Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (10-14 жовтня)

17 Жовтня 2022

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, скільки корисного та важливого зробили, як змінилися їхні фінансові показники, яка ситуація з клієнтами, продуктами та відділеннями, які нові проєкти запустили – про це та інше вони розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Пресслужба ОТП Банку:

Минулого тижня ОТП Банк зробив благодійний внесок у сумі 1 млн грн на користь БФ «Патріот», що працює над забезпеченням окремих бойових частин «Азовського руху» обмундируванням, засобами транспорту та зв’язку, оптичними приладами тощо. Внесок зроблено на честь Дня захисників та захисниць України на запит фонду «Патріот» щодо придбання м’якого балістичного захисту на вказану суму. У майбутньому банк, за відповідним рішенням правління, щомісяця робитиме такі внески у фонди, що опікуються ЗСУ.

Нагадаємо, це вже другий благодійний переказ нашого банку БФ «Патріот». Перший внесок у сумі 1 млн грн було здійснено влітку для придбання військового обмундирування.

Крім того, у День захисників та захисниць України ОТП Банк відключив російськомовну версію веб-сайту, контент якого відтепер підтримуватиметься виключно українською та англійською мовами.

Крім цього, у межах спільного з БФ «Благомай» проєкту OTP Bank Helps Ukraine розпочав нову ініціативу з облаштування укриття для Центру соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах Чернігівської ОДА (с. Хмільниця).

флаг Украины

Центр допомагає дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах. З метою відновлення повноцінного функціонування Центру після деокупації Чернігівщини першочерговим завданням є облаштування укриття, аби у випадку повітряної тривоги діти та працівники перебували у безпеці. Роботи з облаштування вже розпочато. Заплановано встановлення санвузлів, штукатурка та фарбування стін, покриття підлоги, закупка стільців, столів та обігрівачів.

Запланована сума коштів для благочинної ініціативи становить 95 тис. гривень.

Серед реалізованих заходів у межах проєкту OTP Bank Helps Ukraine – придбання двох апаратів ШВЛ для Першого мобільного шпиталю ім. Пирогова, збір коштів для закупівлі двох комплектів захисного одягу від рентгенівського опромінення в хірургію Міської клінічної лікарні №6 Дніпровської міської ради, а також ініціатива «Збери дитину-переселенця до школи» для дітей з родин переселенців Донецької та Луганської областей, які тимчасово оселилися в селах Панчеве, Каніж та Мартоноша Кіровоградської області.

Також ОТП Банк та сервіс онлайн-платежів iPay.ua впровадили для власників торгових точок можливість налаштування опції зняття готівки за допомогою платіжних POS-терміналів.

Сервіс дозволяє клієнтам торгових точок отримати готівку на касі через платіжний POS-термінал без використання банкомату. Для того, щоб отримати кошти на касі, покупцеві достатньо повідомити касиру про бажання зняти готівку та скористатися своєю банківською карткою.

Готівка видається покупцеві при купівлі товару/послуги в торговій мережі через POS-термінал на суму не менше 1 грн, а також за умови наявності в касі торгової точки достатньої суми готівки, а на картці клієнта – достатньої суми коштів. Максимальна сума зняття – 6 тис. грн за одну операцію.

Подати заявку на підключення можна через сайт або у відділеннях ОТП Банку. Крім того, можна подати заявку на підключення торгового еквайрингу за посиланням.

Пресслужба Юнекс Банку:

Минулого тижня ми завершили тестування та запустили повноцінне онлайн-оформлення дебетової картки Unex Smart. Це вигідна платіжна картка, яку можна поповнювати без комісії в терміналах сторонніх мереж, знімати готівку без комісії в партнерських банкоматах та отримувати 6% річних на залишок. Але найголовніше, що саме цей запуск відкриває для усіх українців доступ до інших послуг Unex Bank, в тому числі депозитів. Тобто йдеться про універсальний onboarding – цифрову систему віддаленої ідентифікації та верифікації нових клієнтів, підписання договору за допомогою Дія.Підпис та відкриття рахунку.

Пресслужба ПУМБ:

Минулого тижня ПУМБ підбив підсумки наданої підтримки ЗСУ, ТрО, ДСНС, Нацполіції, Нацгвардії, ГУР та СБУ. За 8 місяців війни банк скерував понад 77 мільйонів гривень на потреби підрозділів.

Усвідомлюючи нагальну потребу наших Збройних сил у високоточному озброєнні, 10 жовтня ПУМБ також приєднався до загальнонаціонального збору на дрони-камікадзе, який провів Фонд Сергія Притули, задонативши 1 мільйон грн.

За роздрібним напрямком ПУМБ впровадив кешбек за комуналку. Відтепер клієнти банку можуть сплачувати рахунки за комунальні послуги без комісії у додатку ПУМБ Online, підтримувати економіку країни та ще й заробляти на кешбеці. Для підключення кешбеку  клієнтам ПУМБ необхідно у додатку ПУМБ Online обрати вкладку «Більше», далі «Кешбек» та вибрати категорії, якими користувач планує скористатися у поточному місяці. Аби сплатити за комунальні послуги необхідно відкрити додаток ПУМБ Online, перейти у сервіс «Платежі», додати адресу та зручно сплатити усі послуги в один клік, без комісії та зайвих переплат.

Пресслужба IBOX BANK:

IBOX BANK став ще більшим: з’явилося 13 нових відділень. Перший транзакційний банк IBOX BANK, попри на військову агресію з боку росії, продовжує розвиток бізнесу та системне масштабування на території України.

Нові відділення IBOX BANK вже відкриті для клієнтів у Києві, Рівному, Кривому Розі, Бердичеві, Радомишлі, м. Іршаві, Береговому, Звенигородці, у с. Гора, с. Клячаново, с. Нові Петрівці.

Одразу дві представниці IBOX BANK увійшли до числа найвпливовіших жінок фінтеху. Українська асоціація фінтех та інноваційних компаній представила своє дослідження «ТОП-50 найвпливовіших жінок українського фінтеху». За результатами рейтингу 2022 року до списку провідних експертів та бізнеследі України увійшли одразу дві представниці IBOX BANK – акціонер IBOX BANK та СЕО міжнародної платіжної системи LEO Альона Шевцова, а також Директор департаменту бізнесу електронної комерції Ірина Циганок.

IBOX BANK разом із провідною українською телеком-компанією Vodafone Україна оголосили про акцію, яка триватиме з 20.09.2022 по 15.12.2022 року.

Взяти участь в акції можуть лише абоненти Vodafone, які протягом періоду акції поповнили рахунок карткою Mastercard. Щоб виграти електромобіль, потрібно в період дії акції виконати наступні умови:

  • зробити 5 поповнень номера телефона оператора Vodafone Україна у додатку My Vodafone або у вебверсії сервісу;
  • сума кожної операції при цьому має становити не менше – 150 гривень і повинна бути сплачена карткою Mastercard будь-якого банку України;

Переможця акції буде визначено за допомогою рандомайзеру на сайті Random.org.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: