Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (5-9 вересня)

12 Вересня 2022

Чим жили українські банки протягом минулого тижня, скільки корисного та важливого зробили, як змінилися їхні фінансові показники, яка ситуація з клієнтами, продуктами та відділеннями – про це та інше вони розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Пресслужба ТАСКОМБАНКУ:

Головна подія минулого тижня для ТАСКОМБАНКУ – це повне дострокове погашення рефінансування, отриманого від Національного банку України. Ще протягом червня-серпня ми вже повернули близько 2,7 млрд грн довгострокового рефінансування, залученого на 5 років. А 9 вересня погасили й залишок у 500 млн грн. Це стало логічним наслідком рішення, яке було прийняте після підвищення облікової ставки НБУ, в результаті чого вартість рефінансування сягнула 25% річних.

Також з 6 вересня розпочалися виплати гарантованих сум вкладів клієнтам АТ “БАНК СІЧ”. ТАСКОМБАНК є банком-агентом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та здійснює виплати з відшкодування коштів вкладникам банків, що припинили роботу.

На період дії воєнного стану кошти виплачуються в повному обсязі вкладу, разом з нарахованими відсотками на кінець останнього дня перед виведенням банку з ринку. Для вкладників АТ “БАНК СІЧ” це 9 серпня – відшкодовуються вклади, строк дії яких закінчився до цієї дати включно, а також кошти з поточних рахунків.

банк

Крім того, ТАСКОМБАНК істотно підвищив свої позиції у традиційному  рейтингу стійкості банків від порталу про фінанси та інвестиції Мінфін. За результатами другого кварталу 2022 року, опублікованого 7 вересня, ми наразі найстійкіші за результатами топу серед приватних банків з українським капіталом.

Значно покращилася й оцінка банку в рейтингу за показником лояльності вкладників. Ми піднялися одразу на 10 позицій і посіли місце у п’ятірці лідерів серед 33 оцінюваних банків – це всі, у яких портфель роздрібних депозитів складає від 1 млрд гривень.

Пресслужба ПУМБ:

Початок вересня для банка ПУМБ відзначився запуском партнерського кешбеку у мобільному додатку ПУМБ Online. Відтепер, клієнти-власники кредитних та дебетових карток банку, додатково, окрім кешбеку від ПУМБ, отримуватимуть ще й винагороди від партнерів.  Максимальна сума партнерського кешбеку залежить від умов пропозиції кожного з них. Загальна сума накопичень за місяць складається з суми кешбеку від банку та від партнерів. Мінімальна сума для виводу кешбеку – 100 грн. Утримується податок у розмірі 19,5%.

Клієнтам банку вже доступні пропозиції кешбеку від наступних партнерів:

  • Yakaboo – 10% кешбеку на книжки та лімітовані подарункові сертифікати
  • Страхування – 10% кешбеку за оформлення Автоцивілки або Зеленої картки на сайті ПУМБ
  • SWEET.TV- 50% кешбеку за оплату першого місячного пакету L
  • ADONIS – 3% кешбеку на всі послуги у багатопрофільному медичному центрі для дітей і дорослих
  • BS-Partner – 5% кешбеку на техніку Bosch та Siemens
  • SAT.UA- 5% кешбеку на послуги перевезення вантажів

Перелік партнерів щомісяця буде розширюватися та доповнюватися новими пропозиціями.

Також, з 10 вересня 2022, ПУМБ відмінив комісію за поповнення рахунків у EUR. Банк розуміє потреби клієнтів, які через військову агресію росії проти України, тимчасово находяться за кордоном, тож поповнення дебетових рахунків у EUR стає безкоштовним.

За корпоративним напрямком ПУМБ підрахував видачі у рамках державної програми підтримки МСБ «Доступні кредити 5-7-9%». З початку війни сума фінансування банком українського бізнесу за доступними ставками становила 5,4 млрд грн. Така сума пільгових кредитів свідчить про лідерство ПУМБ серед комерційних банків за обсягом видач з 24 лютого. Загальна ж сума виданих банком кредитних коштів за весь період дії державної програми «Доступні кредити 5-7-9» склала майже 14 млрд грн.

otpbank-icon

Пресслужба ОТП Банку:

Минулого тижня ОТП Банк підвищив ставки за депозитами у гривні для фізичних осіб. Зокрема, за строковим депозитом з щомісячною сплатою процентів «Преміальний» (для клієнтів «Private banking» та «Premium») при відкритті депозиту в OTP Smart збільшено процентну ставку до 12,5% річних на строк 6 місяців, на строк 3 місяці – до 9% річних. Мінімальна сума вкладу становить 100 000 грн.

Крім того, було підвищено процентні ставки для строкових депозитів з виплатою процентів у кінці строку: так, при розміщенні депозиту через OTP Smart на строк від 3 до 5 місяців процентна ставка буде становити 8,5% річних, а на 6 місяців – вже 12% річних. Мінімальна сума вкладу: 2000 грн.

Також процентну ставку збільшено за строковим банківським вкладом з щомісячною виплатою процентів. При розміщенні такого депозиту через OTP Smart на строк 3-5 місяців ставка буде дорівнювати 8% річних, на 6 місяців – 11,5% річних. Мінімальна сума вкладу: 2000 грн.

Разом із цим, підвищено ставку за строковим банківським вкладом «Абсолютна перевага», який можуть оформлювати клієнти-держателі пенсійної картки VISA «Особлива» та дебетної картки Mastercard «Соціальна». Зокрема, при розміщенні цього депозиту на 6 місяців клієнту пропонується ставка 12,75% річних, на 3 місяці – 10,5% річних. Мінімальна сума за строковим банківським вкладом «Абсолютна перевага» становить 2000 грн, а максимальну збільшено зі 100 тис. грн до 200 тис. грн.

Також ОТП Банк розпочав оформлення карток Visa «Особлива» військовим пенсіонерам. Для відкриття картки необхідні: паспорт або ID-картка, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) та пенсійне посвідчення (за наявності). ОТП Банк бере на себе усі формальності, пов’язані з оформленням документів у Пенсійному фонді щодо переведення виплат на емітовану картку. Пенсійна картка Visa «Особлива» має такі переваги для пенсіонерів: безкоштовне відкриття, обслуговування картки та sms-повідомлення про зарахування й витрати; зняття готівки у банкоматах усіх банків України без комісії (окрім тимчасово окупованих територій); додатковий дохід – 5% річних на залишок коштів на рахунку; команда помічників «Лесик з ОТП» у Вайбері та за безкоштовною виділеною телефонною лінією, яка надає цілодобову безкоштовні підтримку; спеціальна вигідна пропозиція при розміщенні заощаджень – до 12,75% річних; комфортні відділення банку.

А у головному офісі OTP Bank в Угорщині минулого тижня стартувала пілотна фаза п’ятої програми Startup Booster, що дає змогу 12 зрілим інноваційним технологічним компаніям, які перебувають на фазі зростання, протестувати свої продукти та послуги. Протягом тримісячної співпраці відібрані команди отримуватимуть підтримку від угорських та міжнародних членів OTP Group, співробітників OTP LAB та визнаних професійних наставників. Далі команди, які успішно завершать пілотну фазу, перейдуть до наступної шестимісячної фази Програми, протягом якої OTP Group надасть допомогу у впровадженні перевірених інноваційних рішень.

Пресслужба Юнекс Банку:

Минулого тижня ми завершили тестування та запустили картку єПідтримка, на яку українці можуть отримувати допомогу від держави. Наразі оформити картку можна в одному з 15 працюючих відділень Юнекс Банку по Україні, але незабаром оформити картку можна буде не відвідуючи відділення.

Крім того, минулого тижня реалізовано можливість підключення карток Visa, що емітовані Юнекс Банком, до гаманцю ApplePay. Додавати картки МПС Mastercard до гаманців ApplePay та GooglePay можна було вже кілька років, проте реалізовувати таку можливість для карток Visa ми почали навесні цього року. Наразі ця робота остаточно завершено. Відтак усі картки Юнекс банку тепер можна підключати до усіх основних систем мобільних платежів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: