Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (6-10 березня)

13 Березня 2023

Чим жили українські банки і бізнес протягом минулого тижня, скільки корисного та важливого зробили, як змінилися їхні фінансові показники, яка ситуація з клієнтами, продуктами та відділеннями, які нові проєкти запустили – про це та інше вони розповідають у рубриці-дайджесті «Банківський тижневик» на Banker.ua.

Головний Telegram-канал банкірів

Пресслужба БАНКУ ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ:

БАНК ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ покращив умови оформлення строкового вкладу «Валютний», а саме знизив тариф послуги «Відкриття поточного рахунку» з 300 до 30 грн. Тому придбати у Банку за вигідним курсом безготівкові долари США для подальшого розміщення всієї суми  на строковий вклад –  «Валютний» для нових клієнтів тепер ще вигідніше.

Нагадуємо, що придбати долари США можна виключно  в межах щомісячного ліміту 100 000 грн. екв. на одного клієнта. Кошти розміщуються на строк 93 або 184 дні, відсотки сплачуються в кінці строку на поточний рахунок. Вклад виплачується в доларах США.

Пресслужба ОТП Банку:

Минулого тижня ОТП Банк отримав найвищий індекс FinScore “A” у ренкінгу фінансової надійності банків України від аналітичної системи YouControl за підсумками IV кварталу 2022 р. Це свідчить про мінімальну ймовірність настання несприятливих фінансових наслідків, тоді як фінансова стійкість ОТП Банку – на високому рівні.

Скоринговий індекс фінансової надійності банку, розрахований аналітичним відділом YouControl, базується на 25 індикаторах, серед яких нормативи НБУ та фінансові коефіцієнти, котрі комплексно відображають стан ліквідності, достатності капіталу, рентабельності, кредитних, інвестиційних та валютних ризиків банку.

Також минулого  тижня ОТП Банк розширив список партнерських програм – відтепер клієнти можуть отримувати цільове фінансування у гривні на придбання мікродобрив у Науково-виробничій компанії «ЕКООРГАНІК».

Кредити надаються на термін до 12 місяців, на строк до 6 місяців діє пільгова ставка 0,01% річних. Після завершення пільгового періоду діють базові ставки згідно з кредитною політикою банку залежно від типу застави.

Фінансування можна отримати у сумі 0,5-20 млн грн. Для кредитних лімітів до 3 млн грн можливе фінансування без застави. Разова комісія позичальника становить 1%.

Серед базових вимог до позичальника – ведення профільної діяльності більше трьох сезонів та земельний банк від 200 га.

Асортимент продукції «ЕКООРГАНІК» включає в себе три лінійки добрив для позакореневого живлення рослин: «ЕКОЛАЙН», «ГРОС», «ПОЛІАКТИВ», та дві лінійки рідких стартових добрив: NPK «ФІТОСТАРТ» та NPK+ME «МУЛЬТИСТАРТ».  Детальніше про партнерську програму читайте за посиланням.

Пресслужба ПУМБ:

З 8 березня ПУМБ відновив депозит у національній валюті «Сталевий». Відкриття депозиту буде доступним для клієнтів протягом місяця – з 8.03.2023 по 18.04.2023. Депозит «Сталевий» – класичний строковий вклад, із дохідністю до 16% річних у гривні. Клієнтам доступні різні строки розміщення під будь-які потреби – від 1 до 12 місяців з щомісячною виплатою відсотків та можливістю поповнення без обмежень. Депозит «Сталевий» можна відкрити як у мобільному застосунку ПУМБ Online, так і в будь-якому відділенні банку.

ПУМБ довіряють українці та держава – банк продовжує виконувати усі взяті на себе зобов’язання.  В тому числі й як банк-агент Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Так, за 12 місяців 2022 року ПУМБ виплатив понад 715 млн українцям–вкладникам банків-банкротів. Надійність банківських вкладів ПУМБ у лютому 2023 року було в черговий раз підтверджено незалежним рейтинговим агентством «Кредит-Рейтинг» на рівні «5» (найвища надійність). З результатами 2022 року, 83% клієнтів-фізосіб банку продовжили свої депозити.

Крім того, ПУМБ продовжує підтримувати Київську школу економіки. Банк інвестував 4 мільйони гривень у якісну вищу освіту попри війну.

бизнес

Інституційна підтримка від ПУМБ дозволить KSE і надалі готувати професіоналів, що спроможні втілювати якісні зміни і відновлювати Україну після перемоги. Кошти ідуть на стипендійну програму та надання знижки на навчання студентам із винятковими здібностями і високими академічними досягненнями.

«Знижка на навчання — це результат щоденної роботи. Так, це вимагає неабияких зусиль, але результат того вартий і є стимулом виходити за межі власних можливостей. Знижка допомогла зменшити фінансове навантаження на моїх батьків. Вони завжди підтримували мене, у тому числі у виборі університету, і тепер я маю можливість віддячити їм», — розповідає студентка першого курсу Київської школи економіки Софія Мазепа.

Пресслужба Ідея Банку:

Минулого тижня Ідея Банк розпочинав видачу агрокредитів «Агровесна» та «Агро 365». Кредитуємо на будь-які цілі ФОП, що працюють в сільському господарстві протягом останніх 24-х місяців.

  • максимальна сума кредиту: до 300 000 грн
  • швидке прийняття рішення
  • без застави та фінансової поруки

Особливістю кредиту «Агровесна» є спеціально розроблений під специфіку агробізнесу графік погашення, який розпочинається тільки з сьомого місяця користування коштами.

Крім того, з 8 березня 2023 року в мережі відділень, кредитних центрів та в Контакт Центрі Ідея Банку з’явилась нова послуга – Big Cash. Відтепер в банку можна взяти великий готівковий кредит – від 200 до 300 тис грн на будь-які свої потреби за однією з найпривабливіших на ринку відсоткових ставок. Доступні терміни кредитування – 12, 24, 36, 48 та 60 місяців. Без страхування.

Даний кредит доступний клієнтам при умові надання довідки про доходи або виписки з банку про надходження грошових коштів.

Пресслужба Concord Fintech Solutions:

Наприкінці минулого тижня Банк Конкорд отримав статус великого платника податків. За підсумками 2022 року банк сплатив понад 151 млн податків і спрямував більше ніж 104 млн грн на підтримку ЗСУ та благодійність.

Зокрема, ConcordBank сплатив державі 141 млн грн податків і майже 10,7 млн грн обов’язкових внесків і зборів до бюджету. Такі результати дозволили банку перейти на облік зі звичайної податкової до Офісу управління ДПС з роботи з великими платниками податків.

Стосовно підтримки воєнного фронту – за підсумками року значну частину прибутку банк та фінтех-екосистема Concord Fintech Solutions до якої він належить, спрямовує на підтримку ЗСУ.

«Підтримка ЗСУ стала головним напрямом благодійності, у деякі місяці ми спрямовували на це до 50% прибутку. За рік повномасштабного вторгнення Конкорд банк перерахував на благодійні проєкти для захисту України та підтримки ЗСУ понад 104 млн грн», – повідомив Юрій Задоя.

Завдяки цьому реалізовано майже 250 запитів від військових підрозділів, яким передано кілька БПЛА, понад 40 квадрокоптерів, близько 50 тепловізорів та 30 радіостанцій, зарядні станції, генератори та багато інших важливих речей для ЗСУ профінансованих банком. Нещодавно ConcordBank також профінансував виготовлення для Сил ТрО найбільшу партію інноваційних інженерно-саперних систем ПК-8, які вже отримали військові. Оператором надання допомоги виступає Біржа Благодійності «ДоброДій».


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: