Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (24-28 квітня)

01 Травня 2023

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, скільки корисного та важливого зробили, як змінилися їхні фінансові показники, яка ситуація з клієнтами, продуктами та відділеннями, які нові проєкти запустили – про це та інше вони розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

credit-dnipro-icon

Пресслужба Банку Кредит Дніпро:

Банк Кредит Дніпро надав агропідприємствам фінансування на 215,8 млн грн за оновленими умовами програми «Доступні кредити 5-7-9%», які стартували 14 березня 2023 року. Основними отримувачами кредитних коштів стали фермерські господарства Кіровоградської, Полтавської та Одеської областей.

«Незважаючи на повномасштабну війну, бізнес-клімат в Україні поступово відновлюється. Цьому, зокрема, сприяє фактор фінансової підтримки та пільгових програм від Уряду, які дозволяють підприємцям продовжувати свою діяльність попре все, — сказала Тетяна Поплавська, Заступник Голови Правління Банку Кредит Дніпро. — В 2023 році маємо найскладнішу посівну кампанію: втрата техніки, замінування земель, недостатність трудових ресурсів, проблеми із «зерновим коридором» та логістикою тощо. Та не менш потужним викликом для більшості фермерів України є дефіцит обігових коштів на посівну агросезону 2023/2024».

Банк Кредит Дніпро надає кредитну підтримку фермерським господарствам не лише у безпечних регіонах, а й позичальникам на деокупованих територіях. Складні багатоетапні реструктуризації діючого кредитного портфелю було проведено у Куп’янському, Золочівському, Чугуївському районах Харківської області, а також у Херсонській та Миколаївській областях. Банк здійснив перенесення строків погашення кредиту на терміни, погоджені з власниками бізнесу для можливості провести посівну, виходячи зі стратегії та строків відновлення бізнесу зі збереженням діючих умов кредитних договорів.

Як результат, реструктуризовано на взаємовигідних умовах 89% кредитного портфелю деокупованої частини Харківської області, 54% — Херсонської області, 100% — Миколаївської області. Ба більше, попри те, що всі позичальники у Запорізькій області окуповані, банк врегулював питання по трьох кредитних угодах — це близько 10% кредитного портфелю. Продовольча безпека України та світу — ключова мета агровиробників України.

Пресслужба РАДАБАНКУ:

Минулого тижня РАДАБАНК оприлюднив результати діяльності за І квартал 2023 року. Прибуток склав 7,3 млн грн. Валюта балансу РАДАБАНКу станом на 01.04.2023 року склала 4 млрд грн. Кошти клієнтів станом на 01.04.2023 року склали 3,5 млрд грн.

Показники діяльності свідчать про те, що банк стабільно працює навіть в умовах повномасштабної війни, зберігаючи ліквідність та операційну ефективність.

Також минулий тиждень був ознаменований отриманням членства в Опікунській Раді ГО «Федерація шахів Дніпра», що надає можливість РАДАБАНКу брати участь у всіх заходах Ради та бути причетними до розвинення клубу найінтелектуальнішого виду спорту – шахів.

Співпраця в підтримці розвитку шахових традицій в Дніпрі для РАДАБАНКу має велике значення – це не тільки соціальна відповідальність, як банку, а й відображення цінностей та пріоритетів компанії в цілому.

Рішення робити внески у розвиток інтелектуального суспільства України для нас нерозривно пов’язане із майбутнім нашої держави. Адже акумулювання творчих та інтелектуальних сил українців сьогодні вже згодом вибудує шлях економічно-сталого розвитку країни.

Пресслужба Ідея Банку:

Минуло тижня Ідея Банк запровадив новий високодохідний депозит «Сміливий», який пропонує отримати максимальний дохід до 20% від надійного зберігання коштів, а також 100% гарантування вкладів ФГВФО і виплату відсотків щомісячно.

І найголовніше – суттєве зростання відсоткової ставки в залежності від терміну зберігання:

  • з 1 по 4 місяць – 14,00% річних;
  • з 5 по 8 місяць – 17,00% річних;
  • з 9 по 12 місяць – 20,00% річних.

Окрім цього, Ідея Банк виступив спонсором для Всеукраїнського фестивалю конкурсу «Творчі Діаманти України», який відбувся 29-30 квітня у Львові , і підготував призи для переможців – 2 акустичні гітари Cort.

Пресслужба ОТП Банку:

Минулого  тижня ОТП Банк увійшов до п’ятірки лідерів рейтингу ТОП-15 українських банків України, найбільш захищених від шоків війни, що було складено виданням NV разом з інвестиційною компанією Dragon Capital.

Як відзначає видання, до рейтингу найбільш стійких банків країни увійшли фінансові установи з найбільш життєздатними бізнес-моделями, достатніми резервами та якісними активами.

Загалом рейтинг базувався на показниках у семи категоріях – достатність капіталу, доходність, що включає рентабельність капіталу, довіра вкладників, що оцінюється через зростання депозитів, якість активів, якісні показники – репутація, прозорість діяльності, збалансованість ризик-менеджменту, а також — підтримка акціонерів. Як підкреслюють автори, приналежність до надійної бізнес–групи або держсектору «суттєво підвищує можливість отримання додаткового фінансування у разі настання кризових ситуацій». При цьому «спроможність та бажання власників підтримувати банк оцінюється на основі професійних суджень», йдеться в описі рейтингу.

Також минулого тижня Клієнти ОТП Банку отримали змогу відслідковувати свій портфель ОВДП у застосунку OTP Bank UA завдяки новому сервісу у застосунку OTP Bank UA. Зокрема клієнти – власники облігацій можуть перевірити свій портфель цінних паперів та історію операцій, контролювати графік виплати відсотків, ознайомитися з графіком повернення інвестицій.

Клієнти, які не є власниками ОВДП, можуть отримати додаткову інформацію про цінні папери та подати онлайн-заявку для отримання консультації.

Для того, щоб переглянути інформацію про ОВДП у застосунку, треба натиснути на пункт меню «Накопичення», далі обрати «Облігації».


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: