Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (27 лютого-3 березня)

06 Березня 2023

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, скільки корисного та важливого зробили, як змінилися їхні фінансові показники, яка ситуація з клієнтами, продуктами та відділеннями, які нові проєкти запустили – про це та інше вони розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Пресслужба ПУМБ:

У відділеннях ПУМБ відтепер доступна нова послуга – переказ коштів по Україні у гривні через MoneyGram. Сервіс працює на території усієї країни окрім тимчасово окупованих територій.

Відправку/виплату переказу MoneyGram можна здійснити у будь-якому відділенні ПУМБ. Також виплату переказу можна здійснити через гарячу лінію банка (оператор допоможе зарахувати на рахунок клієнта переказ MoneyGram до $2000 в еквіваленті) або у мобільному додатку ПУМБ Online (розділ «Платежі» -> «Міжнародні перекази»-> «MoneyGram»).

Нагадуємо, що клієнти ПУМБ можуть отримати грошову допомогу від міжнародних організацій організацій (ООН, Червоний Хрест) у мобільному додатку ПУМБ Online (міжнародні системи переказів Western Union та MoneyGram), за допомогою оператора гарячої лінії (переказ MoneyGram) або у найближчому відділенні ПУМБ (Western Union та MoneyGram).

otpbank-icon

Пресслужба ОТП Банку:

Минулого тижня ОТП Банк вшосте перерахував 1 млн грн на потреби армії у межах ініціативи «Кожен місяць – мільйон на ЗСУ».

Таким чином, загальна сума допомоги від ОТП Групи в Україні для ЗСУ перевищила 70 млн грн.

Останній платіж – вже другий поспіль на користь благодійного фонду «Підтримай Азов!». Раніше по 1 млн грн від ОТП Банку двічі отримували Київська школа економіки, яка займається підтримкою армії та гуманітарних програм та Всеукраїнський благодійний фонд «Патріот», що працює над забезпеченням бойових частин «Азовського руху».

Крім того, нещодавно банк також надав допомогу Голосіївському районному у місті Києві територіальному центру комплектації та соціальної підтримки Міністерства Оборони України, передавши 1000 л пального.

Нагадаємо, що на початку повномасштабної війни ОТП Банк перерахував на рахунок армії 10 млн грн, також ОТП Групою в Україні було передано парк зі 150 автомобілів. Крім того, у межах спільної благодійної ініціативи з Mastercard банк перерахував на підтримку української армії понад 1,2 млн грн.

Також минулого  тижня ОТП Банк відновив надання овердрафту «Гостинний» для нових клієнтів – відтепер отримати фінансування мають змогу не тільки діючі, а й нові клієнти банку мікро та малого бізнесу.

Нагадаємо, що надання нових лімітів овердрафту «Гостинний» діючим клієнтам банку зі стабільними надходженнями на поточний рахунок було відновлено з жовтня 2022 року.

Овердрафт «Гостинний» – продукт для клієнтів мікро та малого бізнесу з річними продажами від 1,5 млн грн до 100 млн грн. У межах цього продукту клієнти можуть отримати короткострокове фінансування до 2,5 млн грн, що надає компанії можливість здійснювати оплату понад залишок коштів на поточному рахунку.

Основні переваги овердрафту «Гостинний»:

 • швидке прийняття рішення – 3 дні для отримання кредиту;
 • відсутність комісії за встановлення ліміту овердрафту;
 • гнучкість у перегляді та збільшенні лімітів;
 • відсутність застави і поруки.

Для того, щоб надіслати заявку на отримання овердрафту, перейдіть за посиланням.

Пресслужба Сoncord Fintech Solutions:

Минулого тижня ConcordBank презентував мобільний додаток і вебверсію банкінгу для бізнесу ConcordBusiness.

Нові клієнти ФОП можуть дистанційно і безкоштовно відкрити через додаток рахунок ФОП за документами з Дії. А поточні клієнти, підприємці і директори компаній, можуть керувати бізнес-рахунками в ConcordBank через мобільний додаток і вебкабінет ConcordBusiness.

Що доступно ConcordBusiness:

 • Гривневі платежі контрагентам і до бюджету. Шаблони, копіювання та повторення проведених платежів зі списку, статуси обробки платежів для відстеження.
 •  Безпечне підписання документів КЕП.
 •  Виписки за рахунками у форматах PDF, CSV, XLS, DBF.
 •  Шеринг реквізитів контрагентам, у тому числі у форматі QR-коду.
 •  Відкриття додаткових бізнес-рахунків у гривнях, доларах США та євро.
 •  Замовлення електронних довідок: про відкриті рахунки, про залишок коштів на дату, про стан рахунку, про закриті рахунки
 •  Заявки на підключення будь-якого виду еквайрингу: термінал у смартфоні, класичний POS-термінал, інтернет-еквайринг.
 • Заявки на кредити і гарантії.
 • Доступ бухгалтера. Надіслати запрошення бухгалтеру можна з додатку або вебкабінету. Він отримає СМС з посиланням на додаток, його треба завантажити і зареєструватися. Для дистанційної ідентифікації використовується Дія (має бути біометричний закордонний паспорт чи ID-картка) або КЕП. Доступ бухгалтеру надається без права підпису, тобто він зможе: формувати виписки, замовляти довідки, створювати платежі вам на підпис.
 • Благодійність. Можна пожертвувати кошти на підтримку ЗСУ, допомогу лікарням і хворим дітям. Отримувач коштів – Біржа Благодійності «ДоброДій».

Крім того, інтеграція мобільного еквайрингу від ConcordBank і ПРРО від Checkbox надає все більше переваг для клієнтів.

При підключенні мобільного еквайрингу ФОП отримує два місяці безкоштовного використання ПРРО. Безкоштовні місяці надаються на кожний ПРРО, підключений до мобільного еквайрингу, що вигідно для ФОП, які мають кілька торгових точок.

Підключити послугу дуже просто:

 • Зареєструйтеся в додатку ConcordBusiness і відкрийте безкоштовний рахунок ФОП через Дію.
 • Подайте заявку на еквайринг для приймання оплат картками в смартфоні.
 • Все відбувається дистанційно.
 • Під’єднайте мобільний термінал до програмного РРО від Checkbox

Для нових клієнтів Checkbox: перші 3 місяці користування ПРРО – безкоштовні (для кожного ПРРО), далі – 178,8 грн на місяць.

Для наявних клієнтів Checkbox: + 2 місяці без абонплати до безкоштовного місяця, який ви вже використали для кожного ПРРО.

Виторг від еквайрингу виводиться на ваш безкоштовний рахунок ФОП, відкритий у ConcordBank. Платежі в ConcordBank — 0 грн, користування рахунком без абонплати. Та на додачу у вас буде персональний менеджер.

Безкоштовні місяці користування ПРРО надаються за умови використання еквайрингу в смартфоні, інтегрованого з ПРРО Checkbox. Наявна комісія на еквайринг — 1,3%.

Акція триває з 03.03 по 31.05.2023 року тільки для нових бізнес-клієнтів ConcordBank.

Також у соцмережах Concord Fintech Solutions виклали відео з результатами соціально-відповідальної діяльності екосистеми з початку повномасштабного вторгнення. З 24 лютого CFS спрямовує на потреби ЗСУ та благодійність значну частину прибутку (у деякі місяці – до 50%). На підтримку ЗСУ, забезпечення опорних лікарень, лікування дітей з важкими діагнозами та

гуманітарну допомогу СFS спрямувала вже більше близько 110 млн грн. Серед них 90,3 млн грн – це внесок  ConcordBank. Головним оператором надання благодійної допомоги – виступає Біржа Благодійності «ДоброДій», яка системно реалізує соціально-відповідальну складову Першої в Україні фінтех-екосистеми Concord Fintech Solutions.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: