У травні 32 учасники залишили ринок небанківських фінпослуг

Кількість банків залишилася незмінною і становила 63.

Кількість учасників небанківського фінансового ринку у травні зменшилася з 1045 (станом на 30 квітня 2024 року) до 1014 (станом на 31 травня 2024 року), передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що із реєстрів виключено 26 фінансових компаній, одного ризикового страховика та два ломбарди примусово, за ініціативою заявника виключено одну колекторську компанію та дві кредитні спілки. Водночас одну колекторську компанію включено до реєстру.

Протягом травня вісьмом фінансовим компаніям, одному страховику та ломбарду анульовано всі ліцензії примусово, ще 18 фінансовим компаніям, одному ломбарду та двом кредитним спілкам – добровільно (на підставі поданих ними заяв). 12 фінансовим компаніям НБУ погодив звуження обсягу ліцензії на вид діяльності з надання фінансових послуг.

Крім того, на ринку визнано 18 банківських груп (без змін) та 27 небанківських фінансових груп (попередня кількість 22). На платіжному ринку діє 18 платіжних систем, створених резидентами, ураховуючи державні (без змін), та 15 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами (без змін).

Водночас ринок надавачів фінансових платіжних послуг не змінився, зокрема на ринку працюють 20 платіжних установ (без змін), 12 фінансових установ, що мають право на надання платіжних послуг (без змін), один банк ‒ емітент електронних грошей (без змін) та один оператор поштового зв’язку (без змін). До інших суб’єктів, що діють на платіжному ринку, належать 42 комерційних агенти (було 41) та 36 технологічних операторів платіжних послуг (без змін).

У травні до НБУ надійшло 464 запити від учасників ринку на реєстраційні та ліцензійні дії. Кількість запитів щодо фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців становила 262, страховиків – 135, кредитних спілок і колекторських компаній – 28, банків – 38, операторів платіжних послуг – 1.

Читайте також: Правоохоронці та банківський сектор: ключові тренди. Як знизити ризики кримінального переслідування акціонерів та менеджерів банків

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що підприємці цьогоріч отримали майже 11 тисяч доступних кредитів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)