Banker.Тижневик: чим жив банківський сектор минулого тижня (31 липня – 4 серпня)

07 Серпня 2023

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, які події в них відбулися, про що говорили у фінансовому секторі – про це та інше українські банкіри розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Маріуш Качмарек про програму цифрової автентифікації платежів

Минулого тижня Visa та ПриватБанк представили програму цифрової автентифікації платежів Digital Authentication Framework (DAF), яка працює на основі технологій EMV 3-D Secure та Visa Token Service.

Важливо, що Україна стала першою країною у світі, де запустили цю новаторську програму, яка гарантує безпеку транзакцій без присутності картки та при цьому залишається простою у використанні. Перша у світі транзакція DAF 3DS відбулася в Україні 26 травня.

ВВП України зріс на 18%

Національний банк підрахував, що економіка України зросла на 18,1% у другому кварталі 2023 року.

Зазначається, що реальний ВВП в І кварталі 2023 року скоротився на 10,5% у річному вимірі. Проте динаміка виявилась ліпшою, ніж передбачав попередній макропрогноз (скорочення на 13,5% у річному вимірі).

В ІІ кварталі 2023 року тривало відновлення економічної активності у виробничих секторах та в секторах послуг. На це вплинули: поліпшення споживчих та ділових настроїв, пожвавлення значної фіскальної підтримки та внутрішнього попиту в умовах стабільного функціонування енергосистеми.

Долар без змін, євро продовжує курс на зниження

Курс гривні до долара вже доволі тривалий час залишається на своїх позиціях. А євро, станом на понеділок, 7 серпня, продовжує поступово знижуватися в ціні.

Що відбувалося в банківському сегменті

Олександра Єгорцева, керівник продажів в агробізнесі Банку Кредит Дніпро:

2 серпня Банк Кредит Дніпро взяв участь у виставці агротехнологій та інновацій «УКАБ Агротехнології 2023», що відбулася у с. Велике Колодно Кам’янка-Бузького району Львівської області.

Дуже були раді новим знайомствам на виставці. Наша команда провела індивідуальні презентації банківських продуктів і послуг для підприємств малого та середнього бізнесу з аграрного сектору та запропонувала клієнтам партнерські програми щодо інвестиційного кредитування на купівлю с/г техніки та обладнання, зокрема за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%.

Наші аграрії незламні – вони відроджуються, розширюють горизонти можливостей, працюють на Перемогу. Ми пишаємося нашими клієнтами та разом з ними долаємо перешкоди та будуємо майбутні проєкти.

Наталя Буткова-Вітвіцька, членкиня правління Ощадбанку, відповідальна за напрям ММСБ:

Ощад відновив приймання грантових заявок на створення або розвиток переробних підприємств на підконтрольній території України, включаючи деокуповані регіони, за оновленою програмою єРобота.

Оновлена грантова програма має більше спрямування на підтримку підприємств, що відроджуватимуть бізнес-активність на деокупованих територіях. Ми брали участь в обговоренні змін до програми і раді, що зараз вона має розширені умови для участі. Це потенційно збільшує перелік підприємців, що зможуть отримати грант, а отже – створити робочі місця й сприяти економічному зростанню країни.

Компаніям, що зареєстровані, працюють чи планують розпочати роботу на деокупованих територіях покриватимуть до 80% вартості проєктів. Грант становить до 8 млн грн. Кошти можна витрачати на придбання основних засобів виробництва, на доставку та введення в експлуатацію техніки, обладнання або програмного забезпечення.

З початку дії програми Ощадбанк опрацював за напрямом переробки 2300 заявок, з яких міністерством економіки погоджено 450 на загальну суму 2,6 млрд грн.

Також минулого тижня Ощадбанк підписав з Deutsche Sparkassenstiftung für internationale Kooperation (Німецький фонд шпаркас з міжнародного співробітництва) угоду щодо інтеграції сучасних стандартів ESG (орієнтовані на екологічні, соціальні та управлінські аспекти) у діяльність підрозділів банку з обслуговування мікро-, малого та середнього бізнесу (ММСБ).

У рамках співробітництва консультанти Sparkassenstiftung проведуть аналіз наявних стандартів ESG та нададуть консультаційну підтримку в застосуванні цих стандартів у бізнес-процесах Ощадбанку в роботі з підприємцями.

Імплементація стандартів ESG у роботу фінансових інститутів є обов’язковим фактором для тих установ, які планують активно співпрацювати з міжнародними партнерами та інвесторами. Більше того, дотримання цих стандартів дає можливість залучати фінансування на більш привабливих умовах. Водночас запровадження стандартів ESG потребує суттєвої експертизи. Цього досвіду у наших колег з Sparkassenstiftung більш ніж достатньо, і ми вдячні за те, що вони допоможуть наблизити Ощад до повної інтеграції у світове фінансове співтовариство.

Дмитро Дудник, директор департаменту з продуктів роздрібного бізнесу ПУМБ:

ПУМБ оновив умови кредитування та запропонував українцям нову кредитну програму. Відтепер не важливо, що обирають клієнти (кредит готівкою чи кредитну картку) – кредитні продукти від ПУМБ стали ще доступнішими. Клієнт сам обирає найбільш зручний для нього кредитний продукт, сплачуючи або 2.99% щомісячної комісії за користування кредитом готівкою всеЯСНО, або відсоткову ставку 2.99% на місяць поза пільговим періодом по кредитній картці всеМОЖУ Online.

Головна перевага кредиту готівкою всеЯСНО – простий та зручний сервіс без зайвих переплат (наприклад, немає обов’язкового страхування та разової комісії) із щомісячною комісією у розмірі 2.99% та лімітом до 200 тис. грн. Якщо ж клієнт обирає кредитну картку всеМОЖУ Online – банк пропонує нульову комісію за обслуговування, пільговий період до 62 днів та кешбек до 500 гривень на місяць за купівлі карткою.

Олександр Дячина, керівник центру по роботі з партнерами izibank:

Izibank продовжує залучати нових ексклюзивних партнерів. Відтепер усі клієнти можуть скористатись послугами DOC.ua та отримати кешбек 5%.

Після продуктів, найчастіше українці купляють медикаменти. Аби не стояти в довжелезних чергах та точно знати, що в обраній аптеці є те, що потрібно, все більшої популярності набувають онлайн сервіси із бронювання ліків. Тому, для нас було пріоритетним залучення партнера з найбільшим ресурсом для бронювання медичних послуг та пошуку товарів в аптеках за кращою ціною. Та для наших клієнтів, отримати можливість оплатити карткою izibank й отримати вигідний кешбек.

Надійним партнером в реалізації цих запитів став медичний онлайн-хаб DOC.ua. З ними просто, зрозуміло та доступно можна: замовити ліки, знайти лікаря і записатися на прийом, обстеження,  в лабораторію або хірургічну операцію. А ще клієнт може скористатись кур’єром або отримати ліки в поштовому відділенні. Додаткова  перевага для клієнтів  izibank, які цього місяця в застосунку обрали категорію кешбек “медицина і косметологія”. Окрім 2% за цією категорією буде додано 5% кешбеку від DOC.ua. Тобто, клієнт отримає 7%, а це найвищий кешбек, серед інших банків. Користуйтесь з вигодою, та будьте здорові!

Тетяна Чебукіна, Заступник Голови Правління з питань розвитку роздрібного бізнесу, малого та середнього бізнесу БІЗБАНКУ:

БІЗБАНК святкує 18 років! Щоб зробити свято ще більш особливим, протягом минулого тижня ми працювали над тим, щоб підготувати цілий ряд приємних подарунків. Зокрема, акційний депозит «Святкові відсотки» з процентною ставко 18% річних у гривні на 93 дні.

А також надаємо знижки на преміальні та бізнес картки – 50% знижку на відкриття та обслуговування карткових рахунків в рамках тарифних планів «Infinite», «Platinum VIP» та «Platinum Туристичний».

Особливі умови створили і для клієнтів МСБ – відкриття карткового рахунку та випуск 1 корпоративної картки Visa Business та 2 місяці без комісії за ведення поточного рахунку в рамках тарифних пакетів «Основний», «Вигідний Forex», «Підприємець».

Ми щиро вдячні вам, нашим клієнтам, за довіру та підтримку! Разом ми пишемо нову історію.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: