Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (1-5 травня)

08 Травня 2023

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, скільки корисного та важливого зробили, як змінилися їхні фінансові показники, яка ситуація з клієнтами, продуктами та відділеннями, які нові проєкти запустили – про це та інше вони розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Пресслужба БАНКУ ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ:

Протягом минулого тижня БІЗБАНК впровадили новий модуль в системі дистанційного обслуговування iFOBS/BIS online для зручності роботи з корпоративними картками VISA Business. Тому для Клієнтів банку  такі функції:

 • перегляд деталей поточного рахунку, до якого випущено платіжний інструмент (корпоративна картка);
 • перегляд переліку карток;
 • перегляд деталей картки (доступний залишок);
 • виписка з рахунку з карткової системи з можливістю перегляду, друку, збереження тощо;
 • виписка по рахунку із АБС Б2 з можливістю перегляду, друку, збереження тощо;
 • здійснення платежів з поточного рахунку, до якого випущено платіжний інструмент (корпоративна картка), та поповнення цього рахунку.

Крім того, за підсумками першого кварталу 2023 БІЗБАНК є прибутковим та надійним банком, окрім того банк піднявся за певними позиціями в банківській системі:

 • за капіталом – 32 серед банків України, піднялись на сходинку вище;
 • за зобов’язаннями – 35, підвищили показники на 6 позицій у порівнянні з початком року;
 • за чистими активами – 35, покращили показники на 5 позицій.

Національне рейтингове агентство  “Рюрік” підтвердило рейтинги Банку за Національною рейтинговою шкалою:

 • Довгостроковий кредитний рейтинг позичальника: uaAA за Національною рейтинговою шкалою (прогноз у розвитку);
 • Рейтинг надійності вкладів (депозитiв): на рівні 4r (висока надійність);
 • Категорія кредитного рейтингу: інвестиційна.

Також БІЗБАНК став партнером всеукраїнської інформаційної кампанії з платіжної безпеки #ШахрайГудбай ініційованої , яку проводить Національним банком України та Кіберполіцією.

мошенник

А ще команда БІЗБАНК успішно завершила інтеграцію з  EasyPay результатом чого стала можливість поповнювати гривневі платіжні карти Банку в платіжних терміналах EasyPay. На цьому хороші новини не закінчуються, адже поповнити картку можна безкоштовно.

Пресслужба Банку Кредит Дніпро:

Банк Кредит Дніпро надав агропідприємствам фінансування  на 215,8 млн грн за оновленими умовами програми «Доступні кредити 5-7-9%», які стартували 14 березня  2023 року. Основними отримувачами кредитних коштів стали фермерські господарства Кіровоградської, Полтавської та Одеської областей.

Банк надає кредитну підтримку фермерським господарствам не лише у  безпечних регіонах, а й позичальникам на деокупованих територіях. Складні багатоетапні реструктуризації  діючого кредитного портфелю було проведено у Куп’янському, Золочівському, Чугуївському районах Харківської  області, а також у Херсонській та Миколаївській областях. Банк здійснив перенесення строків погашення кредиту на терміни, погоджені з власниками бізнесу для можливості провести посівну, виходячи зі стратегії та строків відновлення бізнесу зі збереженням діючих умов кредитних договорів.

Як результат, реструктуризовано на взаємовигідних умовах 89% кредитного портфелю деокупованої частини Харківської області, 54%  — Херсонської області, 100% — Миколаївської області. Ба більше, попри те, що всі позичальники у Запорізькій області окуповані, банк врегулював питання по трьох кредитних угодах — це близько 10% кредитного портфелю.

Пресслужба Concord Fintech Solutions:

У Дніпрі за ініціативи Олени Сосєдки – меценатки, Голови Наглядової Ради банку Конкорд та співзасновниці Concord Fintech Solutions започаткували Премію на честь загиблого на фронті вчителя Ліцею інформаційних технологій (ЛІТ) Сергія Столбцова. Він викладав географію у ліцеї та загинув на Донецькому напрямку, захищаючи Україну у 2022 році.

Цією премією відзначатимуть вчителів за професійні успіхи та учнів ліцею за перемоги у всеукраїнських та регіональних олімпіадах. Під час першого урочистого нагородження премію ім. Сергія Столбцова отримали 35 вчителів. Також нею відзначили 38 учнів ліцею.

На урочистому нагороджені студентів та викладачів ЛІТ Олена Сосєдка анонсувала, що незабаром стартує грантова програма для випускників ліцею, яка, як і премія, буде профінансована за рахунок банку Конкорд. Грантові кошти можна буде витратити лише на навчальні та освітні програми.

Також минулого тижня NEOBANK підбив підсумки соціальної гри з підтримки ЗСУ. «Великодня космічна місія» –  соціальна гра від NEOBANK з метою допомоги українськім військовим тривала 19 днів. Клієнти полювали на крашанки у космосі, а NEOBANK конвертував ігрові здобутки у реальну допомогу ЗСУ, 1 яйце = 1 гривня на закупівлю важливого інвентарю для сил ТрО.

Результати:

 • у «Великодню космічну місію» грали 11 347 клієнтів NEOBANK;
 • було зібрано 196 563 великодніх яєць, які перетворяться на реальну підтримку армії;
 • найкращий результат 3150 зібраних яєць;
 • 88% позитивно оцінили новий формат благодійного проєкту від NEOBANK.

Попереду на клієнтів чекає звіт про допомогу ЗСУ та ще багато соціальних пригод у NEOвсесвіті!

Крім того, HR-фахівці ConcordBank провели вебінар для  студентів  IT Step Academy. ConcordBank давно співпрацює з українськими навчальними закладами, проводить лекції та екскурсії для учнів та студентів, де вони дізнаються більше про актуальні тренди банківської та фінтех-галузі, корисні лайфхаки зі світу бізнесу. Цього разу більш ніж 90 студентів IT Step Academy дізналися основні принципи, як скласти гарне резюме, що важливо врахувати під час співбесіди, питання, які корисно ставити роботодавцю, та розглянули практичні приклади резюме. А за виконання практичних завдань з виправлення помилок у резюме студенти отримали подарунки від  ConcordBank.

А ще ConcordPay пропонує рішення для швидкого та зручного приймання оплати для підприємців. ConcordPay дозволяє без зайвих зусиль розраховуватись за замовлення та контролювати оплати навіть через мобільний телефон. Нові клієнти, які підключать ConcordPay до 31.05.2023 – отримають спеціальний тариф 1%!

Крім того, Біржа Благодійності «ДоброДій», за допомогою ConcordBank (Банк “Конкорд”) та донейторів продовжує проєкти з допомоги армії та благодійні проєкти. Протягом попередніх тижнів одразу 10 підрозділів Збройних Сил та Національної Гвардії України отримали допомогу від біржі, що загалом оцінюється у 1,759 млн грн.

Бійці підрозділів ЗСУ та НГУ отримали дрони, електронні гаджети, екіпірування та спеціальну техніку. Все це необхідно для ефективного виконання актуальних бойових задач на різних ділянках фронту.

флаг Украины

Також Біржа благодійності «ДоброДій», з початку 2023 року допомогла оплатити медичні реабілітаційні послуги для 23 підопічних дітей з важкими діагнозами, найменшому з яких 3, а найстаршій дитині 11 років. Юні пацієнти отримали необхідне лікування або пройшли курси у реабілітаційних закладах. Кожна невелика цеглинка вашої участі стає вагомою частиною великого і міцного фундаменту майбутнього України! Зробити внесок

Пресслужба ОТП Банку:

Минулого  тижня ОТП Банк став партнером кампанії з платіжної безпеки #ШахрайГудбай, яку проводить Нацбанк та Кіберполіція. Національний банк України з 3 травня 2023 року розпочав Всеукраїнську інформаційну кампанію з платіжної безпеки #ШахрайГудбай. Вона стане продовженням першої подібної кампанії, що успішно пройшла у 2020 році. Її мета – поліпшити обізнаність громадян та нагадати їм про основні правила безпеки під час безготівкових розрахунків, особливо в мережі Інтернет. Інформаційна кампанія триватиме до кінця року у всіх регіонах України. У її межах Національний банк разом із партнерами інформуватимуть громадян про те, як вберегтися від платіжного шахрайства, зокрема через оновлену тематичну вебсторінку (лендинг) #ШахрайГудбай із детальною інформацією про кампанію та правила поведінки у віртуальному просторі.

Пресслужба Ідея Банку:

Минулого тижня Ідея Банк оновив депозитні  переваги як для фізичних осіб, так і для бізнес-клієнтів. Відтепер фізичні особи можуть оформити депозит онлайн, безпосередньо в мобільному додатку O.Bank 2.0. Для цього необхідно лише завантажити застосунок, авторизуватися через Дія і відкрити віртуальну картку та депозит онлайн. До вибору користувачів банк пропонує різні депозитні пропозиції з максимальною відсотковою ставкою до 20% річних.

Натомість бізнес-клієнти до 31.05.2023 можуть скористатися можливістю і розмістити кошти на короткостроковому високодохідному депозитів для бізнес-клієнтів «Казначейський» під 15% річних на терміни 7, 14, 21 день.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: