Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (15-19 травня)

22 Травня 2023

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, скільки корисного та важливого зробили, як змінилися їхні фінансові показники, яка ситуація з клієнтами, продуктами та відділеннями, які нові проєкти запустили – про це та інше вони розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

укргазбанк

Пресслужба Укргазбанку:

Минулий тиждень був особливо плідним для Укргазбанку. Банк запустив оновлену програму мікрокредитування українських підприємців. Це прості кредити без застави для діючих ФОП, які можуть отримати фінансування на загальну суму до 1 млн грн на термін до 24 місяців. Рішення приймається протягом 1 дня. Заявку можна подати онлайн на сайті банку або за номером телефону гарячої лінії 0 800-305-305. Документи на кредит можна подати також дистанційно без візиту до банку.

Укргазбанк спільно з Київською ОВА нададуть підприємцям Київщини можливість отримати додаткову компенсацію за сплаченими процентами за інвестиційними кредитами в рамках державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». Київська ОВА повністю відшкодовуватиме бізнесу сплачену процентну ставку до 0% річних. Відповідний договір був підписаний 18 травня.

Банк запустив вигідні умови кредитування аграріїв без жодних комісій за програмою «Доступні кредити 5-7-9» на придбання продукції компанії UKRAVIT – провідного виробника засобів захисту рослин та мікродобрив.

Одразу дві нагороди банк отримав від ЄБРР на церемонії нагородження найбільш успішних банків-партнерів з усього світу та найактивніших гравців у Green TFP 2022. Вже третій рік поспіль Укргазбанк отримує нагороду у номінації Most Active Issuing Bank Award (Найактивніший банк-емітент в Україні) за програмою підтримки торгівлі ЄБРР (TFP). Також банк отримав нагороду Угода року (Deal of the year — Green trade) вже вдруге.

У грудні 2022 року Укргазбанк всього за декілька днів випустив акредитив з підтримкою ЄБРР на закупку обладнання біогазового заводу для провідного вітчизняного аграрія від світового виробника з Данії. Завод буде виготовлений протягом року і вироблятиме електроенергію та тепло.

Укргазбанк профінансував придбання сонячної електростанції українському виробнику хліба з Вінниці для зменшення споживання електроенергії з мережі за рахунок її часткового заміщення власною генерацією. Кредит надано за програмою ФРП з підтримки фінансування енергоефективних інвестицій МСП, що реалізується за фінансової підтримки уряду Німеччини. За рахунок комбінації з програмою «Доступні кредити 5-7-9%» вдалося зменшити вартість фінансування для клієнта.

Пресслужба Concord Fintech Solutions:

ConcordBank зробив ребрендинг проєкту «Термінал у смартфоні». Відтепер він називається ConcordTap замість OneTap. Умови обслуговування та функціонал залишаються незмінними для клієнтів. Мета ребрендінгу – адаптувати неймінг банківських продуктів. ConcordTap має інтеграцію з провідними ПРРО з акційним пропозиціями: Е-ЧЕК, Checkbox, SM POS та ін.

Підключити ConcordTap дуже легко, без візиту у банк. Для цього слід відкрити безкоштовний рахунок ФОП через «Дію» з додатку ConcordBusiness.

Крім того, з нагоди Всесвітнього дня вишиванки, який відзначали 18 травня,  співробітники ConcordBank  провели флешмоб  у соцмережах за хештегом #Деньвишиванки_CFS.На власних сторінках у фейсбук та інстаграм працівники банку Конкорд та усієї фінтех-екосистеми Concord Fintech Solutions, до складу якої входить банк, ділилися своїми світлинами у вишиванках та сімейними традиціями святкування. У флешмобі взяли участь більше ніж 60 співробітників CFS.

Також Біржа Благодійності «ДоброДій» відзвітувала про надану допомогу на понад 100 млн грн за час війни. Біржа входить до складу фінтех-екосистеми Concord Fintech Solutions та реалізує благодійні проєкти в Україні з 2014 року. З початку повномасштабного вторгнення і станом на 30 квітня 2023 року завдяки спільним зусиллям усіх партнерів Біржі була надана допомога ЗСУ, опорним лікарням, важкохворим дітям та гуманітарна допомога, яка оцінюється в 100 400 000 грн.

цвета флага Украины, сердце

За 14 місяців війни Біржі Благодійності «ДоброДій»  передала матеріальну допомогу:

  • ЗСУ – на 74,7 млн грн
  • базовим лікарням – на 7,3 млн грн
  • важкохворим дітям – на 5,7 млн грн
  • на гуманітарну допомогу – на 12,7 млн грн

Протягом квітня 2023 року за підтримки банку Конкорд та інших постійних партнерів Біржі Благодійності «ДоброДій» була реалізована допомога, що оцінюється у 5,2 млн грн. Зокрема:

  • забезпечення ЗСУ на 4,2 млн грн
  • допомога опорним медичним закладам на 300 000 грн
  • забезпечення 29 підопічних Біржі медикаментами, витратними матеріалами, спеціальним харчуванням, проведення реабілітацій та операцій на 700 000 грн
  • також придбана пластина для операції на хребті Каті Ждановій, вартістю 249 400 грн та надпотужні слухові апарати для Варі Черемних, вартістю близько 93 000 грн.

Кожна невелика цеглинка участі стає вагомою частиною великого і міцного фундаменту майбутнього України! Зробити свій внесок у Перемогу України чи соціальні проєкти можна тут.

Пресслужба Банку Кредит Дніпро:

Минулого тижня Банк Кредит Дніпро розпочав співпрацю з Київською обласною державною адміністрацією за Спільною програмою в рамках Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%», яка реалізується Фондом розвитку підприємництва.

Метою Спільної програми з Київською ОДА є додаткове відшкодування відсотків до 0% річних за кредитами в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» клієнтам мікро-, малого та середнього бізнесу, зареєстрованих у Київській області.

«Для нас та наших клієнтів співпраця напрямку є дуже важливою. Можливість знизити навантаження зі сплати відсотків дасть додатковий поштовх до відновлення бізнес-активності регіону, а також можливість залучення до роботи переміщених із зон бойових дій виробництв», — зазначив Сергій Панов, Голова Правління Банку Кредит Дніпро.

Богдан Лазеба, начальник управління галузевої та бізнес-аналітики банку, додав, що програма дозволить збільшити частку середнього та малого бізнесу у регіоні навіть у існуючих умовах.

Пресслужба Ідея Банку:

Ідея Банк продовжує поступово відновлювати роботу відділень там, де це є можливим зі збереженням безпеки для працівників та клієнтів.

З 18 травня 2023 року відновилась робота Миколаївського відділення №1 АТ «Ідея Банк» в сміливому і незламному місті героїв.

Відтепер клієнтам знову доступні послуги відкриття, закриття та переоформлення депозитів, оформлення кредитів готівкою, оформлення дебетних та кредитних карток та інше.

Окрім цього, Ідея Банк підвищив відсоткові ставки до 16,50% за депозитом для бізнес-клієнтів «Класичний». Відтепер можливість отримати максимальну віддачу від заощаджень за допомогою високодохідного депозиту до 16,50% річних доступна кожному бізнес-клієнту. Достатньо лише обрати оптимальний період від 7 до 540 днів, який відповідає потребам та цілям бізнесу, і насолоджуватися значним примноженням коштів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: