересня)

03 Жовтня 2022

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, скільки корисного та важливого зробили, як змінилися їхні фінансові показники, яка ситуація з клієнтами, продуктами та відділеннями, які нові проєкти запустили – про це та інше вони розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Пресслужба ТАСКОМБАНКУ:

ТАСКОМБАНК вже розпочав активності з нагоди свого прийдешнього 33 дня народження. Першою з них став бонус при розміщенні депозитних вкладів. З 26 вересня при відкритті рахунку у гривні базову відсоткову ставку додатково підвищено на 3% – до 16% річних. Наразі це найвища відсоткова ставка, доступна вкладникам ТАСКОМБАНКУ за депозитними програмами. Бонусна програма розповсюджується на нові вклади строком на 6, 9 і 12 місяців за депозитами без поповнення та дострокового розірвання, що оформлюються у відділеннях, а також за всіма депозитами, що оформлюються у сервісі та мобільному застосунку TAS2U.

30 вересня також було покращено умови користування картками для наших співвітчизників, що перебувають поза межами України. Зокрема, до 3 листопада зменшено комісію за отримання готівки в банкоматах і касах відділень банків за кордоном – до 3 USD/операція. Раніше до цієї суми додавався ще 1% від операції: цю частку комісії скасовано. Нові умови розповсюджуються на всіх власників карток «Платівка» (Azure Card) та «Кредитка» (Велика п’ятірка). Крім того, з 30 вересня на постійній основі зменшений і тариф за конвертацію коштів. Для картки Azure Card він становить 0,5%, за продуктом «Велика п’ятірка» – 1%.

Важливим для ТАСКОМБАНКУ минулого тижня було й відновлення роботи мережі відділень. Зокрема, було підготовано до відкриття Київське відділення №79, розташоване за адресою: Голосіївський проспект, 130/57. Воно знов відкрило свої двері для клієнтів з 3 жовтня і стало вже 90-им відділенням ТАСКОМБАНКУ, яке сьогодні надає послуги в українських містах. Відділення працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00 (каса до 17:30). У ньому також облаштована зона 24/7, де клієнти мають можливість у будь-який час доби самостійно виконувати операції, що не потребують участі працівника банку. Як і всі інші відділення, на період війни воно універсальне –отримати повний спектр послуг може як фізична, так і юридична особа.

Ще одна непересічна подія минулого тижня – чергове підтвердження на найвищому рівні рейтингу депозитів ТАСКОМБАНКУ незалежним агентством «Кредит-Рейтинг». В ході традиційного перегляду рейтингів надійності вкладів, які були присвоєні українським банкам, агентство знову оцінило рейтинг депозитів ТАСКОМБАНКУ на рівні «5» (найвища надійність). Це означає, що на думку «Кредит-Рейтингу», чиї оцінки офіційно визнаються Міністерством фінансів України, банк має найвищі можливості своєчасно та в повному обсязі виконувати взяті на себе обов’язки з повернення вкладів.

otpbank-icon

Пресслужба ОТП Банку:

Минулого тижня у межах благодійного проєкту OTP Bank Helps Ukraine ОТП Банк завершив ініціативу «Збери дитину-переселенця до школи». Завдяки зусиллям благодійників і працівників банку було зібрано понад 100 тис. грн, які було спрямовано на придбання осінньо-зимового взуття для дітей з родин переселенців Донецької та Луганської областей, що тимчасово оселилися в селах Панчеве, Каніж та Мартоноша Кіровоградської області. Також працівники ОТП Банку подарували дітям канцтовари, книжки, іграшки, теплий одяг, а банк передав близько 40 комп’ютерів і ноутбуків для навчання школярів.

Крім того, до проєкту OTP Bank Helps Ukraine  і збору допомоги переселенцям в селах Панчеве, Каніж та Мартоноша долучилися громадська організація «Gemeinsam für die Ukraine e.V.», БО «Клуб левів міста Києва» та партнер ОТП Банку, благодійний фонд «Благомай». Спільними зусиллями було зібрано й передано  теплі речі для дорослих, ліжка з матрацами, ковдри, консерви, медикаменти й корми для тварин. Таким чином, близько 50 переміщених сімей, у яких 36 школярів і стільки ж дошкільнят, серед яких немовлята, своєчасно отримали найнеобхідніше для облаштування побуту і навчання.

Також, днями 24 співробітники ОТП Банку з роздрібного бізнесу, корпоративного бізнесу, інформаційних технологій та безпеки завершили тримісячне навчання в Product Owner School. Такий розвиток команди банку є одним із кроків із системного стратегічного впровадження гнучких підходів до розробки нових продуктів в ОТП Банку.

Навчання складалося з трьох модулів: Продукти/Scrum, Стейкхолдери, Backlog/Управління командою. Кожен учасник мав змогу брати участь у міжмодульних зустрічах та інвестувати до 20 годин на місяць на виконання домашніх завдань і розробку власного продукту за новою методологією. Минулого тижня співробітники банку завершили курс, презентували підсумкові проєкти та отримали сертифікати від компанії agiledrive.

Пресслужба ПУМБ:

З 30 вересня ПУМБ підвищив ставки за депозитами для фізичних осіб у гривні. Таким чином дохідність вкладів строком розміщення від трьох місяців збільшиться на +1%. Дохідність за депозитом «Вільний» у гривні, за депозитами «Дохідний» строком розміщення 14 днів – 1 місяць в гривні та депозитами у іноземній валюті залишається без змін.

ПУМБ є системно важливим банком, якому довіряє і держава (ПУМБ є банком, уповноваженим на зберігання готівки НБУ), і українці (за результатами 8 місяців 2022 року, 81% клієнтів ПУМБ стабільно продовжують свої вклади у гривні). Відкрити депозит у ПУМБ можна як офлайн (у відділенні), так і онлайн (у мобільному додатку ПУМБ Online). Послуга відкриття депозиту у мобільному додатку доступна як вже існуючим, так і новим клієнтам ПУМБ. Новим клієнтам банку достатньо пройти процедуру ідентифікації через застосунок Дія.

Пресслужба Юнекс Банку:

Минулого тижня ми запустили кілька нових продуктів. Перш за все йдеться про продаж безготівкової валюти із розміщенням на тримісячному депозиті. Послуга стала доступною з 29 вересня у всіх відділеннях Юнекс Банка. Важлива особливість продукту – єдина комісія, яку платить клієнт. Відкриття рахунків, зняття коштів з рахунку після завершення тримісячного строку не тарифікуються, а купівля валюти за заявкою клієнта відбувається за поточним курсом на МВРУ. Клієнт має лише сплатити одноразову комісію – жодних інших витрат він не несе. Наразі послуга доступна лише у відділеннях, але незабаром ми плануємо запустити її також у мобільному додатку.

валюта

Другий великий запуск, що відбувся минулого тижня – це абсолютно новий сайт банку. Робота над ним тривала трохи довше, ніж ми очікували, через війну. Але зрештою наше нове сучасне онлайн представництво запрацювало. Це лише перший реліз нової веб-платформи. Згодом її функціональність зростатиме завдяки запуску нових сервісів на кшталт бронювання курсу валют, але вже зараз ми можемо говорити про сучасний, стильний та зручний сайт.

Крім того, минулого тижня ми завершили тестування та запустили продаж нового страхового продукту від страхового партнера ARX. Поліс «Бронезахист» страхує від нещасних випадків, що спричинені навіть суто воєнними ризиками. Придбати страховку можна у будь-якому відділенні банку.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: