Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (8-12 серпня)

15 Серпня 2022

Чим жили українські банки протягом минулого тижня, скільки корисного та важливого зробили, як змінилися їхні фінансові показники, яка ситуація з клієнтами, продуктами та відділеннями – про це та інше вони розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

kredobank-iconПресслужба Кредобанку:

За тиждень з 8 по 12 серпня в Українському Домі у Варшаві Кредобанк та БО «Благодійний фонд «Фундація Кредо» відкрили благодійну виставку дитячих малюнків для збору коштів на освітні потреби дітей, що постраждали від війни.

Виставка дитячих малюнків оформлених як постери, триватиме до кінця серпня. Кожен бажаючий підтримати дітей може придбати постер одразу на місці. Отримані кошти від продажу дитячих робіт скерують на освітні потреби українських школярів, які потерпіли від воєнних дій.

У рамках ініціативи «Сміливість бути поруч» Кредобанк та благодійний фонд «Фундація Кредо» оформили як постери малюнки дітей, що перебували у прихистках банку в Україні та Польщі. Придбати дитячі малюнки в Україні можна за посиланням.

Крім того, Кредобанк впровадив можливість купівлі безготівкової валюти з подальшим розміщенням під депозит для фізичних осіб. Мінімальний термін розміщення вкладу без дострокового розірвання – три місяці відповідно до вимог НБУ.

Купити безготівкову валюту клієнти зможуть у відділенні Кредобанку, попередньо заповнивши відповідну заяву. Дана послуга доступна виключно в доларах США на суму не більше 50 тисяч гривневого еквіваленту в місяць за умови залучення коштів на вклад «Прибутковий». Мінімальна сума купівлі – 500 доларів США. Процентні ставки за вкладом становлять 0,01% і виплачуються в кінці терміну або щомісяця на рахунок клієнта в Кредобанку.

Пресслужба ПУМБ:

На минулому тижні банк ПУМБ запустив партнерський кешбек у мобільному додатку ПУМБ Online. З серпня всі клієнти-власники кредитних та дебетових карток від ПУМБ можуть отримувати не тільки кешбек від банку, а й винагороди по партнерських пропозиціях. Партнерський кешбек вже доступний у мобільному додатку ПУМБ Online. Підключити партнерський кешбек надзвичайно просто – у додатку необхідно обрати сервіс «Більше», далі – «Кешбек» та обрати партнерів, пропозиціями яких клієнт планує скористатися у поточному місяці. Кількість пропозицій від партнерів – необмежена.

Максимальна сума партнерського кешбеку залежить від умов пропозиції кожного з них. При цьому, загальна сума накопичень за місяць складається з суми кешбеку від банку та від партнерів. Список партнерів щомісяця буде розширюватися новими цікавими пропозиціями. Мінімальна сума для виводу кешбеку – 100 грн. Утримуватиметься податок у розмірі 19,5%.

За корпоративним напрямком ПУМБ підбив підсумки фінансування аграрного сектору України. Видачі агро клієнтам банку перевищили 3 млрд грн з початку війни. Фінансування від ПУМБ отримало майже 300 українських підприємств, які змогли не тільки успішно провести весняно-посівні роботи у найскладніший період, а й планово підготуватись до осіннього сезону. З таким показником ПУМБ входить у ТОП-5 найактивніших фінустанов, що продовжують надавати кредитну підтримку аграрному сектору навіть у період війни.

otpbank-iconПресслужба ОТП БАНКУ:

Минулого тижня ОТП Банк розпочав оформлювати картки єПідтримка для отримання фінансової допомоги від держави та міжнародних організацій. Щоб відкрити картку, потрібно завантажити мобільний додаток OTP Credit та увійти у свій профіль, обрати пункт меню «Картки», натиснути «+», знайти єПідтримку у списку карток, ознайомитися з умовами використання, підписати онлайн-договір і додати картку в Apple Pay або Google Pay.

Картка єПідтримка дозволяє отримувати допомогу від держави та міжнародних організацій, зокрема ООН, ЮНІСЕФ,Червоного Хреста:

  • внутрішньо переміщеним особам;
  • особам, які отримують або планують отримувати соціальні виплати.

За допомогою картки єПідтримка можна переказувати кошти на картку будь-якого банку, розраховуватися онлайн і офлайн у магазинах, зберігати кошти.

Також ОТП Банк розробив нову віртуальну картку «Ладна», яку можна самостійно відкрити у мобільному додатку ОТP Credit. Карта є цифровим аналогом звичайної пластикової картки. З її допомогою можна здійснювати розрахунки у магазинах, транспорті тощо, а також сплачувати за покупки в інтернеті, зберігати на ній кошти, отримувати на неї виплати, перекази, заробітну плату, знімати з її допомогою готівку у банкоматах (для смартфонів з технологією NFC і в АТМ, що підтримують такі операції).

Клієнт може відкрити «Ладну» картку як у гривні, так і в інших валютах. Відкриття і обслуговування картки, поповнення й зарахування коштів, а також перекази між картками ОТП Банку є безкоштовними.

Клієнтам-ФОП слід врахувати, що «Ладна» картка стає доступною після постановки рахунку на облік в Державній податковій службі.

Крім цього, ОТП Банк завершив збір коштів на придбання двох апаратів штучної вентиляції легень «Фаза 8» для Першого мобільного шпиталю ім. Пирогова. Необхідне медичне приладдя коштує 120 тис. грн, наразі уся сума зібрана і перерахована постачальнику для закупівлі.

Це — другий реалізований проєкт у межах благодійної ініціативи OTP Bank Helps Ukraine та БФ «Благомай», збір коштів було оголошено 5 серпня 2022 року.

Пресслужба Банку Альянс:

Альянс Банк спільно з партнерами організували нову доставку 2 вантажівок з гуманітарною допомогою.

Цього разу ми сконцентрувалися на медичній допомозі у відновленні українців та доставили:

  • сучасні спеціалізовані медичні ліжка,
  • апарати УЗД,
  • ліки та засоби для парамедиків,
  • медичні візки та інше.

Також продовжуємо підтримувати мобілізованих банкірів Альянс Банку. Поки частина нашої команди встала боронити країну на фронті, наш обов’язок – продовжувати підтримку захисників у фінансовій сфері.

Тому ми обираємо продовжувати виплату заробітної платні мобілізованим працівникам та закликаємо бізнес зробити теж саме – це мінімум, яким ми можемо підтримати наших героїв.

Окрім цього, ми виплатили мобілізованим працівникам додатковий місячний оклад на закупівлю військового спорядження, запровадили фінансову допомогу членам команди з пошкодженим внаслідок російської агресії житлом.

Пресслужба IBOX BANK:

IBOX BANK оновив довгостроковий кредитний рейтинг до найвищого рівня uaAАА. Рейтинговий комітет РА «Експерт-Рейтинг» підтвердив довгостроковий кредитний рейтинг IBOX BANK, що підтверджує найвищу кредитоспроможність.

Банк або окремий борговий інструмент з рейтингом uaАAА характеризується найвищою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Приймаючи рішення про оновлення кредитного рейтингу за національною шкалою, Агентство керувалося результатами аналізу фінансової та статистичної звітності Банку за перше півріччя 2022 року, а також окремими формами статистичної звітності Банку за 2021 рік та за січень-липень 2022 року, зазначається у висновку Агентства.

«АЙБОКС БАНК» також забоксив чергове оновлення мобільного застосунку, додавши новий функціонал, відтепер в додатку можна:

  • зробити пожертву ЗСУ (кошти надходять на спеціальний рахунок НБУ);
  • перекази за допомогою IBAN (на рахунки фізичних та юридичних осіб).

Перший транзакційний банк IBOX BANK долучився до благодійної акції «Смілива гривня», ініційованої Національним банком України.

Минулого тижня у всіх відділеннях фінустанови розмістили благодійні скриньки, в які кожен клієнт АТ «АЙБОКС БАНК» зможе зробити свою пожертву на користь Збройних Сил України.

Протягом наступних трьох місяців по всій Україні триватиме збір монет номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 і 10 гривень. Сума зібраних коштів буде перерахована на потреби Збройних Сил України. Акція триватиме до 31 жовтня 2022 року.

документ

Минулого тижня АТ «АЙБОКС БАНК» також оголосив конкурс з надання аудиторських послуг для банку. До конкурсу запрошуються аудиторські фірми, які відповідають вимогам Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», включені до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, зокрема до розділу «Суб’єкти аудиторської діяльності, які мають право проводити обов’язковий аудит фінансової звітності підприємств, що становлять суспільний інтерес».

Пресслужба РАДАБАНКУ:

Минулий тиждень для нас був надважливий, адже 11 серпня РАДАБАНК у повному обсязі погасив борг перед НБУ за кредитами рефінансування.

Заборгованість на 1 серпня становила лише 100 мільйонів, а вже 11 серпня ми погасили останній транш в 60 мільйонів гривень і проценти за 10 днів серпня.

РАДАБАНК достроково виконав усі зобов’язання перед Національним банком завдяки виваженій та обережній політиці з управління активами та пасивами, яка завжди підтверджується сумлінним виконанням своїх зобов’язань перед всіма Клієнтами.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: