Спільними силами: як Укргазбанк долає виклики війни та підтримує країну

14 Грудня 2022

Banker.ua продовжує спецпроєкт «На своєму фронті», в якому ми зібрали історії українських банків і бізнесів про те, як вони функціонують від початку війни. Це повноцінні бізнес-кейси, які розкривають шлях окремих команд протягом всіх місяців після 24 лютого.

Головний Telegram-канал банкірів

Матеріал підготовлений для друкованої версії журналу Banker.

Сьогодні представляємо історію Укргазбанку. Текст наведений нижче.

Повномасштабна війна вже понад 9 місяців випробовує фінансову систему України на міцність. Як показала практика, українські банки виявилися готовими до таких серйозних навантажень. Зокрема, завдяки трансформації підходів ще за часів пандемії COVID-19, діджиталізації процесів та високому рівню кібербезпеки. Як результат — доволі високі показники ліквідності банків попри активні військові дії, стабільна робота з клієнтами, підготовка та запуск нових продуктів і сервісів, яких потребує сьогодення.

Довіра клієнтів

Обсяг нових клієнтів державного Укргазбанку від початку війни зріс на 180 тисяч осіб. Разом із тим, показником стабільності фінустанови та довіри клієнтів навіть у складні часи є те, що тільки за вересень 2022 року строкові депозити фізосіб у банку зросли більше ніж на 1,7 млрд грн.

Завдяки цьому Укргазбанк активно кредитує бізнес, а, отже, економіку країни, фінансує відновлення зруйнованої інфраструктури українських міст та активно допомагає ЗСУ. Крім того, банк здійснює дистанційну виплату гарантованих сум відшкодування вкладникам збанкрутілих банків.

Восени Укргазбанк доєднався до нової державної програми доступного кредитування житла — єОселя. Це можливість для українців придбати житло з мінімальним початковим внеском у розмірі 20% та кредитуванням до 20 років на вигідних умовах. Масовий запуск програми відбувся у другій половині жовтня. Наразі послугою можна скористатися у мобільному застосунку Дія. Учасниками програми можуть стати такі соціальні категорії, як кадрові військові та правоохоронці, медики, вчителі та науковці. А вже з початку 2023 року подати заявку зможуть всі бажаючі громадяни, які відповідатимуть визначеним критеріям.

Фокус на військових

Окремий напрям роботи банку — продукти та програми для українських військових, які щодня мужньо захищають Україну від російської агресії. Укргазбанк зробив цілий комплекс дій для підтримки клієнтів-військовослужбовців.

Так, банк запустив спеціальний депозит «Військовий», який не лише зберігає кошти під час служби, а і приносить додатковий дохід для військових та їхніх родин. Цей депозит має підвищену ставку — до 16% річних у гривні (порівняно з 14% річних за іншими вкладами). Відкриття депозиту у мобільному додатку «ЕКО-банк Онлайн» додає до ставки ще +2%. Строк депозиту складає від 1 місяця до 2 років.

«Щодня наші військові захищають не лише свої родини, а й кожного українця, свою Батьківщину. Ми як банк маємо свій обов’язок перед нашими захисниками — підтримуємо їх фінансово, допомагаємо із закупівлею необхідної амуніції і зараз не лише надійно зберігаємо, а ще й примножуємо їхні кошти. Ми вирішили розробити цей депозит із думкою про майбутнє кожної родини наших мужніх воїнів, щоб після закінчення цієї жахливої війни вони мали накопичення для фінансової впевненості у дні прийдешньому», — зазначає директор департаменту роздрібного банкінгу Максим Ярославський.

В Укргазбанку розуміють, що зараз воїни захищають українців на передовій, тому відкрити депозит можуть члени їхніх родин: дружина/чоловік, батьки або повнолітні діти. Ті, хто вже є клієнтами банку, «Військовий» депозит можуть оформити за кілька хвилин, зателефонувавши до контакт-центру.

Крім того, 3 жовтня 2022 року Укргазбанк почав продаж військових облігацій для фізичних осіб у застосунку «Дія» без комісії. Це не прямий продукт для військових, але це потужний інструмент підтримки України в умовах війни, адже залучені кошти спрямовують на забезпечення фінансових потреб ЗСУ.

Купуючи військові облігації, клієнт отримує від держави гарантію повернення всієї суми інвестиції та виплату відсотків, а також фіксує свою дохідність на весь період випуску цінних паперів. Серед переваг — неоподатковуваний дохід та відсутність будь-яких комісій під час купівлі та обслуговування рахунку в цінних паперах. Тож, придбавши навіть одну облігацію через Укргазбанк, клієнт наповнює бюджет економіки в умовах війни, інвестуючи в поразку агресора.

Благодійність —  нова риса українців

Як і всі у країні, банк веде активну волонтерську та благодійну діяльність протягом усієї війни. За майже 8 місяців банк разом із клієнтами зібрав 405 млн грн для БФ «Повернись живим» і ЗСУ.

Щоб допомогти у відбудові українських міст, які найбільше постраждали від рашистів, держбанк запустив благодійний депозит «Відбудуємо міста разом». Кожен вкладник може зробити внесок у відродження країни, обираючи ставку на 1% річних нижче, а банк подвоює відсотки за рахунок власних коштів, і в результаті перераховує 2% річних від суми щомісячного доходу на рахунок міста, яке обрав клієнт.

Зараз у переліку вже 44 міста, які потребують допомоги. При цьому, містам, які перебувають під окупацією, кошти передадуть, як тільки ЗСУ звільнять їх.

Наразі на цьому депозиті клієнти вже розмістили понад 133 млн гривень. Це можливість для кожного небайдужого українця, якими є члени команди Укргазбанку, зробити свій важливий внесок у майбутнє України.

Також спільно з міжнародною платіжною системою Visa банк долучився до спільного проєкту KSE Foundation та МОЗ України, мета якого — зібрати 20 млн грн на відбудову медичної амбулаторії селища Макарів, що на Київщині. Заклад було вщент знищено під час активних бойових дій. Тому в мобільному додатку банку було створено спеціальну опцію, за якою кожен клієнт може пожертвувати гроші на відновлення амбулаторії.

Тож попри всі виклики, небезпеку та складнощі Укргазбанк продовжує робити все, аби наблизити нашу спільну перемогу.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: