Banker.Тижневик: чим жив банківський сектор минулого тижня (4 – 8 грудня)

11 Грудня 2023

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, які події в них відбулися, про що говорили у фінансовому секторі – про це та інше українські банкіри розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Денис Улютін про надходження до місцевих бюджетів

Цьогорічні показники виконання місцевих бюджетів мають позитивну динаміку порівняно з показниками минулого року. Про це повідомив перший заступник міністра фінансів Денис Улютін.

Зокрема, надходження до місцевих бюджетів збільшилися на 15%, або майже 53 млрд грн.

За його словами, спостерігається поступове повернення до попередніх темпів зростання дохідної частини місцевих бюджетів.

“Станом на 1 грудня 2023 року до загального фонду місцевих бюджетів, без урахування міжбюджетних трансфертів, надійшло 407,3 млрд грн, або на 52,8 млрд грн (+15%) більше порівняно з відповідним періодом 2022 року. І що важливо – капітальні видатки становлять 187 млрд грн, а це майже 26 % усіх видатків місцевих бюджетів. Маємо розуміти, наскільки великий ресурс є на сьогодні у місцевих бюджетів і він має бути спрямований на забезпечення якості життя мешканців територіальної громади”, – повідомив Улютін.

Він зауважив, що наразі продовжується робота для посилення фінансової спроможності органів місцевого самоврядування. Зокрема, триває робота над удосконаленням бюджетного та податкового законодавства, розроблено проєкт закону щодо надання додаткових повноважень органам місцевого самоврядування в частині адміністрування місцевих податків і зборів, який наразі опрацьовують зацікавлені органи.

“Також заплановано удосконалення механізму горизонтального вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів з урахуванням оновлених повноважень місцевих органів влади”, – додав він.

Бюджет отримав понад 700 млн грн від оренди держмайна

Фонд державного майна за 11 місяців року залучив до державного бюджету від оренди державного майна 702 мільйони гривень. Про це повідомили у пресслужбі Фонду.

До трійки рекордсменів серед регіонів увійшли:

  • Одеська область – близько 249 млн гривень;
  • м.Київ – понад 99 млн гривень;
  • Дніпропетровська область – понад 63 млн гривень.

“Сьогодні держава має 14,3 тисяч чинних договорів. Лише за І півріччя 2023 року ФДМУ уклав 760 нових угод про оренду активів. Станом на грудень ця кількість майже подвоїлася”, – зазначив очільник Фонду Віталій Коваль.

Гривня балансує відносно долара та євро

Протягом останнього тижня дві ключові іноземні валюти дещо змінили свої позиції. Так, долар станом на понеділок, 11 грудня, піднявся до 36,74 грн/$ за курсом НБУ,  збільшившись в ціні на 28 копійок за тиждень.

У свою чергу, євро впав в ціні – наразі офіційний курс становить 39,65 грн/€ (- 0,05 копійок).

Що відбувалося в банківському сегменті

Сергій Наумов, голова правління Ощадбанку:

Минулого тижня Ощадбанк банків презентував новий пересувний формат відділення для роботи в прифронтовій зоні. П’ять таких підрозділів на базі автомобіля Ford Transit найближчим часом вирушать на прифронтові території Донецької, Запорізької, Харківської та Херсонської областей. Вони надаватимуть фінансові послуги там, де не працює жоден інший банк.

Реалізація цього проєкту є частиною нової інклюзивної програми Ощаду «Моя безбар’єрність», що передбачає покращення фізичної доступності відділень та збільшення кількості установ банку на прифронтових територіях, розробку окремої сервісної моделі обслуговування людей з інвалідністю та ветеранів, а також покращення ІТ-сфери.

Нові мобільні відділення Ощаду покликані забезпечити виконання важливої соціальної місії: надання фінансових послуг українцям, які мешкають у безпосередній близькості до лінії фронту, та захисникам України. Вони мають усе необхідне обладнання для надання банківських послуг як і в звичайному банківському відділенні – відкриття рахунків, оформлення депозитів, перевипуск карток, здійснення грошових переказів, отримання соціальних виплат та ін.

Щоб гарантувати безпеку відвідувачів і співробітників, автомобілі мають сталеве панцерування пасажирського відсіку та броньовану капсулу касового відсіку з куленепробивним склом. Це броньований транспортний засіб спеціального призначення, який відповідає всім державним стандартам захисту спеціалізованих автомобілів.

Окрім цього, Ощад продовжує відновлювати роботу стаціонарних відділень у регіонах, що постраждали від бойових дій або знаходяться в безпосередній близькості до лінії фронту. Так, наразі функціонують 31 відділення Ощадбанку на Донеччині, 28 установ у Запорізькій області, 62 – у Харківській та 8 – у Херсонській.

Андрій Грігель, Голова Правління АТ «АБ «РАДАБАНК»:

Минулого тижня відбулося святкування 30-річчя роботи РАДАБАНКу на фінансовому ринку України. Крок за кроком ми продовжуємо свій розвиток, зростання та вдосконалення, щоб бути ще кращими для Вас.

Зазвичай іменинник отримує подарунки, та цього року було вирішено порушити звичайні традиції й зробити подарунок тим, хто оберігає наші життя та відстоює незалежність усієї країни.

Ми закупили 100 дронів для ЗСУ!

Провели депозитну акцію до 30-річчя Банку.

1 грудня було завершено дію акційного депозиту «В Яблучко!» від РАДАБАНКу, який був приурочений до 30-річчя Банку. Умовами було передбачене перерахування 3% річних від суми депозитів, залучених за період з 01.11.2023 до 01.12.2023, на підтримку ЗСУ.

Отже, ціль досягнуто! Завершивши акційний депозит «В Яблучко!», РАДАБАНК надіслав 2 750 000,00 гривень благодійної допомоги воїнам ЗСУ.

Приурочивши акційний депозит до дня народження РАДАБАНКу, ми мали за мету зробити свій внесок у наближення перемоги України над ворогом.

Це була неймовірна можливість для нас та наших клієнтів вчергове підтримати Збройні Сили України!

Олександр Дячина, керівник центру по роботі з партнерами izibank:

Подорожі залізницею стали вигіднішими. Тепер клієнти izibank отримують 5% кешбеку від суми за перші дві купівлі квитків. Замовлення можна здійснити на сайті або в застосунку Укрзалізниці обравши термінал ТАСКОМБАНК та оплативши карткою izi. Кешбеком можна скористатись до 8 січня.

В продовження теми мандрів, радо знайомлю вас з українським виробником туристичного спорядження ROCK FRONT. На їхньому сайті ви знайдете все для подорожей: спальні мішки, одяг, тенти, намети, різноманітні аксесуари. І з кожної покупки отримаєте від izibank 5% кешбеку.

Період свят тільки розпочався. У вас є класна нагода отримати 5% кешбеку на покупки від українського бренду Gifty. Вони створюють подарунки зі змістом та настроєм, популяризують українських ілюстраторів та вірять, що мистецтву є місце в повсякденному житті. Впевнений, що у них на сайті ви знайдете оригінальні подарунки для членів своєї родини, друзів, колег. Живіть на izi.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: