Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (17-21 квітня)

24 Квітня 2023

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, скільки корисного та важливого зробили, як змінилися їхні фінансові показники, яка ситуація з клієнтами, продуктами та відділеннями, які нові проєкти запустили – про це та інше вони розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Пресслужба БАНКУ ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ:

БАНК  ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ із 24.04.2023 року підвищив ліміт до 100 000 грн на кредити готівкою «БАЖАНА ГОТІВКА» на будь-які цілі без застави. Оформити заявку на отримання кредиту можна за посиланням. За детальною інформацією звертайтеся до відділень Банку та за телефоном Контакт-центру: 0800 503 005.

Акція для нових вкладників! З 20.04.2023 року маєте можливість розмістити кошти на депозит «Щедрі відсотки» терміном від 3 місяців та отримати 20% річних у гривнях. Строк вкладу 93 та 184 дні, мінімальна сума – 10 000 грн, виплата відсотків – щомісячно. Акція діятиме з 20.04.2023 по 31.05.2023р. Оформити депозит можна у будь-якому відділенні Банку.

credit-dnipro-icon

Пресслужба Банку Кредит Дніпро:

Банк Кредит Дніпро продемонстрував прибуток у розмірі 217,3 млн грн за підсумками діяльності в першому кварталі 2023 р. Так, за аналогічний період 2022 року прибуток склав 60,8 млн грн. Також, у порівнянні з 01.04.2022 року, чистий процентний дохід збільшився на 1,4% та склав 239,3 млн грн, а чистий комісійний дохід знизився на 11,1% та склав 32,0 млн грн.

Станом на 01.04.2023 року активи банку склали 19 654,3 млн грн, що на 1,4% або на 276,9 млн грн більше, ніж на початок 2023 року. Кредитний портфель банку — 4 054,7 млн грн, що на 4,9% або на 187,7 млн грн більше, ніж на початок року. Портфель коштів клієнтів станом на 01.04.2023 досяг 17 145,9 млн грн., що на 5,1% або на 834,9 млн грн більше, ніж на початок року.

Регулятивний капітал з початку року збільшився на 205,9 млн грн до 1 682,4 млн грн на 01.04.23, норматив достатності (адекватності) капіталу (Н2) збільшився на 4.5 п.п. до 28,1% (при нормативному значенні — не менше 10%), що підтверджує високий рівень надійності та платоспроможності фінансової установи.

гривна

 «Ми спостерігаємо стабільне зростання попиту на банківські послуги з боку населення та поступову активізацію діяльності бізнесу, — сказав Сергій Панов, Голова Правління Банку Кредит Дніпро. — Відновлення кредитування — основне завдання для банківського сектору. Задача Банку Кредит Дніпро на 2023 — ріст і диверсифікація як всередині кожного бізнесу, так і в цілому в рамках банку».

Пресслужба ОТП Банку:

Минулого  тижня завдяки благодійникам і зусиллям волонтерів OTP Bank Helps Ukraine родина Крівих із с. Горенка, що біля Києва, отримала необхідну допомогу. На початку повномасштабної війни родина з двома дітьми (Яків 11 років і Пантелеймон 13 років) залишилася без житла – їхній будинок зруйнували російські військові у березні 2022 р.

Благодійна організація з Чехії надала сім’ї гроші для придбання модульного двокімнатного будинку загальною площею 27 кв.м, що встановили на сусідній ділянці. У свою чергу, OTP Bank Helps Ukraine зібрав кошти на придбання ліжок для дорослих і дітей. Більше про проєкт OTP Bank Helps Ukraine за посиланням.

Також минулого тижня клієнти ОТП Банку отримали можливість керувати ощадними рахунками в застосунку OTP Bank UA, а саме – поповнювати їх та переказувати кошти на власні рахунки. Також у додатку є можливість подивитися усю історію поповнень і нарахування відсотків, переглянути реквізити та річну відсоткову ставку. Крім того, назву ощадного рахунку можна змінити в кілька кліків, наприклад, «Резервні кошти» – якщо клієнт користується ним у конкретних ситуаціях.

Для того, щоб скористатися будь-яким з цих сервісів, потрібно увійти в особистий кабінет застосунку і на нижній панелі обрати «Накопичення». Незабаром очікуються чергові оновлення, завдяки яким клієнти зможуть відкривати вклади в застосунку OTP Bank UA.

Разом із цим минулого тижня Олег Клименко, член правління ОТП Банку з розвитку роздрібного бізнесу, став одним з трьох кращих роздрібних банкірів України за підсумками 2022 року, відповідно до рейтингу FinАwards від провідних фінансових порталів Minfin.com.ua та Finance.ua.

Пресслужба Concord Fintech Solutions:

Минулого тижня ConcordBank інтегрувався з програмним РРО SMPOS і став частиною комплексного рішення для торговців «КасаЧек». Ті, хто в пошуках рішення для приймання платежів картками, фіскалізації чеків у смартфоні й ведення обліку продажів, можуть отримати все в одному місці – КасаЧек з терміналами у смартфоні від ConcordBank.

Переваги від підключення «КасаЧек» для клієнтів:

 • Програмний SMPOS, РРО у смартфоні та доступ до кабінету на комп’ютері, де можлива: реєстрація ПРРО в податковій, фіскальні чеки, надсилання звітів у податкову та інші довідки.
 • Приймання платежів картками в смартфоні, комісія – 1,3%. Абонплата 0 грн, на відміну від звичайного термінала.
 • Зручне ведення обліку – покращить дисципліну у фінансах і роботі з товарами.
 • Підтримка менеджерів в усіх процесах, починаючи з реєстрації ПРРО та касирів у податковій.
 • Просте підключення: залиште заявку на сайті. Менеджер «КасаЧек» допоможе зареєструватися та почати роботу.

Щоб почати, не забудьте дистанційно підключити мобільний еквайринг від  ConcordBank. Для цього відкрийте безкоштовний рахунок ФОП онлайн через Дію в додатку ConcordBusiness. Ви пройдете ідентифікацію без візитів до відділення банку та зможете підключити еквайринг. Відкриття й користування рахунком повністю безкоштовне. Потім подайте з додатка ConcordBusiness у розділі «Сервіси» заявку на підключення термінала в смартфоні та підпишіть документи з банком вашим КЕП. Зареєструйтеся в платіжному додатку та починайте приймати платежі.

Крім того, з ConcordPay кожен зможе легко та комфортно відправити донати (пожертви) з карток Visa, Mastercard і ПРОСТІР та з гаманців Apple Pay і Google Pay.

Переваги ConcordPay для благодійного фонду:

 • ConcordPay — платіжна система, що працює прозоро та чесно, без абонентської плати та прихованих комісій
 • Підключення та активація за 24 години
 • Підключити сайт або мобільний додаток до системи оплат можна за 1 день.
 • Після реєстрації на порталі налаштування сервісу вже є можливим
 • Банківська й технічна підтримка 24/7
 • Усі платежі в ConcordPay надійно захищені технологією 3D-Secure, а також постійно підлягають моніторингу щодо безпеки та запобігання шахрайським діям

Можливості платіжної системи ConcordPay для благодійної організації: 

 • Приймання донатів на сайті на будь-яку суму
 • Формування динамічного та статичного QR-коду на будь яких носіях для приймання платежів через смартфон
 • Приймання платежів зі всього світу
 • Приймання донатів через соціальні мережі та месенджери
 • Формування платіжної сторінки згідно з індивідуальними побажаннями на певну суму; на вільну суму пожертв; з вибором сум оплат.

Пресслужба COMINBANK:

20 квітня COMINBANK (АТ “КОМІНБАНК) став партнером БФ ONUKY і підтримав фонд першим доброчинним внеском. Сьогодні команда зазначеного фонду надає адресну допомогу цивільному населенню по всій Україні, здійснює гуманітарні місії в деокуповані села, провадить важливі освітні ініціативи. Серед підопічних також є дітки та дорослі з інвалідністю.

«Від початку повномасштабного вторгнення, весь відповідальний український бізнес розуміє критичну необхідність надання допомоги нашій державі. І банківський сектор, звісно, не лишився осторонь. З перших днів ворожого нападу, ми активно допомагали ЗСУ та українцям, які опинилися у скруті внаслідок широкомасштабної російської агресії. Торік ми переказали на добрі справи мільйони гривень. І у жодному разі не збираємось зупинятися!», — розповіла Тетяна Путінцева, Голова Правління COMINBANK.

Нагадаємо, що навесні 2023 року COMINBANK увійшов до трійки лідерів українського банківського ринку за рівнем соціальної відповідальності за результатами дослідження агентства «Стандарт-рейтинг».

Ознайомитись з діяльністю фонду можна на сайті ONUKY | ОНУКИ.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: