Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (3-7 квітня)

10 Квітня 2023

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, скільки корисного та важливого зробили, як змінилися їхні фінансові показники, яка ситуація з клієнтами, продуктами та відділеннями, які нові проєкти запустили – про це та інше вони розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Пресслужба ОТП Банку:

Минулого тижня ОТП Банк успішно перейшов на новий міжнародний стандарт обміну платіжними повідомленнями ISO 20022 та нове покоління системи електронних платежів НБУ (СЕП-4.0), запроваджений НБУ у межах реалізації проєкту Національного банку України «Розвиток платіжної інфраструктури України».

Перехід на використання міжнародних стандартів обміну фінансовими повідомленнями у платіжній інфраструктурі України допоможе гармонізувати український платіжний простір зі світовим; розширити реквізити платежів додатковою інформацією; підвищити рівень обслуговування та ефективності платежів; збагатити функціональне наповнення платіжних інструментів та підвищити рівень автоматизації платежів.

З детальною інформацією щодо впровадження ISO 20022, а також реалізації Проєкту, у тому числі методології стандарту та планом заходів щодо впровадження ISO 20022, базових принципів побудови СЕП-4, засад та обмежень, на яких буде побудована перша версія СЕП-4 і подальших напрямах її розвитку, можна ознайомитися на сайті НБУ за посиланням.

Також минулого  тижня дилер департаменту глобальних ринків ОТП Банку Антон Курінний розповів журналістам, якими будуть головні фактори укріплення гривні на готівковому ринку в Україні в березні 2023 року – це початок аграрного сезону, зниження попиту через валютні депозити, дефіцит готівкової гривні. Також це пов’язують із закриттям «онлайн-казино», які впливали на валютний ринок, та зменшенням тіньового ринку на 25-35%, що також послабило тиск на валюту. За його словами, наразі готівкова гривня укріплюється, і напередодні Великодня курс зберігатиметься у межах 37-38 грн/дол. США.

На питання про те, чи зменшує нинішній курс попит на валютні 3-місячні депозити, А.Курінний відзначив, що цей чинник має часовий «геп» мінімум місяць або два. «Тож через 1-2 місяці має розпочатися тиск на валюту, адже зменшиться пропозиція, але ми не знаємо, чи не буде зацікавленості раніше того часу. Можливо, інші чинники не дадуть ослабнути гривні, тому депозити і відкладуть до кращих часів», – наголосив він.

Також А.Курінний зробив прогноз відносно динаміки готівкового і офіційного (НБУ) курсу до кінця 2023 року. Так за його словами, офіційний курс очікується у межах 40-42 грн/дол.США, готівковий – орієнтовно 42-44 грн/дол.США.

Пресслужба Банку Кредит Дніпро:

Банк Кредит Дніпро запропонував новий депозит «Безмежний» — клієнт може отримате свій вклад у будь-який момент.

Безмежні можливості за новим депозитом:

 • максимальна ставка — 7,5% річних у гривні;
 • оформлення онлайн або у відділенні;
 • повне повернення вкладу з відсотками коли завгодно.

У будь-яких життєвих умовах ви зможете забрати свій депозит у повному обсязі: чи то через день, чи то через місяць.

Крім того, депозит став ще вигіднішим. Ми зробили все, щоб вам було вигідно розміщувати депозит на будь-який строк.

банковские депозиты

Банк Кредит Дніпро з 4 квітня 2023 року збільшив відсоткову ставку за депозитом строком на 6 місяців. І тепер вона становитиме 17,5%. Максимальна відсоткова ставка — 18% для вкладу на 12 місяців. Тож вже відкрити депозит у гривні буде ще вигідніше.

Пресслужба РАДАБАНКУ:

Минулого тижня РАДАБАНК запропонував клієнтам – суб’єктам господарювання новий тарифний план «Три нулі» на розрахункове обслуговування платіжних карток для зарахування заробітної плати. Пропозиція діє для нових договорів та договорів, за якими не було зарахування більше 3-х місяців.

З тарифним планом «Три нулі» організація отримає наступні переваги:

 • 0 грн за випуск платіжних карток;
 • 0 грн комісії за перерахування заробітної плати;
 • 0 грн за зняття готівки з картки у будь-якому банкоматі в Україні.

Відкриття та обслуговування рахунку, оформлення карток співробітникам підприємства для здійснення операцій по зарахуванню виплат за тарифним планом «Три нулі» здійснюється за наступних умов:

 • Кількість зарплатних карток не менше 50 шт , але фонд оплати праці не менше 150 000,00 грн на місяць;

Або

 • Фонд оплати праці для щомісячного зарахування на картки співробітників підприємства від 200 000,00 грн, але кількість зарплатних карток не менше 20.

банковская карта

Також минулого тижня ми презентували нові скіни для платіжних карток у мобільному застосунку RB24. Відтепер наші клієнти можуть самостійно змінити скін/дизайн картки в залежності від вподобань або настрою.

Ми передбачили вподобання користувачів та класифікували скіни за тематикою:

 • Класичні;
 • Патріотичні;
 • Вистоїмо і переможемо;
 • Сильні та незламні.

Все що потрібно – відкрити застосунок RB24 та завантажити оновлення.

Пресслужба Ідея Банку:

Минулого тижня Ідея Банк запровадив нову кредитну картку Card Blanche White XXL. Пільговий період складає 100 днів на будь-які операції, розповсюджується і на зняття готівки, і на безготівкову оплату карткою, і на безготівкові перекази. Відновлення пільгового періоду з будь-якої дати повного погашення платежу.

Для оформлення кредитної картки з лімітом до 50 000 грн потрібні лише паспорт та ІПН. На момент укладання договору мінімальний розмір кредитного ліміту – 1 000 грн, максимальний розмір кредитного ліміту – 100 000 грн. Проте в подальшому кредитний ліміт може бути збільшений до 200 000 грн за ініціативою банку або клієнта.

Є можливість оформити додаткову цифрову карту до рахунку: за потреби, клієнт може, не виходячи з дому, оформити додаткову цифрову картку і використовувати її, як повноцінний платіжний інструмент для безготівкових розрахунків, переказів та отримання готівки без використання фізичної картки.

Пресслужба Concord Fintech Solutions:

Напередодні Великодня NEOBANK запустив першу гру для своїх клієнтів «Великодня космічна місія». Під час полювання на яйця гравці збиратимуть бали, які банк перетворить на допомогу ЗСУ – гроші підуть на закупівлю інвентаря для Сил ТрО.

Долучайтеся, все просто:

 • Необхідно встановити чи зайти у додаток NEOBANK на своєму смартфоні
 • Натиснути на банер на головному екрані
 • Ознайомитися з правилами
 • Ввімкнути турборежим космічного рейнджера та грати – полювати за великодніми яйцями у космосі.
 • Покращуйте свій результат та запрошуйте друзів.

цвета флага Украины, сердце

«Neobank йде за світовим трендом гейміфікації у фінансовому та банківському секторах. Але банк не просто запропонував гру, щоб залучити нових клієнтів або підвищити активність існуючих. Гра “Великодня космічна місія” має велику соціальну вагу. Вчергове банк підтримує українських військових, які боронять незалежність нашої країни. Цього разу ми допоможемо закупити для Територіальної оборони України критично важливий інвентар. Отже, грають клієнти Neobank, а переможемо ми всі разом»,прокоментувала керівниця проекту Neobank для всіх Оксана Мунтян.

Також з 10.04 по 31.05.2023 року Банк «Конкорд» пропонує спеціальні умови для клієнтів на розміщення депозитів:

 • річна відсоткова ставка: до 16,75% у гривні, до 3% у валюті;
 • термін депозиту — 12 місяців;
 • мінімальна сума депозиту: 500 грн залежно від виду депозиту у гривні,100 доларів / євро залежно від виду депозиту у валюті;
 • можливість дострокового розірвання із втратою відсотка;
 • гарантія вкладу (депозиту).

Детальніше з умовами депозитів можна ознайомитися за цим посиланням.

Крім того, всі клієнти, які оформлять з 10.04 по 31.07 преміальну картку Infinite або World Elite від ConcordBank отримають можливість орендувати сейфову скриньку на 3 місяці за 1 грн на добу. 

У такий турбулентний час коштовні та важливі речі краще тримати в безпечному місці. З преміальними картками від ConcordBank робити це зручно та вигідно. Оформити їх можна онлайн, перейшовши за цим посиланням, або у будь-якому відділенні ConcordBank.

Користуйтеся найпрестижнішими картками від ConcordBank та отримуйте багато можливих привілеїв.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: